آموزش زبان به کودکان در خانه

آموزش زبان به کودکان در خانه بسیار مفید می‌باشد. اما به یاد داشته باشید کودکان تنها با تماشای کارتون و انیمیشن در منزل دو زبانه نمی‌شوند!!! مقوله‌ی دوزبانگی و آموزش زبان به کودکان تنها با تماشای کارتون و انیمیشن یک دروغ بسیار بزرگ و خطرناک است. در این مقاله سعی کرده ایم به تمامی سوالات شما در آموزش زبان به کودکان در منزل و پرورش کودک دو زبانه پاسخ بدهیم.

آموزش زبان به کودکان در خانه

 • موسسه تخصصی آموزش زبان کودک و خردسال الوند
 • آموزش تخصصی زبان به کودکان در خانه بر پایه روش های علمی و ثابت شده آموزش زبان
 • روش مونته سوری و روش زبان مادری
 • آموزش غیر تخصصی باعث از بین رفتن انگیزه و استعداد کودک خواهد شد

برای اولین بار در کشور

آموزش غیر حضوری زبان کودکان به روش مونته سوری و زبان مادری 

آموزش غیر حضوری زبان کودکان به روش مونته سوری و زبان مادری


آموزش زبان به کودکان در منزل

در چند دهه اخیر، با بالا رفتن سطح فرهنگی خانواده ها و سطح سواد مردم پذیرش اینکه کودک توانایی خاصی نسبت به بزرگسالان در یادگیری زبان دوم دارد بیشتر شده است در نتیجه والدین به دنبال راهی برای آموزش زبان به فرزندان خود هستند.

اما از آن جایی که موسسات آموزشی کودک یا خردسال در سطح شهر مشهد یا کشور کم است. و مکان های محدودی بصورت تخصصی به این کار پرداخته‌اند تعداد زیادی سعی می‌کنند. که از بهترین روش های آموزشی زبان دوم به کودک در منزل استفاده کنند. در این مقاله می‌خواهیم دلایل اهمیت یادگیری زبان و روش های آموزشی زبان در منزل را بررسی کنیم.

آموزش زبان به کودکان در منزل

بهترين سن آموزش زبان به کودکان در منزل

کودکان در سنین پایین، ذهن خالی از هر گونه لهجه و یا گویش خاصی را دارند. پس مناسب ترین و آماده ترین فرد برای یادگیری هستند چه بهتر که والدین در سنین پایین و زیر 12 سال به فکر آموزش زبان دوم فرزندان خود باشند.

بهترين سن آموزش زبان به کودکان در منزل

یادگیری زبان دوم همزمان با زبان مادری به فرزند کمک می‌کند که ذهنی همواره فعال داشته باشد. انتخاب زبان دوم بر اساس نیاز والدین تصمیم گیری می‌شود اما بصورت معمول و رایج زبان انگلیسی بهترین زبان دوم برای آموزش به کودک است. به عقیده متخصصین الوند بهترین سن یادگیری برای زبان دوم از همان بدو تولد فرزندانمان است.


بهترین زبان برای یادگیری زبان دوم

بهترین زبان برای یادگیری زبان دوم

زبان انگلیسی، زبان بین المللی است که در همه‌ی نقاط دنیا تنها با یاد داشتن آن می‌توان با دیگران ارتباط برقرار کرد و نیازهای حداقلی خود را برطرف کرد.از طرفی انگلیسی زبان علومی مانند کامپیوتر، سیاست و …. است.

شما با کمی تامل می‌توانید متوجه‌ی اهمیت موضوع شوید و می‌توانید به راحتی به این درک برسید که فرزند شما خواه یا ناخواه در یک زمان مجبور به استفاده از زبان انگلیسی یا یک زبان دوم دیگری می‌باشد. در جواب کدام زبان بهترین گزینه برای یادگیری به عنوان زبان دوم می‌باشد؟ باید گفت: بنابراین زبان انگلیسی انتخاب مناسبی برای آموزش زبان به کودکان در خانه می‌باشد.


آموزش زبان به کودکان همراه با بازی

آموزش زبان به کودکان همراه با بازی، تفریح و سرگرمی بهترین شیوه برای کمک به یادگیری زبان دوم می‌باشد. کودک زمانی که در حال بازی باشد بطور طبیعی می‌تواند موارد مختلف را بصورت ویژه و کارا فرا بگیرد به دلیل اینکه در حین بازی او سعی می‌کند.

آموزش زبان به کودکان همراه با بازی

 • آموزش زبان فرزندانمان با استفاده از بازی و سرگرمی 10 قانون طلایی دارد که باید رعایت شود
 • نمونه های صحیح آموزش زبان به کودکان همراه با بازی
 • در کلاس های موسسه الوند در ویدیو زیر

با دیگران یا با اسباب بازی های خود ارتباط برقرار کند یا احساساتش را بیان کند هم چنین انواع وسایل بازی را لمس کند و ببیند. که همه ی این موارد یکی از مهم ترین نکات مثبت آموزشی با بازی به خردسال و کودک است.

هیچ چیزی بیشتر از هیجان و شادی به کودک شما نمی‌تواند در این زمینه کمک کند. شما به عنوان  پدر و مادر خردسال می‌توانید از هر فرصتی در جهت آموزش استفاده کنید مثلا هنگام لباس پوشیدن، حمام کردن، تمیز کردن اتاق، آشپزی، غذا خوردن و ….

آموزش زبان به کودکان همراه با بازی و موسیقی شعر

این نوع آموزش باید کاملا غیر مستقیم بوده و کودک باید مشغول کار دیگری باشد. (نمونه صحیح آموزش به کودکان همراه با موسیقی و شعر را در کلاس های موسسه الوند در ویدیو زیر مشاهده ‌میکنید.)

ترانه و موسیقی یکی دیگر از بهترین روش های آموزشی هستند که روند یادگیری را تسریع می‌دهند به ویژه آهنگ هایی که با حرکت همراه هستند. می‌توانند برای کودکان جذاب تر باشند. به دلیل اینکه آن ها می‌توانند به راحتی حرکات را تقلید کنند و معنا و مفهوم آهنگ را به خوبی درک کنند که این ارتباط برقرار کردن اولین گام برای یادگیری زبان است. گوش دادن به ترانه ها با موضوعات مختلف موقعیت تصویری را در ذهن کودک به تثبیت می‌رساند.


آموزش زبان به کودکان با کارتون

پخش کارتون زبان اصلی بصورت مرتب و منظم برای کودک می‌تواند علاوه بر اینکه فرزند شما را جذب و سرگرم خود کند نحوه‌ی استفاده از کلمات و جملات یا حتی چگونگی بیان آن را در موقعیت های زمانی مختلف را به او آموزش دهد.

آموزش زبان به کودکان با کارتون

اکثر کلمات و جملاتی که در کارتون ها استفاده می‌شوند ساده و روان هستند در نتیجه تلفظ و تکرار آن برای خردسال راحت است و او سعی می‌کند با یکی از کاراکترهای انیمیشن ارتباط برقرار کرده و مطابق آن رفتار کند که این خود در روند یادگیری در مقوله ی آموزش زبان به کودکان با کارتون بسیار موثر است. (به عنوان ابزار کمک آموزشی، نه روش اصلی)


بهترین روش برای آموزش زبان به کودکان در خانه” 

بهترین روش برای آموزش زبان به کودکان در خانه"

 1. کارتون، انیمیشن و موسیقی ابزارهای کمک آموزشی می‌باشند
 2. برای یادگیری زبان و دوزبانه شدن کودکان باید از روش‌های بین المللی و استاندارد در آموزش زبان استفاده شود.

 

 1. 1- تمامی انیمشیشن‌ ها و کارتون ها باید طبقه بندی شده و مورد تایید متخصص آموزش کودک و خردسال باشند.
 2. 2- فرزند شما باید تحت نظر یک مربی متخصص آموزش ببیند و فرایند تخصصی استیج ها را در مقوله‎‌ آموزش زبان طی کند.
 3. 3- والدین خردسال و کودک باید تا حدودی به علم روش تدریس و تمارین مونته سوری آگاهی داشته باشند.
 4. 4- کودک پس از دریافت دروس به روش غیر مستقیم باید سراغ انیمیشن ها و کارتون ها برود آن هم به عنوان وسایل کمک آموزشی
 5. 5- کودکان به هیچ عنوان نباید تحت فشار زبان را فرا بگیرند. ( 40 درصد کودکان به دلیل رفتار اشتباه والدین دو زبانه نمی‌شوند)
به این صفحه امتیاز دهید.

مشاوره رایگان

  captcha