آموزش زبان کودکان مشهد

تنها دپارتمان تخصصی آموزش کودک و خردسال (سنین 2 تا 6 سال) به روش زبان مادری در شرق کشور کلیه کلاسهای تخصصی آموزش زبان کودکان در مشهد در موسسه زبان های خارجی الوند به صورت تضمینی برگزار خواهد شد.

آموزش زبان کودکان مشهد

برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان از متد مونته سوری، های اسکوپ، فونیکس و زبان مادری البته با محوریت مونته سوری استفاده می‌شود.

همچنین آموزشگاه زبان انگلیسی الوند بطور تخصصی برگزار کننده دوره های تربیت مربی زبان به روش مونته سوری در مشهد می‌باشد.

آموزش زبان انگلیسی کودکان در مشهد

آموزشگاه های بسیاری برچسب آموزش زبان انگلیسی کودکان در مشهد را با خود به یدک میکشند. اما باید بدانیم که آموزش زبانی غیر از زبان مادری به یک خردسال یا کودک که هنوز وارد دوران مدرسه نشده یا در سالهای ابتدایی آموزش قرار دارد. حتما باید از ظرافتهای روانشناختی خاصی برخوردار باشد.

آموزشگاه زبان الوند بعنوان موسسه ی پیشرو با ۱۰ سال سابقه درخشان و دارا بودن دپارتمان تخصصی خردسالان و کودکان؛ و کلاس آموزشی مجهز به سیستم ال ای دی و فضای آموزشی استاندارد در تمامی رده های سنی خردسالان فعالیت تخصصی دارد.

آموزش تخصصی زبان انگلیسی خردسالان در مشهد

آموزشگاه الوند با استناد به تحقیقات انجام شده بر روی سن یادگیری زبان و تاثیرات سن بر روی سطح یادگیری زبان، دست به اقدامی بزرگ زده است

و برنامه‌ی آموزش زبان به خردسالان در رده سنی 2 تا 6 سال را پایه‌ریزی کرده است. آموزش زبان کودکان مشهد سال هاست که دغدغه اصلی موسسه الوند  بوده است.

خردسالان سرمایه‌های اصلی کشور عزیزمان ایران می‌باشند. مسئولیت ما کمک به بالندگی و پیشرفت این نونهالان است. از آنجا که زبان انگلیسی در آینده تحصیلی نقش به سزایی دارد، ما همواره در ارائه آموزش مؤثر زبان‌های خارجی حضوری فعال در کنار شما والدین عزیز خواهیم داشت.


 1. برای رزرو مشاوره و یا ثبت نام دوره‌های آنلاین موسسه الوند فرم زیر را پر کنید

ثبت نام دوره آنلاین زبان انگلیسی کودکان

 1. برای رزور مشاوره و یا ثبت نام دوره‌های حضوری موسسه الوند فرم زیر را پر کنید

ثبت نام دوره حضوری زبان کودکان مشهد


یادگیری رسمی یا یادگیری زبان به شیوه زبان مادری

 1. مبحث بسیار مهم در یادگیری زبان کودکان
 2. Learning VS Acquisition 

از طرف دیگر، نقطه مقابل یادگیری رسمی (Learning)، یادگیری محیطی (یادگیری زبان به شیوه زبان مادری) یا اصطلاحا (Acquisition) می باشد که از نظر پیتر کراشن، بهترین سبک یادگیری زبان دوم و سوم میباشد.

در چنین شرایطی، فرد اصطلاحا زبان دوم رو از محیط دریافت کرده است. در کلیه کتابهای آموزش زبان و زبانشناسی، بهترین زمان برای فراگیری زبان به شیوه زبان مادری، سنین 2 تا 7 سالگی مطرح شده است. برای درک بهتر این سبک از یادگیری به مثال زیر توجه فرمایید:

تصور کنید جهت یک مسافرت کاری، به مدت 6 ماه مجبور میشوید به همراه کودک 3 ساله ی خود در شهری با زبان متفاوت (مانند تبریز، زبان آذری) زندگی کنید.

پس از گذشت 3 ماه متوجه می شوید که فرزند شما (در صورتی که با همنوعان خود در شهری مانند تبریز در ارتباط باشد) به زبان آذری صحبت میکند. این در حالی است که هیچ گونه آموزش رسمی از سوی والدین جهت ترکی صحبت کردن انجام نشده است.


آموزشگاه زبان کودکان به روش مونته سوری

انجمن بین المللی مونتسوری(AIM)، توسط ماریا مونتسوری در سال ۱۹۲۹ برای حفظ یکپارچگی کار خود و همچنین حمایت از استانداردهای بالای آموزش در معلمان و مدارس، تأسیس شد. امروز،AIM در حالی که با تحقیقات معاصر در زمینه علوم فکری و رشد کودک ادامه می دهد.

آموزشگاه زبان کودکان به روش مونته سوری

همچنان چشم انداز ماریا مونتسوری را نیز حمایت می کند. و مفتخریم اعلام کنیم موسسه زبان های خارجی الوند نماینده رسمی مونته سوری آموزشگاه زبان کودکان به روش مونته سوری میباشد.

مونته سوری یک روش آموزشی است که بر اساس فعالیت خودگردان، یادگیری با استفاده از دست و بازی مشارکتی است. در کلاس های مونته سوری، کودکان در انتخاب خود خلاقیت می یابند. در حالیکه کلاس درس و معلم، فعالیت های مناسب و مقتضی سن را برای هدایت این فرآیند ارائه می دهند.

حدود نيم قرن پيش مربيان بزرگ تعليم و تربيت مانند فروبل، پستالوزي، دكردلي و مونته سوري كه از پيشروان مكتب فعال در آموزش و پرورش محسوب مي شدند و همچنان هم برخی آموزه هایشان مورد استفاده می‌باشد.

موسسه آموزش زبان انگلیسی کودکان به روش مونته سوری

در موسسه آموزش زبان انگلیسی کودکان به روش مونته سوری در این روش معلمان تلاش می‌کنند تا آموزش‌هایی براساس اصول حاکم بر رشد طبیعی و همچنین نیازهای فردی هر کودک را با توجه به بازی های گروهی و همچنین فعالیت های فردی برای کودکان فراهم آورند.

این روزها روش مونته سوری در اکثر مدارس پیش دبستانی و مهد کودک های اکثر کشورها از جمله ایران در حال تدریس است. ولی اندک موسسات آموزشی از ابزار و روش های صحیح این متد استفاده می‌کنند.


مونته سوری در مشهد

موسسه زبان الوند در سال 1390 به منظور ارائه آموزش‌های علمی و حرفه‌ای منطبق با متدها و استانداردهای بین‌المللی به کودکان ایرانی آغاز به کار نمود.

این آموزشگاه با شرکت در سمینارهای بین المللی و کسب مدارک دوره های تخصصی تربیت مدرس ویژه کودکان تبدیل به تخصصی ترین مرکز آموزش زبان کودکان شد.

با توجه به ضعف بالای زبان آموزان در لهجه آمریکایی و اختلالات یادگیری زبان آموزان در یادگیری حرفه‌ای زبان انگلیسی؛ با مطالعه شیوه‌های آموزشی کشورهای پیشرفته نظیر آمریکا و کانادا.

به تدوین دوره آموزشی بر پایه روش‌های علمی و سازگار با محتوای آموزشی مکالمه انگلیسی به طور ویژه آموزش مهارت های مونته سوری پرداختیم. تا تحولی در مقوله‌ی آموزش زبان کودکان مشهد ایجاد کرده باشیم.

مونته سوری در مشهد Toddler and mother playing together

در این روش مربیان تلاش می‌کنند تا آموزش‌هایی براساس اصول حاکم بر رشد طبیعی و همچنین نیازهای فردی هر کودک را با توجه به بازی های گروهی و همچنین فعالیت های فردی برای کودکان فراهم آورند. این روزها روش مونته سوری در اکثر مدارس پیش دبستانی و مهد کودک های اکثر کشورها در حال تدریس است.

ولی متاسفانه در ایران کمتر مراکز مجهز به این روش را داریم، ما در موسسه الوند با فراهم کردن تجهیزات و اساتید درجه یک در مشهد بعنوان اولین و تنها آموزشگاه زبان تخصصی مونته سوری خدمات ارائه میکند.


آموزشگاه زبان انگلیسی برای کودکان 3 ساله مشهد

سال ها اینگونه پنداشته میشد که آموزش زبان انگلیسی کودکان 3 سال، بی فایده است. یافته های تحقیقات، کاملا مخالف این را نشان میدهد.

یادگیری زبانی دیگر، فواید روانی و ذهنی شگفت انگیزی با خود به همراه دارد. این فواید، چیزی بسیار فراتر از توانایی سفارش یک فنجان چای در خارج از کشور است.

به خاطر داشته باشید که اگر از راه علمی زبان های خارجی را به فرزندان زیر ۷ سال خود آموزش دهیم، به راحتی قادر خواهند بود تا قبل از ۷ سالگی علاوه بر زبان مادری خود تا ۵ زبان را به راحتی فرا بگیرند.

الوند با برگزاری کلاس های خصوصی و نیمه خصوصی و به زودی کلاس های غیر حضوری آموزش زبان انگلیسی کودکان در مشهد؛ سعی در کسب بهترین نتیجه در یادگیری زبان کودکان دارد.


آموزش زبان کودکان 2, 3, 4, 5 و 6 سال

هر کودک 2 تا 6 ساله در این کلاس ها به صورت میانگین در طول هر دوره 14 جلسه ای به بیش از 70 لغت و جمله ی انگلیسی تسلط پیدا می‌کند. همچنین به منظور تسریع فرایند یادگیری در بین کودکان، جلسات آموزشی ویژه ای برای والدین زبان آموزان برگزار خواهد شد.

کلاسهای آموزشی مبتنی بر متد یادگیری زبان انگلیسی به شیوه زبان مادری می باشد که باعث تسلط کامل زبان آموز به لهجه بومی زبان انگلیسی و ارتقا هوش کلامی و اجتماعی زبان آموز می گردد.

آموزش زبان کودکان 2, 3, 4, 5 و 6 سال

مطمئنا بچه ای که هنوز زبان مادری خود را به خوبی یاد نگرفته بسیار آماده تر از کسی است که زبان مادری خود را کامل کرده است. در این سن اگر تماما به زبان دوم صحبت شود. می توانید بعد از ۳ سال کودکی را داشته باشید که هر دو زبان را همانند زبان مادری صحبت می کند.

بچه ها عاشق بازی کردن هستند. وقتی به بچه ها بگیم بیاید با هم بازی کنیم چشماشون از خوشحالی برق میزنه وقتی بازی رو با تدریس ادغام کنیم تاثیر مثبتی روی یادگیریشون میذاره. ما اینجا تخصصی ترین دپارتمان آموزش زبان کودکان مشهد را برای شما فراهم کرده ایم.


فضای کلاس های زبان کودکان و خردسالان

کلیه مطالب آموزشی با استفاده از سیستم های مالتی مدیا، کارتون های آموزشی و آهنگ های شاد انگلیسی خواهد بود. تا زبان آموز را در فضایی شاد و مفرح ابتدا علاقمند با زبان انگلیسی سازد. و سپس مکالمه وی را در حد یک کودک انگلیسی زبان تقویت کند.

استفاده از این برنامه های آموزشی باعث میشود تا زبان آموز بدون نیاز به والدین و به صورت مستقل زبان انگلیسی را یادبگیرد. به همین جهت موسسه الوند بهترین فضاهارا برای آموزش زبان کودکان در مشهد اختصاص دیده است.


بهترین سن یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان

این روزها، یکی از دغدغه های جدی والدین، آموزش زبان به فرزندان (مخصوصا خردسالان) است. در بحث آموزش و یادگیری زبان انگلیسی همواره یکی از مهمترین سوالات این بوده است: بهترین سن یادگیری زبان انگلیسی چه زمانی است؟

پاسخ سن طلایی 2 تا 6 سال است. چراکه در سالهای اول و دوم ابتدایی مهارت های نوشتاری زبان اول کامل در مدرسه آموزش داده می‌شود.

بهترین سن یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان

از آنجایی که نگارش زبان فارسی از راست به چپ و برعکس آن زبان انگلیسی از چپ به راست میباشد. لذا یادگیری نگارش زبان انگلیسی پیش از سنین 7 سالگی میتواند باعث بروز اختلالات یادگیری در مهارت های نوشتاری کودک گردد. ما در الوند تمام دغدغه های شما را در مقوله ی آموزش زبان کودکان برطرف خواهیم کرد.

به طور عادی یک کودک با ضریب هوشی معمولی تا قبل از 7 سالگی میتواند تا 5 زبان را در قالب یادگیری محیطی و بدون هیچ مشکلی فراگیرد. لذا جهت فراگیری زبان انگلیسی و آموزش زبان به فرزندان خود، در صورت وجود امکانات و مرکز معتبر در شهر محل سکونت خود، مکانی را انتخاب نمایید که ویژگی های زیر را دارا باشد:

 • آموزشی مبتنی بر شعر، بازی و هیجانات 
 • استفاده از اساتید لهجه ی بومی زبان انگلیسی
 • مجهز به امکانات صوتی و تصویری 
 •  مشاوره جهت پاسخگویی به سوالات والدین
 • دارای محیطی شاد و کودکانه
 • عدم آموزش نگارش زبان

آموزش آنلاین زبان کودکان

دوره آموزش زبان کودکان با دوره‌های دیگر متفاوت است هدف از این دوره ایجاد علاقه در کودکان است. هدف اصلی دوره زبان انگلیسی نوجوانان موسسه الوند آماده سازی و باز کردن دریچه‌ی دنیایی بدون مرز و جدید به روی شما آینده سازان فردای این سرزمین می‌باشد.

توجه به این نکته اهمیت بالایی دارد که یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان در کنار تمام این اصول باید همراه با سرگرمی باشد، به نحوی که کودکان و خردسالان مشتاق به ادامه دادن این مسیر باشد و میل ادامه یادگیری در او ایجاد شود.

با شیوع ویروس کرونا و عدم امکان برگزاری کلاس ها به صورت حضوری تصمیم گرفتیم کلاس های آنلاین را با بالاترین کیفیت در کشور برگزار نماییم.

این کلاس ها به شما کمک می کند تا بتوانید از زمان حضور خود در منزل به صورت بهینه استفاده کنید. و همچنین اساتید این دوره ها همان اساتید اصلی دپارتمان حضوری الوند می‌باشند.

 • استفاده از پلتفرم قدرتمند اسکای روم برای کلاس آنلاین
 • روش کاملا منطبق با استاندارد Oxford Online Teaching
 • اجرای تمام و کمال روش CELTA و CLT برای دوره های Online
 • تنها دپارتمان تخصصی آنلاین آموزش زبان کودک و خردسال در ایران
 • پیاده سازی متد مونته سوری با کمک والدین برای اولین بار در کلاس آنلاین

آموزش آنلاین زبان انگلیسی برای کودکان

آموزش آنلاین زبان انگلیسی برای کودکان در آموزشگاه زبان الوند در دوره های متنوع با امکانات فوق‌العاده و توسط اساتید مجرب و آموزش دیده نیز برگزار میگردد.

لذا ایجاد آموزش به همراه بازی و اخلاق و خصوصیات مدرسان مخصوص کودکان بوده و تمامی کلاس ها توسط سوپروایزر دیپارتمان انگلیسی کنترل میشود تا بهترین آموزش به کودکان شما ارائه گردد.


سوالات متداول

بهترین زمان شروع یادگیری زبان برای کودکان در چه سنی است ؟

طبق نظر متخصصین کودک و کارشناسان آموزشی برای شروع آموزش غیر مستقیم سن طلایی 2 تا 6 سال می‌باشد. و همچنین عقیده متخصصین الوند بهترین سن یادگیری برای زبان دوم از همان بدو تولد فرزندانمان است. ولی از آنجا که آموزش در بدو تولد برای همه‌ی خانواده‌ها میسر نیست بهترین سن روش 2,3,4,5 و 6 سال می‌باشد.

در مرکز تخصصی زبان کودکان الوند آموزش به چه رده‌های سنی انجام می‌پذیرد؟

در موسسه زبان های خارجی الوند؛ بخش تخصصی کودکان زبان آموزان از سن 2 تا 6 سال و 6 الی 12 سال پذیرش می‌شوند. و کودکان در کلاس های مجزا با توجه به سطح و سن گروه بندی می‌شوند. لازم به ذکر است اختلاف سن زبان آموزان در کلاس ها بیش از 1 سال نخواهد بود.

در الوند از چه متدی برای آموزش به کودکان استفاده می‌شود؟

متدهای اصلی آموزش کودکان در الوند روش مونته سوری، زبان مادری و آموزش غیر مستقیم می‌باشد. تیم تخصصی کودکان الوند با استفاده از سرفصل های دانشگاه آکسفورد و انتشارات لانگمن و همچنین فراهم کردن محیط‌های واقعی بازی و ابزارهای اصلی زندگی واقعی روزمره با استفاده از تکنینک شبیه سازی دنیای بیرون کودکان؛ بهترین بستر را برای آموزش کودکان و خردسالان فراهم کرده است.

لهجه مربی چه تاثیری در لهجه و قدرت مکالمه کودک دارد؟

لهجه صحیح مربی تاثیر فراوان در یادگیری یا عدم یادگیری لهجه صحیح زبان آموز در کل دوران یادگیری زبان می‌باشد. نکته خطرناک این است که کودکان با لهجه ای که رشد می‌کنند تا آخر عمر قابل اصلاح نخواهد بود. و لهجه شکل گرفته په خوب په بد ادامه دار خواهد بود. پس دقت در انتخاب موسسه معتبر بسیار تعیین کننده می‌باشد.

3.7/5 - (23 امتیاز)

مشاوره رایگان

  captcha