آموزش آیلتس مشهد

آموزش آیلتس مشهد به مقوله بسیار چالش برانگیز تبدیل شده است. زمان برای افرادی که قصد مهاجرت دارند مهمترین و اصلی ترین فاکتور در پروسه‌ی یک مهاجرت موفق می‌باشد. و در صورت عدم قبولی به موقع در آزمون، هزینه آزمون مجدد، پول مجدد وکیل، دارالترجمه و کاهش اعتماد به نفس تنها بخشی از اعتماد زبان آموزان به غیر حرفه ای ها می‌باشد.

بنابراین متقاضیان اغلب بعد از اولین آزمون ناموفق به دنبال آموزش تضمینی خصوصی آیلتس مشهد می‌باشند که متاسفانه اکثر مراجعین همشهریان از آموزش آیلتس مشهد آسیب روحی و مالی فراوان متحمل شدند.

آموزش آیلتس مشهد

این روزها که متقاضیان مهاجرت و تحصیل در خارج از ایران رو به افزایش است؛ تعداد افرادی که تصور می‌کنند با چند سال سابقه تدریس زبان انگلیسی تبدیل به مشاور و مدرس دوره‌های آمادگی آیلتس می‌شوند رو به افزایش می‌باشد. و انتخاب مسیر و مدرس صحیح آموزش آیلتس در مشهد برای عزیزان مشهدی بسیار سخت و دشوار شده است.

پس از سال ها پژوهش و تجربه در زمینه‌ی آزمون‌های بین المللی تیم بسیار متخصصی برای تدریس، منتورینگ، Study plan و تحلیل آزمون آیلتس را برای متقاضیان جمع آوری کرده‌ایم. چون آکادمی علی نایبی آیلتس را به عنوان آزمونی کاملا تخصصی و هوشمند برای خود تعریف کرده است.

بنابراین آمادگی برای این آزمون نیاز به کادری متخصص، جوان و در عین حال با تجربه می‌باشد. برای مشاوره رایگان با کارشناسان و یا اطلاع از دوره ها فرم انتهای صفحه را پر کنید.


 1. برای رزرو جلسه مشاوره حضوری با استاد علی نایبی فرم زیر را پرکنید

مشاوره حضوری آیلتس با استاد علی نایبی

 1. برای رزرو جلسه مشاوره آنلاین با استاد علی نایبی فرم زیر را پرکنید

مشاوره آیلتس آنلاین با استاد علی نایبی


تدریس تضمینی آیلتس IELTS

برخی داوطلبین با توجه به کمبود زمان بعلت مشکلات سفارت، ویزا و دانشگاه ها نیازمند معلم خصوصی و دوره‌های فشرده آمادگی آزمون آیلتس IELTS می‌باشند. و همچنین فرصت انتخاب اشتباه و آزمون و خطا کردن اساتید مختلف این آزمون بین المللی را نیز نخواهند داشت.

پس اعتماد به یکی از اساتید مطرح تدریس مهارت‌های آیلتس میتواند موفقیت را تضمینی برایشان رقم بزند. استاد علی نایبی با بیش از ۱۰ سال سابقه آموزش آیلتس مشهد و کارنامه های تضمینی و قابل قبول از برترین مدرسین آیلتس می‌باشند.

تدریس تضمینی آیلتس IELTS

تحلیل آخرین تغییرات و جزوات به روز همیشه از مهمترین چالش های اساتید آیلتس می‌باشد. که اگر با دانش روش تدریس علمی و کاربردی تلفیق شود نتایج درخشنی را رقم خواهد زد. در دوره های تدریس تضمینی آیلتس IELTS؛ تماما از جزوات شخصی و طبقه بندی شده برای سرعت بخشیدن به روند آمادگی استفاده می‌شود. اطلاعات و سابقه استاد علی نایبی را میتوانید در این مطلب مطالعه بفرمایید.


استاد ریدینگ آیلتس در مشهد

ریدینگ دومین قسمت از آزمون آیلتس است که مهارت های کاندید را در خواندن متون به زبان انگلیسی مورد سنجش و ارزیابی قرار میدهد. قسمت ریدینگ آزمون آیلتس دارای سه متن در حدود ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ کلمه و ۴۰ سوال در ارتباط با متون مورد نظر برای پاسخ دهی میباشد که به این قسمت از آزمون به طور کل در حدود ۶۰ دقیقه زمان اختصاص داده شده است که در آزمون آیلتس آکادمیک, متن ها اغلب از مطالب آکادمیک (تحصیلی و یا دانشگاهی) می‌باشد.

استاد ریدینگ آیلتس در مشهد

بدون شک همیشه در رقابت بین کمیت و کیفیت انسانها تمایل به برتری و پیروزی “کیفیت” دارن و همیشه این نگرانی وجود داره که کیفیت قربانی کمیت نشه. تعداد زیادی از آموزشگاه ها ادعای ارایه دوره فشرده آیلتس را دارند اما آیا میتوانند تضمین کنند که شما از این کلاس فشرده خروجی لازم را بگیرید یا نه؟

دقت بفرمایید اگر سطح زبانی شما پایین باشد میتوانید از سطح مبتدی بصورت آیلتس محور تحت آموزش زبان قرار بگیرید. و نیازی به گذراندن دوره های متعدد و وقت گیر نیست و شما میتوانید یادگییری آیلتس را از پایه شروع کنید.

از طرفی چون زمان شما محدود است پس شما باید مطالب ساندویچی و بدون تکرار دریافت کنید و برای مطالب حاشیه ای زمان صرف نکنید. حقیقت این است که موفقیت در ریدینگ تنها با عصاره ای از تلفیق دانش کلمات و تسلط بر تکنینک های درک مطلب فراهم خواهد شد. استاد علی نایبی با جزوات اختصاصی و دوره های Vocabulary ویژه مهارت ریدینگ بخش عمده‌ای از مشکل داوطلبین ایرانی را در درک مطلب و موفقیت در این مهارت برطرف کرده‌اند.


استاد لیسنینگ آیلتس مشهد

نکته اول لیسنینگ آیلتس IELTS Listening این است که مادام باید از Recording یا صوت لیسنینگ جلو باشید. این به چه معناست؟ جلو بودن از Recording یا صوت لیسنینگ یعنی قبل از اینکه لیسنینگ پخش شود، متقاضی آیلتس IELTS پاسخ ها را پیش بینی کرده و بداند که قرار است راجع به چه موضوعی قرار است بشنود.

تکنیک های زیادی برای بهبود Listening وجود دارد اما این تکنیک است که شما میتوانید با استفاده از آن نه تنها نمره دلخواه خود را در آیلتس کسب کنید بلکه مدت یادگیری دوره های آیلتس خود را به حداقل برسانید.

استاد لیسنینگ آیلتس مشهد

 

 • مشکلات متداول زبان آموزان آیلتس در لیسنینگ
 • چی گفت؟ وای نه، نشنیدم، این بخش رو کاملا از دست دادم

 • فقط تا کلمه سوم تو حافظم میمونه و بقیش یادم میره

 • من میشنوم چی میگها ولی نمیتونم سوالو پیدا کنم

 • کلمه هایی رو که بلدم هم نمیشنوم

این موارد بیشترین شکایات متقاضیان این آزمون میباشد و البته باید گفت که تمام این مشکلات و نقاط ضعف دلایل علمی و ریشه در یادگیری نامناسب زبان دارند. حالا سوال اصلی اینجاست: من حتی کلاس لیسنینگ هم رفتم. کلی هم Transcribe کردم ولی چرا هنوز هم همین مشکلاتو دارم؟ همانطور که عرض کردم تمام مشکلات مذکور ریشه در یادگیری اشتباه و اعتماد به مدرسین نماها دارند و خبر خوب اینکه همه این مسائل راه حل کاربردی و اصلاحی دارند.


بهترین موسسه آیلتس مشهد

سوال را با همین عنوان مطلب شروع می کنیم. واقعا از نظر شما بهترین موسسه آیلتس کدام یک از موسسات و آموزشگاه های زبان انگلیسی هستند. احتمالا شما هم برای کار، اقامت، تحصیل و … به مدرک آیلتس نیاز دارید. اما یک سوال مهم که ذهن زبان آموزان را درگیر می کند این است که بهترین موسسات برگزارکننده کلاس های آموزش آیلتس در مشهد یا شهرهای دیگر ایران کدامند.

حدود ۱۲۰ کشور جهان و بیش از ۵۰۰ مرکز آموزشی هر سال این آزمون معتبر بین المللی را برگزار می کنند. دانشگاه های معتبر کشورهای انگلستان، استرالیا، آمریکا و کانادا از جمله کشورهایی هستند که برای آزمون آیلتس و مدرک اخذ شده برای آن اهمیت فراوانی قائل هستند. تعداد زیادی از آموزشگاه ها ادعای ارایه دوره فشرده آیلتس را دارند اما آیا میتوانند تضمین کنند که شما از این کلاس فشرده خروجی لازم را بگیرید یا نه؟

شما زمان محدودی دارید پس باید این زمان را به بهترین شکل ممکن هزینه نمایید و راهی برای برگشت نخواهید داشت . پس صرف اینکه یک دوره فشرده است جوابگوی نیاز شما نیست و دوره مد نظر باید چند فاکتور دیگر نیز در خود جای داده باشد.


استاد رایتینگ آیلتس مشهد

چگونه باید آماده شد تا بتوان بالاترین نمره ممکن را در آزمون Writing کسب کرد؟ این سوالی است که تمامی داوطلبان آزمون آیلتس مانند شما از خود و یا مربی خود می پرسند. اگر شما هم جز آن دسته از افراد هستید که در مورد این کلاسها اطلاعی نداشته اید و حالا تمایل دارید در این دوره ها شرکت کنید لازم است مطلب پایین را بخوانید.

کلاس تدریس خصوصی رایتینگ آیلتس مناسب زبان آموزانی است که معمولا برای گرفتن پذیرش دانشچویی و یا اقامت کاری نیاز دارند که نمرات قابل قبول و سریع را کسب کنید. و زمان آماده شدن به صورت ارگانیک را ندارند.

استاد رایتینگ آیلتس مشهد

با توجه به مشکلات بسیاری از متقاضیان آزمون آیلتس در مهارت writing تیم ما سرویس تحلیلی تصحیح رایتینگ را بسیار ویژه طراحی کرده‌اند. به این معنی که تعداد جلسات و سیلابس آموزشی برای هر سطح نمره متغیر خواهد بود. دوره های رایتینگ علی نایبی به دو صوزت گروهی و خصوصی برگزار می‌شود که با هم چند ویژه‌گی مهم این دوره ها را مرور می‌کنیم.

 • آموزش مقدمه و نتیجه گیری نویسی
 • ورکشاپ ایده پردازی VIP با همکاری استاد سلمان قربانی
 • آموزش تخصصی Vocabulary علی نایبی و سلمان قربانی
 • نمونه رایتینگ های نمره ۷ به بالا به ارائه نکات آموزشی لغات و گرامر
 • ویدئوهای دوره تخصصی رایتینگ
 • استفاده از جزوه های نخصصی به جای کتب موجود در بازار
 • شناخت و بررسی دقیق نقاط ضعف و طراحی تمرین تخصصی و ویژه برای هر فرد

استاد اسپیکینگ ایلتس در مشهد

بخش اول مصاحبه Speaking شاید به دلیل آنکه اولین تاثیر را برروی کاندیدا دارد، مهمترین بخش از این مصاحبه به حساب می‌آید. کلاس خصوصی سریعترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی است . چون در این کلاس ها استاد ۹۰ دقیقه فقط بر یک زبان آموز تمرکز می کند و بر نقاط قوت و ضعف یک شخص بطور حرفه ای کار میکند.

تدریس خصوصی اسپیکینگ آیلتس توسط استاد علی نایبی از جمله بهترین اساتید آیلتس مشهد در کنار دیگر دوره های تدریس خصوصی زبان انگلیسی برگزار می شود. و کیفیت و نخصصی بودن سرفصل های آموزشی موفقیت زبان آموزان ایشان را تضمین میکند.

استاد اسپیکینگ ایلتس در مشهد

موسسه آیلتس الوند برگزارکننده بهترین کلاس ایلتس در مشهد، بعنوان تخصصی‌ترین مرکز آمادگی آزمون آیلتس، برای تمامی علاقه‌مندان به یادگیری زبان انگلیسی در تمامی سطوح، از مقدماتی تا پیشرفته و پری‌آیلتس به طور تخصصی آیلتس آماده‌ی خدمت‌گذاری می‌باشد. در این آکادمی آموزش تضمینی خصوصی آیلتس مشهد با بالاترین کیفیت ارایه می شوند.


بهترین استاد آیلتس مشهد

سوال را با همین عنوان مطلب شروع می کنیم. واقعا از نظر شما بهترین استاد آیلتس کدام یک از اساتید و مدرسین زبان انگلیسی هستند؟ در این قسمت ضمن معرفی رزومه استاد علی نایبی و ارائه توضیحات در رابطه با ویژگی ها و خصوصیات بهترین مدرسین آیلتس؛ لیست ۱۰ استاد برتر آیلتس IELTS در مشهد معرفی می شود.

 • علی نایبی
 • سلمان قربانی
 • حمید مولایی
 • پریسا یاربی
 • فرزاد فدایی
 • عباس کدخدایی
 • آیدین پایان
 • رضا میروزاده
 • امین شاهگردی
 • امید خرم

رزومه و فعالیت های استاد علی نایبی

 • موفقیت متقاضیان در گرفتن نمره ممتاز آزمون آیلتس (۷+)
 • طراحی LESSON PLAN برای کتابهای معتبر ایلتس به صورت سفارشی
 • مترجم همزمان کنگره راه ها و درمان سرطان خون
 • دوره های طراحی و نگارش SOP
 • مدرس دوره های زبان انگلیسی تخصصی ESP
 • مدرس، مشاور و برنامه ریز دوره آیلتس در موسسات مشهد
 • مربی دوره های تربیت مدرس زبان
 • مربی دوره های تربیت مدرس آیلتس
 • مدرس دوره های TESOL و CELTA
 • طراح دوره های آنلاین و حضوری آیلتس را قورت بده
 • مدیر عامل موسسه زبان های خارجی الوند
 • عضو هیئت مدیره مرکز IELTS-EASE
 • موسس و مدیر آکادمی تخصصی آیلتس علی نایبی
 • طراح متد آموزشی کودک دو زبانه
 • عضو هیئت مدیره شرکت سبز گستر فجر

بهترین آموزشگاه آیلتس در مشهد

با توجه به سیل درخواست ها و متقاضیان آیلتس در سراسر دنیا از جمله ایران، آمادگی آیلتس و نیاز به یک مرکز مشاور و راهنما در این مسیر بسیار همه گیر شده است. به خاطر تقاضای بالا، بسیاری از افراد و سازمان ها نیز به دنبال پاسخ به این نیاز و کسب درآمد، شروع به ارائه خدمات آموزشی آیلتس IELTS کرده و در همین بین، تعداد زیادی نیز متاسفانه کیفیت مناسبی نداشته اما اسم و رسمی پیدا کرده اند.

آموزشگاه های زبان خارجی در کشورها وظیفه اشاعه فرهنگ و زبان هر کشور را برای ارتباطات بهتر این جوامع بر عهده دارند؛ بنابراین انتخاب یک آموزشگاه زبان مناسب و تخصصی برای آمادگی هر چه بهتر برای آزمون آیلتس IELTS تاثیر بسزایی در این امر دارد.


آخرین تغییرات آزمون آیلتس در سال ۲۰۲۰

آخرین تغییرات آزمون آیلتس در سال 2020در سال ۲۰۲۰ تغییراتی در بخش لیسنینگ آیلتس ایجاد شده است. که در این مطلب شما را با این تغییرات آشنا خواهیم کرد. این تغییرات از ابتدای ماه جنوری در آزمون آیلتس کاغذی ایجاد شده است. درست است که تغییراتی کوچک هستند اما از اهمیت بالایی برخوردارند؛ چرا که همین تغییرات کوچک می‌توانند بر زمان‌بندی شما در هنگام پخش سوالات و پاسخ دادن به آن‌ها تأثیرگذار باشند.

 1. ۱.تغییر نام بخش‌‌های لیسنینگ آیلتس از Section به Part
  اولین تغییر آیلتس در سال ۲۰۲۰، تغییر نام بخش‌های لیسنینگ آیلتس از Section به Part می‌باشد. به عنوان مثال به جای Section 1 از Part 1 استفاده می شود. در تست های جدید Part به جای Section استفاده می‌شود.
 2. ۲. عدم ارجاع و اعلام شماره صفحه
  تغییر دیگری که در بخش لیسنینگ آیلتس در سال ۲۰۲۰ اتفاق افتاده است، عدم ارجاع به شماره صفجه است. در سال ۲۰۲۰ دیگر خبری از شماره صفحه نیست که شاید به نظر برای بعضی از داوطلبان کمی ترسناک به نظر آید، اما بدیهی است که اگر همراه با صدای پخش شده در آزمون پیش رفته و موضوع صحبت ها را گم نکنید، این مسئله کوچکترین مشکلی برای شما ایجاد نخواهد کرد.
 3. ۳.حذف نمونه سوال اولیه در هر بخش
  البته توضیح این نکته ضروری است که شما هم‌چنان سوال نمونه و پاسخ آن را می‌بینید، اما فایل صوتی دو بار برای شما پخش نمی‌شود و فقط یکبار آن را می‌شنوید. از اینجا به بعد دیگر خبری از مثال ابتدای آن نیست. صدای ضبط شده از همان ابتدا پخش شده و شما هم باید از همان اول با دقت به آن گوش کرده و سوالات را جواب دهید. این فایل صوتی دوباره پخش نخواهد شد.

استاد خصوصی ایلتس مشهد

در رابطه با استاد خصوصی ایلتس مشهد باید گفت. همان‌طور که می‌دانید کلاس‌های آموزش آیلتس درمشهد و شهرستان‌ها به دو شکل گروهی و خصوصی برگزار می‌شوند. و انتخاب استاد خصوصی ایلتس مشهد با توجه به ورود همگان به آیلتس دشوار مبباشد. اما کلاسهای خصوصی چه مزایایی دارند؟ این سوالی میباشد که جواب آن میتوان تا حدودی زیادی خیال شما را نسبت به هزینه ای که میکنید راحت کند.

 • سرعت بالا کلاس ها
 • تمرکز بیشترزبان آموز نسبت به کلاسهای عمومی
 • ذخیره وقت کلاس
 • طولانی نبودن دوره آموزش زبان به دلیل نبودن تعدد نفرات
 • تضمینی بودن دوره های آموزش آیلتس در این دوره‌ها

آزمون ماک آیلتس مشهد

شبیه ترین آزمون آزمایشی آیلتس در مشهد، هر ماهه توسط موسسه بین المللی الوند در محل موسسه برگزار می شود. با مشخص شدن نمره در این آزمون آزمایشی آیلتس در مشهد، مشاورین مجرب موسسه بین المللی الوند، با در دست داشتن اطلاعات مورد نیاز برای ارائه مشاوره ای تخصصی برای شما آماده اند. لازم به ذکر می‌باشد که متقاضیان کلاس خصوصی آیلتس در مشهد با استاد علی نایبی به طور رایگان می‌توانند از این آزمون‌ها شرکت کنند.

طی چند سال اخیر، به دلیل افزایش روزافزون متقاضیان مدرک آیلتس در مشهد، موسسات و آموزشگاه های زبان برگزاری آزمون آزمایشی آیلتس در مشهد را انجام می دهند که یکی از پراستقبال ترین این آزمون های آزمایشی، آزمونی است که توسط موسسه آموزشی الوند به صورت ماهانه و در چند نوبت برگزار می گردد. لازم به ذکر است که آزمون های آزمایشی بسیار مفید در آمورش آیلتس می‌باشند.

آزمون اصلی آیلتس در مشهد را سنتر ایرسافام که دفتر مرکزی آن در تهران است برگزار می نماید که ثبت نام در آزمون اصلی به صورت اینترنتی و از طریق مراجعه به سایت موسسه ایرسافام می تواند صورت پذیرد. در عین حال، برای آگاهی از سایر سنترهای برگزار کننده آیلتس در ایران میتوانید به سایت سازمان سنجش مراجعه و اطلاعات بروز را از آن سایت بدست آورید.


آموزشگاه های آیلتس در مشهد

از بین حدود ۶۰ آموزشگاه زبان که در مشهد، از سایر آموزشگاه ها، معروف ترند، تنها تعداد اندکی از آن ها در زمینه آزمون آیلتس در مشهد سابقه بالایی دارند. در این میان نیز، با توجه به آمار های گرفته شده از تعداد زبان آموزان موسسه ها و آموزشگاه های مختلف که در دوره های آیلتس در مشهد مشغول به تخصیل اند و همچنین آمار هایی که سایت های نظرسنجی ارائه می دهند، موسسه الوند یکی از بهترین موسسه های آموزش دوره های آیلتس در مشهد شناخته شده است.

موسسه الوند، به عنوان یکی از پیشتازان آموزش دوره های آموزش آیلتس مشهد، افتخار دارد، تجربه ی آموزش بیش از یک دهه خود را در اختیار متقاضیان دوره های آیلتس در مشهد قرار دهد. ولی از بین اساتید مطرح بعضی از همکاران با برگزاری کلاس خصوصی آیلتس در مشهد و عدم تسلط کافی به تکنینک‌های تدریس انفرادی باعث افت تعداد زیادی از همشهریان عزیز شده اند.


کلاس خصوصی آیلتس در مشهد

شاید با این موضوع مواجه شده اید که با هرکدام از مدرسین زبان انگلیسی در مورد آزمون ایلتس و نحوه امادگی سوالی پرسیده شود فرد خود را مدرس ایلتس معرفی نموده و ادعا میکند که توانایی تدریس آیلتس را دارا می‌باشد ولی واقعیت این است که تعداد مدرسین این آزمون در هر شهر بسیار محدود بوده و آموزش IELTS تکنیکال و تخصصی است.

تیم تخصصی مجموعه آیلتس علی نایبی با ۱۰ سال سابقه تدریس و کارنامه های موفق و قابل قبول با افتخار کلاس های خصوصی و عمومی آیلتس را در شهر مشهد برگزار می‌کنند. و گواهی اکثر متقاضیان این آزمون بر کیفیت این دوره ها میباشد.

امروزه شرکت در دوره آموزش آیلتس مشهد به یکی از اصلی ترین و مهمترین دغدغه های زبان آموزان در شهرهای بزرگی مثل مشهد و تهران تبدیل شده است، و متاسفانه داوطلبین آزمون مهم آیلتس دچار سردرگمی شدند.

زمان شما بزرگترین سرمایه شماست زمان خود را در هر کلاسی، بدون تحقیق و صرفا با حضور در یک جلسه مصاحبه هدر ندهید. پس با توجه به شرایط گیج کننده؛ آموزش تضمینی خصوصی آیلتس مشهد برای متقاضیان دوره در شهر مشهد مقدس بهترین راه نجات می‌باشد.

کلاس خصوصی آیلتس در مشهد

افرادی که آمادگی کامل برای تست زنی و پاسخ به سوالات آزون آیلتس را ندارند، می بایستی در کلاس های آمادگی آزمون شرکت کنند. کلاس های آمادگی آزمون با روش های تست زنی صحیح، سوالات و نمونه سوالات آزمون های گذشته، تقویت مهارت های شنیداری، گفتاری، نوشتاری و خواندن زبان انگیسی و میزان اهمیت هر یک از این چهار مهارت در آزمون آیلتس از مزایای شرکت در کلاس های آمادگی آزمون آیلتس است.


سرفصل های آزمون IELTS

Listening

 1. زمان: حدوداً ۳۰ دقیقه
 2. تعداد سؤال: دفترچه‌ای حاوی چهل سؤال در ۴ بخش
 3. نوار امتحان Listening فقط یکبار پخش می‌شود
 4. قبل از پخش نوار فرصت دارید تا سؤالها را مرور کنید
 5. پس از پایان یافتن هر بخش، فرصت دارید تا جوابهای خود را بازبینی نمایید
 6. پاسخها باید در دفترچه سوالات نوشته شود
 7. با پایان گرفتن نوار ده دقیقه فرصت دارید تا جوابها را از دفترچه سوالات به پاسخنامه منتقل نمایید
 8. دو بخش اول شامل موضوعاتی اجتماعی است و مکالمه بین دو یا چند نفر می‌باشد
 9. دو بخش دوم شامل موضوعاتی دانشگاهی است. یک مکالمه حداکثر چهار نفره و یک سخنرانی، تشکیل دهنده این بخشها هستند

Reading

 1. General Training Reading
 • افرادی فورمت جنرال آیلتس را انتخاب می کنند که قصد زندگی، اقامت، کار و مهاجرت در خارج از کشور را دارند.
 • زمان: ۶۰ دقیقه برای ۴۰ سؤال
 • دفترچه حاوی متون که جمعاً ۲۰۰۰ تا ۲۷۰۰ کلمه دارند به داوطلب داده می‌شود.
 • بر خلاف بخش Listening، زمان اضافه‌ای جهت انتقال جوابها از دفترچه سوالات به پاسخنامه به شما داده نمی‌شود.
 • متون بکار رفته در دفترچه سوالات از مجلات، جزوات، کتابها و روزنامه‌ها انتخاب شده‌اند و مخاطب آنها خواننده غیر متخصص است.
 • بخش اول در مورد امور روزمره اجتماعی است.
 • بخش دوم در مورد جزوات آموزشی و احتیاجات رفاهی است.
 • بخش سوم شامل یک متن بلند با موضوعی عمومی است.

 1. Academic Reading
 • افرادی فورمت آکادمیک را انتخاب می کنند که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور را دارند.
 • زمان: ۶۰ دقیقه برای ۴۰ سؤال
 • دفترچه حاوی ۳ متن که جمعاً ۲۰۰۰ تا ۲۷۰۰ کلمه دارند به داوطلب داده می‌شود.
 • بر خلاف بخش Listening، زمان اضافه‌ای جهت انتقال جوابها از دفترچه سوالات به پاسخنامه به شما داده نمی‌شود.
 • متون بکار رفته در دفترچه سوالات از مجلات، جزوات، کتابها و روزنامه‌ها انتخاب شده‌اند و مخاطب آنها خواننده غیر متخصص است.
 • متون جنبه علمی دارند.
 • حداقل یکی از سه متن، نوشتاری استدلالی است.
 • در صورتی که متن حاوی لغات تخصصی و فنی باشد، واژه نامه‌ای کوتاه نیز همراه آن خواهد آمد.

Writing

 1. General Training Writing

زمان: ۶۰ دقیقه

 1. برای دو موضوع باید انشاء بنویسید.
 2. در موضوع اول (Task 1) باید نامه‌ای به شخصی فرضی بنویسد و در آن مسئله یا مشکلی را شرح دهید. نامه شما باید حداقل ۱۵۰ کلمه داشته باشد. اگر نامه‌ای کمتر از ۱۵۰ کلمه داشته باشد، از آن نمره کم خواهد شد. بهتر است ۲۰ دقیقه از وقت را به موضوع اول اختصاص دهید.
 3. برای نوشتن نامه می‌توانید یکی از چهار نوع نامه زیر را انتخاب کرده و یک نامه فرضی بنویسید:
 4. Complaint / Request of information letter شکایت نامه / نامه درخواست اطلاعات
 5. Job application letter نامه درخواست کار
 6. Personal letter نامه شخصی
 7. Formal business letter نامه رسمی اداری
 8. درموضوع دوم (Task 2) باید نظر موافق یا مخالف خود را نسبت به یک مسئله بیان کنید و باید حداقل ۲۵۰ کلمه در مورد آن بنویسید. اگر انشائی کمتر از ۲۵۰ کلمه داشته باشد، از آن نمره کم خواهد شد. بهتر است ۴۰ دقیقه از وقت را به موضوع دوم اختصاص دهید.

Academic Writing

زمان: ۶۰ دقیقه و برای دو موضوع باید انشاء بنویسید. در موضوع اول (Task 1) باید در مورد جدول یا نموداری که به شما داده شده‌است، توضیح دهید. انشاء شما باید حداقل ۱۵۰ کلمه داشته باشد. اگر انشائی کمتر از ۱۵۰ کلمه داشته باشد، از آن نمره کم خواهد شد. بهتر است ۲۰ دقیقه از وقت را به موضوع اول اختصاص دهید. سیستم تصحیح رایتینگ آیلتس علی نایبی در این مورد بسیار کمک کننده می‌باشد.

در موضوع دوم (Task 2) باید نظر موافق یا مخالف خود را نسبت به یک مسئله بیان کنید و باید حداقل ۲۵۰ کلمه در مورد آن بنویسید. اگر انشائی کمتر از ۲۵۰ کلمه داشته باشد، از آن نمره کم خواهد شد. بهتر است ۴۰ دقیقه از وقت را به موضوع دوم اختصاص دهید. داوطلبانی که در جست و جوی دوره های آموزش آیلتس مشهد می‌باشند قطعا حداقل یک بار نام علی نایبی و جزوات مخصوص task 2 ایشان را شنیده اند.


Speaking

بخش صحبت کردن که زمان ۱۱ تا ۱۴ دقیقه می‌باشد، یک امتحان بصورت مصاحبه رو در رو می‌باشد و شامل سه بخش است. بخش اول ۴ تا ۵ دقیقه بطول می‌انجامد و متقاضی باید به سوالات عمومی و شخصی در مورد محل زندگی، شغل، وضعیت خانوادگی و علایق خود جواب دهد. که الوند و آکادمی استاد نایبی برنامه ویژه ای را برای داوطلبین آموزش آیلتس مشهد تدارک دیده اند.

در بخش دوم باید به مدت ۲ دقیقه در مورد موضوعی که به شما داده می‌شود صحبت کنید. قبل از آن یک دقیقه فرصت دارید تا در مورد موضوع فکر کنید و یادداشت بردارید. پس از پایان ۲ دقیقه، به یک یا دو سؤال در مورد موضوع صحبتتان باید پاسخ دهید. مهم نیست به تمام سوالات روی کارت پاسخ دهید، اما باید بتوانید از آنها استفاده کرده و تا دو دقیقه به صحبت خود ادامه دهید.

در بخش سوم به مدت ۴ تا ۵ دقیقه با مصاحبه‌کننده صحبت خواهید کرد. محور گفتگوی شما موضوعی است که در بخش دوم به آن پرداخته‌اید. یکی از مهمترین عوامل کسب موفقیت و نمره خوب در امتحان IELTS، نحوه مطالعه برای چنین امتحانی است.


اعتراض به نتیجه آزمون آیلتس در مشهد

هر داوطلبی می‌تواند اعتراض و عدم رضایت خود نسبت به نتیجهٔ آزمون را به مرکز مربوطه اعلام نماید. بر اساس مقررات آیلتس، داوطلبان می‌بایست اعتراض خود را ضمن تکمیل یک برگه اعتراض به فاصله شش هفته از تاریخ آزمون رسماً اعلام دارند. بواسطهٔ این برگه، داوطلب حق اعتراض برای هر یک از بخش‌ها یا مهارت‌هایی که فکر می‌کند در آن نمره‌ای کمتر از آنچه می‌بایست به وی تعلق گرفته است را خواهد داشت.

داوطلب تنها با پرداخت مجدد هزینهٔ آزمون می‌تواند به نتیجهٔ آزمون خود اعتراض نماید که در صورت تأیید و درست بودن اعتراض، این مبلغ به وی عودت داده می‌شود. در غیر اینصورت هیچ بخشی از هزینه قابل استرداد نخواهد بود. عزیزانی که دوره ها و یا کلاس های خصوصی آیلتس در مشهد را انتخاب کرده‌اند برای نتیجه و نحوه اعتراض مشاور تا انتهای مسیر با آنان خواهد بود.

سوالات متداول

ویژه‌گی های آکادمی آیلتس استاد علی نایبی

 • تنها ارائه دهنده diagnosis دقیق آیلتس برای اولین بار در کشور و طراحی تمارین اصلاحی
 • بهره مندی از اساتید برجسته بین المللی به منظور آموزش آیلتس
 • مشاوره گام به گام تا روز آزمون برای انتخاب بهترین و مناسبترین مرکز آزمون
 • استفاده از جزوات اختصاصی و تکنیکال برای هر مهارت و منطبق با آخرین تغییرات
 • تیم تدریس و کارشناسی تماما مجزا و مشاور برای متقاضی تا انتهای مسیر
 • ارائه Study plan اختصاصی برای هر زبان آموز با توجه به نقاط ضعف و قوت متقاضیان

آزمون آیلتس چقدر طول می‌کشد؟

 • آزمون آیلتس ۴ بخش دارد:
 • بخش مهارت شنیداری (Listening) که ۳۰ دقیقه طول می‌کشد
 • بخش مهارت خواندن (Reading) که ۶۰ دقیقه طول می‌کشد
 • بخش مهارت نوشتاری (Writing) که ۶۰ دقیقه طول می‌کشد
 • و بخش مهارت گفتاری (Speaking) که حدود ۱۱ تا ۱۴ دقیقه طول می‌کشد

آیا منابع خودخوان و دانش زبان برای موفقیت در آزمون کافیست؟

باید گفت آیلتس آزمونی بسیار ساختاری و تکنیکی میباشد که بخش اعظم موفقیت در این آزمون به استفاده از تکنیک‌ها وابسته میباشد. پس باید گفت آیلتس تلفیقی از دانش زبانی و تکنینک های ساختاری می‌باشد. متقاضیانی که با کتب خودخوان و منابع اینترنتی خود را آماده ی آزمون میکنند معمولا تا ۳ دفعه هزینه آزمون مجدد پرداخت خواهند کرد.

رسیدن به نمرات ۶ و ۷ چقدر زمان می‌برد؟

در جواب این سوال باید بگوییم مهمترین فاکتورها سطح فعلی شما، میزان زمان مطالعه در روز و میزان اعتماد شما به مشاور آموزشی اختصاصی خودتان می‌باشد. آکادمی علی نایبی مسیر راه و کیفیت آموزش را برای شما تضمین میکند. همچنین عمومی و یا خصوصی بودن کلاس ها در مدت زمان آمادگی تعیین کننده خواهد بود.

 

مشاوره رایگان