کدام اصطلاحات انگلیسی برای کودکان مناسب‌اند

آموزش زبان به کودکان، در کنار تمام لحظات لذت‌بخشی که دارد، همواره برای مدرسان و والدین چالش برانگیز بوده است. سوالاتی مانند این‌ که کدام اصطلاحات انگلیسی برای کودکان مناسب‌اند؟

چگونه کودکان را به یادگیری زبان انگلیسی مشتاق کنیم؟ و بسیاری از سوالاتی که در این زمینه وجود دارد. آموزش اصطلاحات انگلیسی برای کودکان، همواره یکی از موضوعاتی بوده که برای مدرسان دشوار است.

کدام اصطلاحات انگلیسی برای کودکان مناسب‌اند

چرا که نمی‌توانند آن را با استفاده از تصویر و نقاشی و شعر به کودک نشان دهند و حتی بسیاری از اصطلاحات است که کودک معنی آن را در زبان فارسی نمی‌داند، چه برسد به آن‌که انگلیسی آن را بیاموزد!

در این مقاله، چند مورد از کاربردی‌ترین و ساده‌ترین اصطلاحات مناسب کودکان را آورده‌ایم، تا با کمک آن‌ها بتوانید به روشی آسان‌تر اصطلاحات را به کودکان آموزش دهید.

اصطلاحات انگلیسی

عبارات انگلیسی، عبارات و جملات پرکاربردی هستند که به طور عامیانه استفاده می‌شوند و به کار‌بردن این عبارات در مکالمات، نیاز به شناخت کافی دارد.

اصطلاحات در واقع ترکیب چند کلمه هستند که اگر کلمه به کلمه آن ها را معنی کنیم، متوجه معنی عبارت نخواهیم شد. اصطلاحات را میتوان در کارتون آموزش زبان انگلیسی برای کودکان پیدا کرد.

اصطلاحات انگلیسی

و باید با معنی مصطلح آن آشنا باشیم. برای درک بهتر می‌توان گفت؛ اصطلاحات زبان انگلیسی مانند ضرب المثل های فارسی هستند که معنی ظاهری آن‌ها مد‌نظر گوینده نیست، بلکه مفهومی خاص دارد.

چگونه اصطلاحات انگلیسی را به کودکان آموزش دهیم؟

برای آموزش راحت‌تر اصطلاحات زبان انگلیسی به کودکان، اولین مرحله این است که باید معنی و کاربرد فارسی اصطلاح مورد نظر را به کودک بیاموزیم.

یکی از روش‌هایی که بسیار مرسوم است، اجرای نمایشی کوتاه در مورد عبارت موردنظر توسط کودک است که بدین صورت می‌تواند با معنی اصطلاحات به طور کامل آشنا شود.

چگونه اصطلاحات انگلیسی را به کودکان آموزش دهیم؟

هنگام آموزش کلمات انگلیسی می‌توانید با حرکات بدن و حالات چهره، معنی هر اصطلاح را واضح‌تر به کودکان منتقل کنید. در کلاس و یا منزل، در فرصت‌های مناسبی که پیش می‌آید می‌توان اصطلاح انگلیسی مناسب را به کار ببرید تا کودک با کاربرد آن آشنا شود.


چند نمونه اصطلاح پرکاربرد  انگلیسی برای کودکان

عبارات انگلیسی برای کودکان، اصطلاحاتی ساده و با کاربرد روزانه هستند. اصطلاحاتی که در مکالمات بزرگسالان استفاده می‌شود مناسب کودکان نیست؛ زیرا آنان قادر به درک مفهوم آن‌ها نیستند.

در ادامه چند نمونه از این دسته عبارات که مناسب کودکان است را آورده‌ایم. و همچنین در پکیج آموزش زبان کودکان آن ها را برای شما فرهم کرده ایم.

چند نمونه اصطلاح پرکاربرد برای کودکان

اصطلاحات اولیه و پرکاربرد مناسب کودکان

این دسته از اصطلاحات آن‌هایی هستند که در سنین پایین‌تر می‌توانید به زبان آموزان آموزش دهید و از اصطلاحاتی انتخاب شده اند که در زندگی روزمره به وفور کاربرد دارند.

I love you

این عبارت که به معنی دوستت دارم است، اولین عبارتی است که می‌توانید به کودکان آموزش دهید. درک این عبارت برای آن‌ها بسیار راحت است؛ چرا که بار‌ها این جمله را از والدین خود شنیده‌اند و به راحتی می‌توانند در شرایط مختلف از آن استفاده کنند.

I like that

احتمالا عبارت (I like that)، به معنی (من آن را دوست دارم) را بار‌ها از کودکان خود شنیده باشید. زمانی‌که کودک می‌تواند به زبان فارسی این عبارت را بیان کند، پس توان بیان و درک این جمله به زبان انگلیسی نیز برای او امکان پذیر است و به خوبی قادر به درک آن است.

You make me happy

این اصطلاح که به معنی (تو مرا شاد می کنی) است نیز یکی از اصطلاحاتی می‌باشد که می‌توانید آن را به کودکان آموزش دهید و از آن‌ها بخواهید به طور روزانه هرجا که احساس رضایت و شادی داشتند، این جمله را بیان کنند تا این عبارت به خوبی در ذهن آن‌ها ماندگار شود.

You make me happy

Please

زمانی که کودک، اولین جملات خود را بیان می‌کند، نخستین نکته تربیتی‌ای که اکثر والدین به او آموزش می‌دهند، استفاده از کلماتی مانند: لطفا و عباراتی شبیه به آن است. بنابراین کودکان از سنین پایین با معنی و کاربرد این اصطلاح، آشنا هستند. بنابراین بد نیست که این عبارت نیز در لیست آموزشی، گنجانده شود.

Thank you

تشکر کردن، از آن دسته اصطلاحات پرکاربردی است که در اولین جلسات کلاس‌های زبان، به کودکان آموزش داده می‌شود و به دلیل آشنایی قبلی که کودک با آن دارد، قادر است به خوبی از آن در موقعیت‌های مناسب استفاده کند.

You’re welcome

اصطلاح You’re welcome به معنی (خواهش می‌کنم) که در جواب تشکر استفاده می‌شود، جزو اصطلاحاتی است که شما می‌توانید به راحتی آن را به کودکان آموزش دهید.

عبارات انگلیسی مربوط به کار‌های خانه برای کودکان

این دسته از اصطلاحات مناسب سنین بالاتر است؛ زمانی‌که کودک قادر است در کار‌های سبک خانه به شما کمک کند و یا بعضی از کارهای شخصی خود را انجام دهد.

اصطلاحات مربوط به کار‌های خانه

Tidy up your room

این اصطلاح زمانی کاربرد دارد که از کودک می‌خواهید اتاق خود را تمیز کند. جمله نمونه:

Could you tidy up your room, please.

لطفا اتاقت را مرتب کن.

Make the bed

زمانی که از کودک خواسته می‌شود تا تخت خود را مرتب کند، از این عبارت استفاده می‌شود. این اصطلاح نیز می‌تواند جزو اصطلاحات پرکاربرد به شمار آید. به عنوان مثال:

can you make your bed before we leave?

می‌توانی قبل از رفتن تختت را مرتب کنی؟

Get dressed

لباس پوشیدن و آماده شدن برای بیرون رفتن، از جمله اصطلاحات پرکاربرد روزمره است که می‌توان به کودکان آموزش داد و در شرایط متفاوت از آن استفاده کرد. جمله نمونه:

I think it’s time to get dressed.

فکر می‌کنم وقت لباس پوشیدن است.

اصطلاحات زبان انگلیسی کاربردی در یادگیری کودکان

از این اصطلاحات می‌توانید برای آموزش به کودکانی که به سن مدرسه رسیده‌اند و یا در کلاس‌های مختلف شرکت می‌کنند، استفاده کنید. در ادامه چند مورد از پرکاربرد‌ترین آن‌ها بیان شده است.

اصطلاحات کاربردی در یادگیری

When’s your homework due

این اصطلاح برای کنترل مهلت انجام تکالیف کودکان و بازی کودکانه انگلیسی کاربرد دارد و پاسخ این سوال، به شکل زیر بیان می‌شود:

Well, it’s due tomorrow…

You’re off school for a week

زمانی که می‌خواهیم به کودکان بگوییم که مدرسه آنان تعطیل است، می‌توان از این عبارت استفاده کرد. معنی این جمله این است که (مدرسه تو برای یک هفته تعطیل است) و شما در صورت لزوم به جای a week می‌توانید قید‌های زمانی دیگری به کار ببرید.

یادگیری اصطلاحات زبان انگلیسی

همان‌طور که می‌دانید، زبان انگلیسی بسیار گسترده است و برای هر کار و هر شرایطی چندین اصطلاح دارد. و بیان تمامی آن‌ها در یک مطلب نمی‌گنجد.

در این مقاله سعی کردیم تا ساده‌ترین و البته کاربردی‌ترین عبارات انگلیسی برای کودکان را بیان کنیم. برای شروع آموزش این عبارات، بهتر است از اصطلاحاتی که کودکان معنی فارسی آن را درک می‌کنند و به کار می‌برند، استفاده کنید.

1/5 - (1 امتیاز)

مشاوره رایگان

    captcha