آموزش زبان انگلیسی کودکان 3 سال

سال ها پیش اکثر افراد تصور می‌کردند آموزش زبان انگلیسی کودکان 3 سال بی‌فایده خواهد بود اما تجربه و علم ثابت کرده نه تنها بی‌فایده نیست.

بلکه مناسب ترین و بهترین سن برای آموزش زبان انگلیسی کودکان 3 سال می‌باشد. حقیقت این است که یادگیری زبان خارجه فواید روانی و ذهنی بسیاری برای خردسالان به همراه دارد. خردسالان در این سنین ذهن بسیار آماده و خلاقی دارند، در نتیجه سرعت یادگیری در آنها چند برابر است.

آموزش زبان انگلیسی به کودکان زیر 3 سال

آموزش زبان انگلیسی کودکان 3 سال در موسسه

موسسه زبان های خارجه الوند از جدیدترین متدهای روز آموزش ویژه کودکان استفاده می‌کند. یادگیری زبان دوم به روش مادری برای آنها صورت می‌گیرد. کلاس ها همراه با ترانه، بازی، انیمیشن، صحبت کردن، فعالیت و داستان و شعر در نتیجه بچه ها بر اساس دنیای خود ایفای نقش می‌کنند و به راحتی می‌توانند با ابزار و فضای کلاس ارتباط موثری برقرار کنند.

از آنجایی که ذهن آنها آمادگی کافی را دارد در نتیجه در یادگیری صدا و تلفظ کلمات بسیار موفق تر عمل می‌کنند. کودکان در این فضا و بدون آگاهی از محیط آموزشی تربیت می‌شوند. در نتیجه کودک بدون هیچ فشاری در یک محیط کاملا آرام و دلنشین متناسب با روحیات و سن خود یادگیری را شروع و بعد از گذشت چند ترم قادر به صحبت کردن می‌شود.

آموزش زبان انگلیسی کودکان 3 سال در موسسه

تاثیر آموزش زبان انگلیسی کودکان 3 سال

کودکان وقتی در حال تفریح هستند به طور طبیعی یاد می‌گیرند. فلش کارت شیوه‌ی بسیار خوبی برای آموزش و تکرار کلمات است و بازی‌های بی‌شمار و متنوعی وجود دارد که شما می‌توانید با فلش کارت انجام دهید.

بازی‌های دیگری هم وجود دارد که شما می‌توانید با کودک‌تان انجام دهید تا به وی کمک کنید که انگلیسی را تمرین کند. هیجان‌انگیز: مثل پانتومیم، آقا گرگه ساعت چنده؟  فکری: مار و پله و سایر بازی‌های سنتی؛ بازی با کلمات؛ بازی‌های آنلاین.

مشاوره و ثبت نام قندِ عسل های شما

درخواست مشاوره کلاس آنلاین کودک دو زبانه

بدلیل ظرفیت محدود ۱۲۰ نفر زبان آموز در هر ترم؛ پس از ثبت نام اسم شما در لیست رزرو ترم آتی ثبت خواهد شد. و تشکیل اولین جلسه کد کلاس فرزند شما حداقل یک هفته زمان خواهد برد.
ثبت نام و رزرو!
 

شروع آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

یکی از چالش های بزرگ فکری به ویژه برای والدین این دهه سن یادگیری زبان دوم فرزندانشان است. فراگیری زبان خارجه را از هر سنی می‌توان شروع کرد. اما ما در این جا می‌خواهیم بهترین زمان و فرصت طلایی را پیدا کنیم.

سنین پایین همیشه بهترین انتخاب جهت یادگیری می‌باشند حتی برای زبان دوم. کودکان بین 2-6 سال واکنش سریع تر و بهتری به یادگیری نشان می‌دهند. همچنین استعداد در آن ها در این سنین کشف می‌شود.

در حقیقت هر چه سن بالاتر رود رسیدن به تسلط در حد زبان مادری بسیار دشوارتر می‌شود. اما خردسالان به راحتی می‌توانند در فضای مناسب کلاسی و با استفاده از شیوه های مدرن آموزشی به تسلط مکالمه زبان خارجه دست یابند. موردی که بزرگسالان برای آن سال ها باید تلاش کنند.

شروع آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

مزایای شروع آموزش زبان انگلیسی کودکان 3 سال

مزایای زیادی از جمله افزایش مهارت و توانایی روان صحبت کردن زبانی دیگر با شروع زود هنگام آموزش زبان به کودکان وجود دارد مطالعات نشان می دهدکه آموزش زبان دوم به کودکان در سنین پایین تر باعث بهبود مهارت های شناختی آنها هم می شود.

مثلا تقویت مهارت حل مسئله، افزایش خلاقیت، بهبود تفکر انتقادی و مهارت های مشاهده ای، توانایی انجام چند کار به صورت مداوم و عملکرد بهتر حافظه از مزایای آموزش زبان به کودکان در سنین پایین تر است.

این مهارت ها در همه مراحل و ابعاد مختلف زندگی کودکان مفید واقع می شوند. علاوه بر تقویت مهارت های شناختی، کودکی که زبانی دیگر می آموزد با فرهنگ و سنت های زبان دیگری هم آشنا می شود. این آشنایی به گسترده شدن افق دید کودک، کمک فوق العاده ای می کند. دانستن زبانی دیگر در آینده ی کاری و اجتماعی کودک هم اثرات به شدت مثبتی می گذارد.


آموزش زبان به کودک 2 ساله

مهم ترین نکته در بخش آموزش زبان انگلیسی کودکان 3 سال نحوه صحبت کردن همراه با لهجه و تلفظ صحیح می‌باشد. کودکان در این سن ذهن خالی عاری از هرگونه اشتباه یا تجربه آموزشی می‌باشد در نتیجه بهترین زمان جهت یادگیری صحیح و درست است.

والدین عزیز باید توجه داشته باشند همان قدر این سن برای یادگیری مهم است به همان اندازه هم حساس و خطرناک. از این منظر که بسیار باید محتاط باشید و یک محیط آموزشی مناسب را برای آموزش فرزند خود انتخاب کنید.

آموزش زبان به کودک 2 ساله

 

آهنگ انگلیسی با متن برای آموزش زبان به کودک 2 ساله

یکی از روش های ساده برای تقویت زبان کودکان آموزش شعرهای ساده انگلیسی به کودکان است و کودکان می توانند همزمان با گوش دادن به شعرها و آهنگ های انگلیسی کودکانه زبان انگلیسی را راحت تر یاد بگیرند. اشعار ساده انگلیسی برای کودکان با موضوعات مختلفی سروده شده اند و شما می توانید این اشعار ساده را به بچه ها آموزش دهید.


یادگیری زبان کودک 3 ساله

مهم ترین نکته در آموزش زبان انگلیسی کودکان 3 سال نحوه استفاده ی مناسب از کلمات در زمان و جایگاه مناسب است. اگر به موقع جهت ثبت نام اقدام کرده باشید. فرزند شما در این سن کلمات را آموخته و وارد مرحله جمله سازی می‌شود. هم چنین یاد میگیرد که در چه زمان هایی از چه کلمات یا جمله هایی استفاده کند.

پس در می‌یابیم  که تداوم در روند آموزشی بسیار نقش مهمی دارد. فعالیت های یادگیری مناسب این گروه سنی شامل مواردی همچون سرودها، آهنگ ها، شعر ها، رقص ها، بازی ها، کلیپ ها، و کارهای هنری و دستی میشوند.

سرگرمی و بازی قادر است عالی‌ترین شیوه مراوده و تماس به منظور گفت و گو و مکالمات زبان انگلیسی باشد. کودکان قادرند از آموزش‌های به دست آورده خویش و دیگر همکلاسی‌های خویش به راحتی بهره بگیرند. به علاوه آموزش زبان به کودکان همراه با بازی این امکان را برای آنان فراهم می‌سازد تا کلمات ، صرف و نحو و قالب و چارچوب زبان را نهادینه سازی کنند.

یادگیری زبان کودک 3 ساله


 روش های خلاقانه تدریس زبان انگلیسی

روش های بسیاری برای آموزش زبان دوم به کودکان وجود دارد.  موسسه آموزشی زبان های خارجه الوند بر اساس آخرین متدهای آموزشی خردسالان از روش های زیر جهت یادگیری کودکان در فضای مناسب کلاسی استفاده می‌کند. ایجاد محیط و فضای مناسب: از آن جایی که محیط تاثیر بسزایی در یادگیری زبان خارجه دارد. در نتیجه در موسسه الوند فضای مناسب و شاد همراه و متناسب با سنین کودکان ایجاد شده است.

روش های خلاقانه تدریس زبان انگلیسی

هم چنین معلمین با توجه به دوره های آموزشی ویژه که دیده اند در تمام طول کلاس به همان زبان صحبت می‌کنند و با کودک ارتباط خاص و ویژه را برقرار و او را با کلاس همراه می‌کنند. دیدن انیمیشن های ویژه: کودک 2 الی 6 سال به دلیل اینکه هنوز زبان مادری را بطور کامل یاد نگرفته است در نتیجه به راحتی می‌توانند لهجه ها را در زبان دوم فرا بگیرند.

البته انیمیشن های مورد تایید کارشناسان کودکان و توجه داشته باشید که ذهن آنها قابلیت تفکیک سازی زبان مادری از زبان خارجه را دارد.

در نتیجه نگرانی در این خصوص وجود ندارد. فعالیت های کلاسی: در طول کلاس فعالیت های زیادی انجام می‌شود. از قبیل بازی های متنوع، انجام کاردستی و … در نتیجه کودک شما نحوه استفاده از کلمات و زمان به کارگیری آن در زمان مناسب را فرا می‌گیرد. همچنین انجام کار گروهی به فرزند شما این توانایی را می‌دهد که بتواند کار اشتراکی را به خوبی انجام دهد و یا اینکه براحتی با آنها ارتباط برقرار کند.


آموزشگاه زبان کودک 3 ساله

آموزش زبان انگلیسی به کودکان یکی از اولویت های این روز ها است، با توجه به پیشرفت ارتباطات و دنیای مجازی برای داشتن آینده ای بهتر باید زمان دوم را به طور کامل یاد گرفت. آموزش زبان انگلیسی اگر در کودکی صورت بگیرد دارای تاثیرات بسیار مثبتی است، مثل لهجه اگر شما عزیزان کودک خود را در معتبر ترین آموزشگاه ها در سن کم ثبت نام کنید در دوران مدرسه کودک شما مانند یک Native زبان میتواند صحبت کند.

آموزشگاه زبان کودک 3 ساله

آموزشگاه زبان الوند

با توجه به مدت زمان فعالیت مرکز تخصصی زبان الوند برای آموزش انگلیسی ویژه خردسالان و کودکان در مشهد می توان به راحتی به کیفیت آموزشی این آموزشگاه اعتماد کرد. آموزشگاه زبان الوند تخصصی ترین مرکز پرورش کودک دو زبانه در مشهد است که مکانی متناسب با رده ی سنی (2-6)سال را فراهم آورده است.

آموزشگاه زبان الوند

بازی کردن، شعر خواندن، تماشای تلویزیون و کارتون، کاردستی، موسیقی، قصه‌خوانی، نقاشی و غیره سرگرمی‌های محبوب کودکان هستند که در آموزشگاه الوند در حین انجام این قبیل فعالیت‌ها به کودکان زبان نیز آموزش داده می‌شود.


مونته سوری

در دنیا متدهای مختلف برای آموزش و یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد که در سالهای اخیر با بررسی های انجام شده از طرف کارشناسان زبان در سراسر دنیا به این نتیجه رسیده اند که بهترین روش تدریس برای آموزش زبان به کودکان و خردسالان روش مونته سوری می باشد.

که بنیان گذار این شیوه تدریس دکتر ماریا مونته سوری می باشد. ایشان با بررسی هایی که روی رده ی سنی خردسالان و کودکان به عمل آورده اند به این نتیجه رسیدند که باید آموزش به کودکان و خردسالان (2-3-4-5-6) سال از طریق بازی انجام بگیرد. تا بچه ها به خوبی و به راحتی زبان انگلیسی رافرابگیرند. ماریا مونته سوری با مشاهده رفتار کودکان پی برد که کودک بیش از این که به نتیجه کار توجه یا علاقه داشته باشد.

مونته سوری

به رضایت از کار و شیوه انجام آن کار توجه دارد. آموزش زبان انگلیسی کودکان 3 سال مقوله‌ی بسیار مهم و دارای اهمیتی می‌باشد. ویژگی دیگر کودک علاقه به انجام کارهای تکراری است. تا کار برایش کاملاً درونی شود، وی بخاطر ابداع این روش جایزه یونسکو را از آن خود کرد. اصول اساسی آموزش‌های مبتنی بر نظام مونته‌سوری عبارتند از:

  1. محیط: قرار گرفتن خردسالان در کنار هم در محیط آموزشی
  2. آزادی: آزادی در انتخاب فعالیت‌های مورد علاقه از بین فعالیت‌های موجود، با حضور راهنما
  3. نقش راهنما: بازه‌های زمانی فعالیت بدون مداخله مستقیم و با حضور راهنما

روش زبان مادری

طی تحقیقات مختلف کارشناسان به نتیجه های مختلف برای فراگیری زبان انگلیسی در سنین کودکی و خردسالی رسیدند، آنان به روش جدیدی پی بردند که از آن با نام “روش زبان مادری” یاد می‌کنند.

در این روش ذکر شده آموزش زبان انگلیسی به طور غیر مستقیم به کودکان و خردسالان(2-3-4-5-6)سال می باشد. همزمان به شیوه ی زبان مادری و از طریق بازی که ذهن بچه ها به طور ناخودآگاه زبان انگلیسی را با استفاده از این روش ها فرا میگیرد. حال آنکه متاسفانه شرایط در همه جای دنیا یکسان نیست و کمتر موسسه و آموزشگاهی در ایران علی الخصوص در مشهد بر روی این متدها کارکرده اند.

بهترین آموزشگاه زبان کودکان و خردسالان مشهد آموزشگاهی است که بتواند تمامی شیوه ها و متدهای روز دنیا رو به صورت اصولی در اختیار والدین و کوچولوهای نازنین شان در این شهر قرار بدهد.

روش زبان مادری

آموزشگاه زبان الوند تنها آموزشگاهی است که به روش مونته سوری در مشهد فعالیت می کند و این فرصت رو در اختیار والدین و کوچولوهایشان قرار داده است.

با توجه به مدت زمان فعالیت مرکز تخصصی زبان الوند برای آموزش انگلیسی ویژه خردسالان و کودکان در مشهد می توان به راحتی به کیفیت آموزشی این آموزشگاه اعتماد کرد.


آموزش اصولی زبان انگلیسی کودکان

کودکان دبستانی هم می توانند شروع خوبی برای یادگیری زبان دوم باشند به دلیل اینکه در سیستم آموزش و پرورش هنوز کتاب انگلیسی به آنها اضافه نشده است. در نتیجه کودکی که صفر باشد را خیلی راحت تر میتوان به سمت آموزش صحیح زبان خارجه هدایت کرد و همچنین او می‌تواند در فضای مناسب با همان شیوه آموزشی که از جذابیت کافی هم برخوردار است، قرار بگیرد.

 آموزش زبان انگلیسی به کودکان دبستانی

به طور مثال وقتی برای اولین بار وارد کلاس بچه های مبتدی میشید، خودتون رو جای اونها بگذارید. اگر یک غریبه بیاد به شما جملات عجیب و نامفهوم بگه و انتظار داشته باشه شما هم عینا بهش پاسخ بدید.

چه حسی بهتون دست میده؟ یه کم اعصاب خورد کن به نظر میاد! قطعا آموزش زبان به کودکان مبتدی بسیار کار سختی هست چرا که اونها هیچ دانش قبلی درباره زبان ندارند و کاملا “خام” هستند.


آموزش زبان به کودکان همراه با بازی

کودکان نسل امروز ممکن است از روش‌های قدیمی آموزش خوششان نیاید و در نتیجه ما به عنوان والدین نیاز داریم به طور مستمر از روش‌های جدید آموزشی استفاده کنید. روش آموزش زبان انگلیسی کودکان 3 سال همراه بازی یعنی حتماً بایستی در بطن انواع بازی‌ها و تفریحات به آنان عرضه گردد.

تا به عالی‌ترین درجه عملکرد تعلیمی و تدریسی در این خصوص دست یابید برای دستیابی به این موضوع، ما باید محیطی را فراهم کنیم که برای تمام حواس آنها جذاب باشد که شامل دیداری، شنیداری، حرکتی و لمسی میشود.

آموزش زبان به کودکان همراه با بازی

بازی های مفید برای آموزش زبان به کودکان

می توانید از موقعیت های زنده استفاده کنید : برای آموزش فرض کنید که روز گذشته فلش کارت های لباس های مختلف را با هم تمرین کرده اید امروز میخواهید به مهمانی بروید. بهترین موقعیت برای آن است که بازی لباس ها را انجام بدهید و یا وقتی دارید به او می آموزید که باید اتاقش را مرتب کنید می توانید اسباب بازی هایش که عمدتا شکل چیز های واقعی هستند را کار کنید.

و با یکدیگر اتاقش را تمیز کنید و آموزش آن همراه زبان باشد. و یا وقتی به خرید می روید زمان مناسبی است که از او بخواهید مثلا Bottle of Milk را بیاورد.

یا اگر قبلا یاد نگرفته است می توانید در جا این چیز ها را که در فروشگاه هستند به او یاد بدهید. و یا وقتی دارید غذا می پزید ظرف ها و مواد اولیه را به او آموزش دهید.

و یا می توانید از بازی‌های تصویری استفاده کنید : می‌شود از تابلوها در جهت بازی کلمات و واژه بهره گرفت. هر کودکی ورقه‌ای را از صندوق و یا پاکت خارج می‌سازد و می‌بایست پی ببرد که در تصویر چه لغتی نوشته شده است. در فاز بعدی کودکان قادرند درباره‌ی تصویر یک عبارت ایجاد و نقل نمایند و یا آنکه آن تصویر را به سایر بچه‌ها نمایش نداده و تصویر را به گونه‌ای وصف نمایند که سایر بچه‌ها قادر باشند برآورد و گمانه زنی نمایند که مطلب آن درباره‌ی چه سوژه‌ای می‌باشد.


آموزش اصولی زبان انگلیسی کودکان

در دنیای امروز، آموزش زبان انگلیسی به کودکان امری ضروری است. کودکی زمان مناسبی برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان است. اما به دلیل ویژگی های کودکان که از جمله آنها می توان به پرجنب و جوش بودن آن ها اشاره کرد. آموزش به آن ها کمی دشوار و چالش برانگیز است. برای آموزش زبان به کودکان توصیه می کنیم از اساتید مجرب و خلاق استفاده کنید.

و حضور فرزندان شما در بهترین آموزشگاه زبان کودکان باعث علاقه مندی آنها به یادگیری زبان می شود. چرا که با یادگیری زبان جدید فرصت های بیشماری برای آن ها در آینده ایجاد می شود. علاوه بر این، به علت این که آن ها در سنی هستند که قدرت یادگیری بالایی دارند برای آموزش زبان جدید کمتر دچار مشکل می شوند.

آموزش اصولی زبان انگلیسی کودکان

اما نکته اصلی در مورد آموزش زبان انگلیسی به کودکان این است که باید از روش ها و اصول صحیح استفاده کرد. اساتید نقش ویژه ای در این میان دارند چرا که آن ها انگیزه کودکان را افزایش می دهند. بهترین آموزشگاه زبان کودکان از طریق بازی، موسیقی، عکس و فیلم و سایر روش های مهیج دیگر برای آموزش استفاده می کند که علاوه بر آموزش، امکان تفریح کودکان را نیز فراهم می کند.


آموزش زبان انگلیسی کودکان 4 ساله

آموزش زبان انگلیسی به کودکان 4 ساله راهیست که نیاز به مهارت و تجربه کافی دارد. برگردید به دوران کودکیتان، یادتون میاد وقتی یه بزرگتر ازتون سوال میکرد و جوابش رو بلد نبودید با دهان باز فقط نگاه می کردید؟ نه به خاطر بی ادبی، بلکه به این دلیل که حرفهاشون براتون نامفهوم و گنگ بود؟

آموزش زبان انگلیسی کودکان 4 ساله

این دقیقا همون حسی هست که بچه ها( مبتدی ها) در ابتدای کار سر کلاس دارند. اگر معلم به زبان انگلیسی صحبت کنند، بچه ها هیچی متوجه نمیشوند، ذهنشون قفل و مضطرب میشود. برای همین آموزش زبان به کودکان راحت نیست. موسسه الوند به توجه به شرایط کرنا و کووید-19 کلاس های آموزش آنلاین کودکان را هم فراهم آورده است.

کادر مجرب و آموزش دیده در فضایی شاد و مفرح

آموزشگاه زبان الوند تخصصی ترین مرکز پرورش کودک دو زبانه و آموزش زبان انگلیسی کودکان 3 سال در مشهد است.

که مکانی متناسب با رده ی سنی (2-6)سال را فراهم آورده است. در این مرکز شرایط فراگیری زبان برای زبان آموزان با انواع یادگیری های متفاوت فراهم شده است. اعم از وسایل بصری مانند تلویزیون برای اهنگ های تصویری و اسلاید های گوناگون وسایل سمعی مانند میکروفون و اسپیکرها برای آموزش های مختلف از طریق شنیداری وسایلی برای کودکانی که باید لمس کنند تا یاد بگیرند.

کادر مجرب و آموزش دیده در فضایی شاد و مفرح

انواع مختلف بازی ها و اسباب بازی ها و غیره را برای یادگیری زبان انگلیسی در اختیار کوچولوهای نازنین قرار داده است. آموزشگاه الوند یکی از بهترین آموزشگاه های زبان خردسال و کودک می باشد. ما در مرکز زبان الوند با استفاده از کادر مجرب و آموزش دیده و فضایی شاد و مفرح برای کوچولوهای نازنینمون می کوشیم که کمیت و کیفیت را در کنار هم برای خانواده ها به ارمغان بیاوریم.

بهترین زمان شروع یادگیری زبان برای کودکان در چه سنی است ؟

طبق نظر متخصصین کودک و کارشناسان آموزشی برای شروع آموزش غیر مستقیم سن طلایی 2 تا 6 سال می‌باشد. و همچنین عقیده متخصصین الوند بهترین سن یادگیری برای زبان دوم از همان بدو تولد فرزندانمان است. ولی از آنجا که آموزش در بدو تولد برای همه‌ی خانواده‌ها میسر نیست بهترین سن روش 2,3,4,5 و 6 سال می‌باشد.

در مرکز تخصصی زبان کودکان الوند آموزش به چه رده‌های سنی انجام می‌پذیرد؟

در موسسه زبان های خارجی الوند؛ بخش تخصصی کودکان زبان آموزان از سن 2 تا 6 سال و 6 الی 12 سال پذیرش می‌شوند. و کودکان در کلاس های مجزا با توجه به سطح و سن گروه بندی می‌شوند. لازم به ذکر است اختلاف سن زبان آموزان در کلاس ها بیش از 1 سال نخواهد بود.

در الوند از چه متدی برای آموزش به کودکان استفاده می‌شود؟

متدهای اصلی آموزش کودکان در الوند روش مونته سوری، زبان مادری و آموزش غیر مستقیم می‌باشد. تیم تخصصی کودکان الوند با استفاده از سرفصل های دانشگاه آکسفورد و انتشارات لانگمن و همچنین فراهم کردن محیط‌های واقعی، بازی و ابزارهای اصلی زندگی واقعی روزمره با استفاده از تکنینک شبیه سازی شده دنیای بیرون کودکان؛ بهترین بستر را برای آموزش کودکان و خردسالان فراهم کرده است.

لهجه مربی چه تاثیری در لهجه و قدرت مکالمه کودک دارد؟

لهجه صحیح مربی تاثیر فراوان در یادگیری یا عدم یادگیری لهجه صحیح زبان آموز در کل دوران یادگیری زبان می‌باشد. نکته خطرناک این است که کودکان با لهجه ای که رشد می‌کنند تا آخر عمر قابل اصلاح نخواهد بود. و لهجه شکل گرفته چه خوب چه بد ادامه دار خواهد بود. پس دقت در انتخاب موسسه معتبر بسیار تعیین کننده می‌باشد.

4.1/5 - (35 امتیاز)

مشاوره رایگان

    captcha