آموزش زبان کودکان در مشهد

تنها دپارتمان تخصصی آموزش کودک و خردسال در مشهد
( سنین ۲ تا ۶ سال )
به روش زبان مادری در شرق کشور
کلیه کلاسهای تخصصی آموزش زبان کودکان در مشهد در موسسه زبان های خارجی الوند به صورت تضمینی برگزار خواهد شد.

آموزش زبان کودکان الوند


آموزش زبان ویژه سنین ۲ , ۳ , ۴ , ۵ و ۶ سال

هر کودک ۲ تا ۶ ساله در این کلاس ها به صورت میانگین در طول هر دوره ۱۴ جلسه ای به بیش از ۷۰ لغت و جمله ی انگلیسی تسلط پیدا می‌کند.

همچنین به منظور تسریع فرایند یادگیری در بین کودکان، جلسات آموزشی ویژه ای برای والدین زبان آموزان برگزار خواهد شد. کلاسهای آموزشی مبتنی بر متد یادگیری زبان انگلیسی به شیوه زبان مادری می باشد که باعث تسلط کامل زبان آموز به لهجه بومی زبان انگلیسی و ارتقا هوش کلامی و اجتماعی زبان آموز می گردد.

آموزش زبان ویژه سنین 2 , 3 , 4 , 5 و 6 سال


فضای کلاس های زبان کودکان و خردسالان

کلیه مطالب آموزشی با استفاده از سیستم های مالتی مدیا ، کارتون های آموزشی و آهنگ های شاد انگلیسی خواهد بود تا زبان آموز را در فضایی شاد و مفرح ابتدا علاقمند با زبان انگلیسی سازد و سپس مکالمه وی را در حد یک کودک انگلیسی زبان تقویت کند. استفاده از این برنامه های آموزشی باعث میشود تا زبان آموز بدون نیاز به والدین و به صورت مستقل زبان انگلیسی را یادبگیرد.

به همین جهت موسسه الوند بهترین فضاهارا برای آموزش زبان کودکان در مشهد اختصاص دیده است.


بهترین سن یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان

بهترین سن یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان

این روزها ، یکی از دغدغه های جدی والدین، آموزش زبان به فرزندان (مخصوصا خردسالان) است. در بحث آموزش و یادگیری زبان انگلیسی همواره یکی از مهمترین سوالات این بوده است: بهترین سن یادگیری زبان انگلیسی چه زمانی است؟

اگر یادگیری زبان انگلیسی را براساس سیستم های رایج موجود در موسسات آموزش زبان در کشور در نظر بگیریم، بهترین سن یادگیری را میتوان سن ۸ سالگی تا ۱۰ سالگی مطرح کرد. چراکه در سالهای اول و دوم ابتدایی مهارت های نوشتاری زبان اول به طور کامل در مدرسه به زبان آموزان آموزش داده می‌شود.

از آنجایی که نگارش زبان فارسی از راست به چپ و برعکس ان زبان انگلیسی از چپ به راست میباشد، لذا یادگیری نگارش زبان انگلیسی پیش از سنین ۷ سالگی میتواند باعث بروز اختلالات یادگیری در مهارت های نوشتاری کودک گردد. از این رو بسیاری از روانشناسان و مشاوران کودک ، بهترین سن شروع یادگیری زبان انگلیسی را سنین بین ۸ تا ۱۰ سالگی می دانند.

ما در الوند تمام دغدغه های شما را در مقوله ی آموزش زبان کودکان برطرف خواهیم کرد.


مبحث بسیار مهم در یادگیری زبان کودکان

Learning VS Acquisition 

یادگیری رسمی یا یادگیری زبان به شیوه زبان مادری

از طرف دیگر، نقطه مقابل یادگیری رسمی (Learning)،  یادگیری محیطی (یادگیری زبان به شیوه زبان مادری) یا اصطلاحا (Acquisition) می باشد که از نظر پیتر کراشن، بهترین سبک یادگیری زبان دوم و سوم میباشد. برای درک بهتر این سبک از یادگیری به مثال زیر توجه فرمایید:

تصور کنید جهت یک مسافرت کاری، به مدت ۶ ماه مجبور میشوید به همراه کودک ۳ ساله ی خود در شهری با زبان متفاوت (مانند تبریز، زبان آذری) زندگی کنید. پس از گذشت ۳ ماه متوجه می شوید که فرزند شما (در صورتی که با همنوعان خود در شهری مانند تبریز در ارتباط باشد) به زبان آذری صحبت میکند. این در حالی است که هیچ گونه آموزش رسمی از سوی والدین جهت ترکی صحبت کردن انجام نشده است.

در چنین شرایطی ، فرد اصطلاحا زبان دوم رو از محیط دریافت کرده است. در کلیه کتابهای آموزش زبان و زبانشناسی ، بهترین زمان برای فراگیری زبان به شیوه زبان مادری، سنین ۲ تا ۷ سالگی مطرح شده است.

یادگیری رسمی یا یادگیری زبان به شیوه زبان مادری


آموزش زبان کودکان به روش مونته سوری

آموزش زبان کودکان به روش مونته سوری

انجمن بین المللی مونتسوری(AIM) ، توسط ماریا مونتسوری در سال ۱۹۲۹ برای حفظ یکپارچگی کار خود و همچنین حمایت از استانداردهای بالای آموزش در معلمان و مدارس، تأسیس شد. امروز،AIM در حالی که با تحقیقات معاصر در زمینه علوم فکری و رشد کودک ادامه می دهد، همچنان چشم انداز ماریا مونتسوری را نیز حمایت می کند. و مفتخریم اعلام کنیم موسسه زبان های خارجی الوند نماینده رسمی مونته سوری در بحث آموزش زبان در ایران می‌باشد.

مونته سوری یک روش آموزشی است که بر اساس فعالیت خودگردان، یادگیری با استفاده از دست و بازی مشارکتی است. در کلاس های مونتسوری، کودکان در انتخاب خود خلاقیت می یابند، در حالیکه کلاس درس و معلم، فعالیت های مناسب و مقتضی سن را برای هدایت این فرآیند ارائه می دهند. حدود نیم قرن پیش مربیان بزرگ تعلیم و تربیت مانند فروبل، پستالوزی، دکردلی و مونته سوری که از پیشروان مکتب فعال در آموزش و پرورش محسوب می گردند.

در این روش معلمان تلاش می‌کنند تا آموزش‌هایی براساس اصول حاکم بر رشد طبیعی و همچنین نیازهای فردی هر کودک را با توجه به بازی های گروهی و همچنین فعالیت های فردی برای کودکان فراهم آورند. این روزها روش مونته سوری در اکثر مدارس پیش دبستانی و مهد کودک های اکثر کشورها از جمله ایران در حال تدریس است. ولی اندک موسسات آموزشی از ابزار و روش های صحیح این متد استفاده می‌کنند.


برای یادگیری زبان انگلیسی چه نکاتی را باید مدنظر داشت؟

لذا جهت فراگیری زبان انگلیسی و آموزش زبان به فرزندان خود، در صورت وجود امکانات و مرکز معتبر در شهر محل سکونت خود، مکانی را انتخاب نمایید که ویژگی های زیر را دارا باشد:

  1. آموزشی مبتنی بر شعر، بازی و هیجانات محیطی
  2. استفاده از اساتید با تجربه و مسلط لهجه ی بومی زبان انگلیسی
  3. مجهز به امکانات صوتی و تصویری جهت نمایش فیلم و پخش فایلهای صوتی
  4. دارای بخش مشاوره جهت پاسخگویی به سوالات والدین
  5. دارای محیطی شاد و کودکانه
  6. عدم آموزش نگارش زبان

به طور عادی یک کودک با ضریب هوشی معمولی تا قبل از ۷ سالگی میتواند تا ۵ زبان را در قالب یادگیری محیطی و بدون هیچ مشکلی فراگیرد.

[WPSM_AC id=1707]

مشاوره رایگان