آموزش زبان انگلیسی به کودکان زیر ۳ سال

سال ها پیش اکثر افراد تصور می‌کردند یادگیری زبان برای کودکان زیر ۱۰ سال بی‌فایده خواهد بود اما تجربه و علم ثابت کرده نه تنها بی‌فایده نیست بلکه مناسب ترین و بهترین سن برای آموزش زبان  انگلیسی به کودکان زیر ۳ سال می‌باشد. حقیقت این است که یادگیری زبان خارجه فواید روانی و ذهنی بسیاری برای خردسالان به همراه دارد. خردسالان در این سنین ذهن بسیار آماده و خلاقی دارند، در نتیجه سرعت یادگیری در آنها چند برابر است.

آموزش زبان به کودکان زیر 3 سال

موسسه زبان های خارجه الوند از جدیدترین متدهای روز آموزش ویژه کودکان استفاده می‌کند. یادگیری زبان دوم به روش مادری برای آنها صورت می‌گیرد. کلاس ها همراه با ترانه، بازی، انیمیشن، صحبت کردن، فعالیت و داستان و شعر در نتیجه بچه ها بر اساس دنیای خود ایفای نقش می‌کنند و به راحتی می‌توانند با ابزار و فضای کلاس ارتباط موثری برقرار کنند.

از آن جایی که ذهن آن ها آمادگی کافی را دارد در نتیجه در یادگیری صدا و تلفظ کلمات بسیار موفق تر عمل می‌کنند. کودکان در این فضا و بدون آگاهی از محیط آموزشی تربیت می‌شوند. در نتیجه کودک بدون هیچ فشاری در یک محیط کاملا آرام و دلنشین متناسب با روحیات و سن خود یادگیری را شروع و بعد از گذشت چند ترم قادر به صحبت کردن می‌شود.


آموزش زبان به کودکان از چه سنی

یکی از چالش های بزرگ فکری به ویژه برای والدین این دهه سن یادگیری زبان دوم فرزندانشان است. فراگیری زبان خارجه را از هر سنی می‌توان شروع کرد. اما ما در این جا می‌خواهیم بهترین زمان و فرصت طلایی را پیدا کنیم.سنین پایین همیشه بهترین انتخاب جهت یادگیری می‌باشند حتی برای زبان دوم. کودکان بین ۲-۶ سال واکنش سریع تر و بهتری به یادگیری نشان می‌دهند. همچنین استعداد در آن ها در این سنین کشف می‌شود.

در حقیقت هر چه سن بالاتر رود رسیدن به تسلط در حد زبان مادری بسیار دشوارتر می‌شود. اما خردسالان به راحتی می‌توانند در فضای مناسب کلاسی و با استفاده از شیوه های مدرن آموزشی به تسلط مکالمه زبان خارجه دست یابند. موردی که بزرگسالان برای آن سال ها باید تلاش کنند.


آموزش زبان به کودک 2 ساله

آموزش زبان به کودک ۲ ساله

مهم ترین نکته در بخش آموزش زبان  انگلیسی به کودکان زیر ۳ سال نحوه صحبت کردن همراه با لهجه و تلفظ صحیح می‌باشد. کودکان در این سن ذهن خالی عاری از هرگونه اشتباه یا تجربه آموزشی می‌باشد در نتیجه بهترین زمان جهت یادگیری صحیح و درست است.

والدین عزیز باید توجه داشته باشند همان قدر این سن برای یادگیری مهم است به همان اندازه هم حساس و خطرناک. از این منظر که بسیار باید محتاط باشید و یک محیط آموزشی مناسب را برای آموزش فرزند خود انتخاب کنید.

 


یادگیری زبان کودک ۳ ساله

مهم ترین نکته در آموزش زبان انگلیسی به کودکان زیر ۳ سال نحوه استفاده ی مناسب از کلمات  در زمان و جایگاه مناسب است. اگر به موقع جهت ثبت نام اقدام کرده باشید. فرزند شما در این سن کلمات را آموخته و وارد مرحله جمله سازی می‌شود. هم چنین یاد میگیرد که در چه زمان هایی از چه کلمات یا جمله هایی استفاده  کند. پس در می‌یابیم که تداوم در روند اموزشی بسیار نقش مهمی دارد.

فعالیت های یادگیری مناسب این گروه سنی شامل مواردی همچون سرودها، آهنگ ها، شعر ها، رقص ها، بازی ها، کلیپ ها، و کارهای هنری و دستی میشوندسرگرمی و بازی قادر است عالی‌ترین شیوه مراوده و تماس به منظور گفت و گو و مکالمات زبان انگلیسی باشد. کودکان قادرند از آموزش‌های به دست آورده خویش و دیگر همکلاسی‌های خویش به راحتی بهره بگیرند. به علاوه آموزش زبان به کودکان همراه با بازی این امکان را برای آنان فراهم می‌سازد تا کلمات ، صرف و نحو و قالب و چارچوب زبان را نهادینه سازی کنند


 روش های خلاقانه تدریس زبان انگلیسی

روش های بسیاری برای آموزش زبان دوم به کودکان وجود دارد. موسسه آموزشی زبان های خارجه الوند بر اساس آخرین متدهای آموزشی خردسالان از روش های زیر جهتت یادگیری کودکان در فضای مناسب کلاسی استفاده می‌کند.ایجاد محیط و فضای مناسب: از آن جایی که محیط تاثیر بسزایی در یادگیری زبان خارجه دارد

در نتیجه در موسسه الوند فضای مناسب و شاد همراه و متناسب با سنین کودکان ایجاد شده هم چنین معلمین با توجه به دئره های آموزشی ویژه که دیده اند در تمام طول کلاس به همان زبان صحبت می‌کنند و با کودک ارتباط خاص و ویژه را برقرار و او را با کلاس همراه می‌کنند.دیدن انیمیشن های ویژه: کودک ۲ الی ۶ سال به دلیل اینکه هنوز زبان مادری را بطور کامل یاد نگرفته است

در نتیجه به راحتی می‌توانند لهجه ها را در زبان دوم فرا بگیرند و توجه داشته باشید که ذهن آنها قابلیت تفکیک سازی زبان مادری از زبان خارجه را دارد. در نتیجه نگرانی در این خصوص وجود ندارد.فعالیت های کلاسی: در طول کلاس فعالیت های زیادی انجام می‌شود. از قبیل بازی های متنوع، انجام کاردستی و … در نتیجه کودک شما نحوه استفاده از کلمات و زمان به کارگیری آن در زمان مناسب را فرا می‌گیرد. همچنین انجام کار گروهی به فرزند شما این توانایی را می‌دهد که بتواند کار اشتراکی را به خوبی انجام دهد و یا اینکه براحتی با آنها ارتباط برقرار کند.


 آموزش زبان انگلیسی به کودکان دبستانی

کودکان دبستانی هم میتوانند شروع خوبی برای یادگیری زبان دوم باشند به دلیل اینکه در سیستم آموزش و پرورش هنوز کتاب انگلیسی به آن ها اضافه نشده در نتیجه کودکی که صفر باشد را خیلی راحت تر میتوان به سمت آموزش صحیح زبان خارجه اورد و همچنین او می‌تواند در فضای مناسب با همان شیوه آموزشی که از جذابیت کافی هم برخوردار است، قرار بگیرد.

به طور مثال وقتی برای اولین بار وارد کلاس بچه های مبتدی میشید، خودتون رو جای اونها بگذارید. اگر یک غریبه بیاد به شما جملات عجیب و نامفهوم بگه و انتظار داشته باشه شما هم عینا بهش پاسخ بدید چه حسی بهتون دست میده؟ یه کم اعصاب خورد کن به نظر میاد! قطعا آموزش زبان به کودکان مبتدی بسیار کار سختی هست چرا که اونها هیچ دانش قبلی درباره زبان ندارند و کاملا “خام” هستند.

 آموزش زبان انگلیسی به کودکان دبستانی


آموزش زبان به کودکان همراه با بازی

کودکان نسل امروز ممکن است از روش‌های قدیمی آموزش خوششان نیاید و در نتیجه ما به عنوان والدین نیاز داریم به طور مستمر از روش‌های جدید آموزشی استفاده کنید  روش آموزش زبان به کودکان همراه بازی یعتی حتماً بایستی در بطن انواع بازی‌ها و تفریحات به آنان عرضه گردد تا به عالی‌ترین درجه عملکرد تعلیمی و تدریسی در این خصوص دست یابید برای دستیابی به این موضوع، ما باید محیطی را فراهم کنیم که برای تمام حواس آنها جذاب باشد که شامل دیداری، شنیداری، حرکتی و لمسی میشود.

بازی های مفید برای آموزش زبان به کودکان

می توانید از  موقعیت های زنده  استفاده کنید : برای آموزش فرض کنید که روز گذشته فلش کارت های لباس های مختلف را با هم تمرین کرده اید امروز میخواهید به مهمانی بروید بهترین موقعیت برای ان است که بازی لباس ها را انجام بدهی  و یا وقتی دارید به او می اموزید که باید اتاقش را مرتب کنید می توانید اسباب بازی هایش که عمدتا شکل چیز های واقعی هستند را کار کنید و با یکدیگر اتاقش را تمیز کنید و آموزش زبان همراه ان باشد.و یا وقتی به خرید می روید زمان مناسبی است که از او بخواهید مثلا Bottle of Milk  را بیاورد یا اگر قبلا یاد نگرفته است می توانید در جا این چیز ها را که در فروشگاه هستند به او یاد بدهید.و یا وقتی دارید غذا می پزید ظرف ها و مواد اولیه را به او آموزش دهید

و یا می توانید از بازی‌های تصویری استفاده کنید : می‌شود از تابلوها در جهت بازی کلمات و واژه بهره گرفت. هر کودکی ورقه‌ای را از صندوق و یا پاکت خارج می‌سازد و می‌بایست پی ببرد که در تصویر چه لغتی نوشته شده است . در فاز بعدی کودکان قادرند درباره‌ی تصویر یک عبارت ایجاد و نقل نمایند و یا آنکه آن تصویر را به سایر بچه‌ها نمایش نداده و تصویر را به گونه‌ای وصف می‌نمایند که سایر بچه‌ها قادر باشند برآورد و گمانه زنی نمایند که مطلب آن درباره‌ی چه سوژه‌ای می‌باشد.


اموزش زبان به کودکان

آموزش اصولی زبان انگلیسی کودکان

در دنیای امروز، آموزش زبان انگلیسی به کودکان امری ضروری است.کودکی زمان مناسبی برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان است. اما به دلیل ویژگی های کودکان که از جمله آن ها می توان به پرجنب و جوش بودن آن ها اشاره کرد، آموزش به آن ها کمی دشوار و چالش برانگیز است. برای آموزش زبان به کودکان توصیه می کنیم از اساتید مجرب و خلاق استفاده کنید

و حضور فرزندان شما در بهترین آموزشگاه زبان کودکان باعث علاقه مندی آن ها به یادگیری زبان می شود.چرا که با یادگیری زبان جدید فرصت های بیشماری برای آن ها در آینده ایجاد می شود. علاوه بر این، به علت این که آن ها در سنی هستند که قدرت یادگیری بالایی دارند برای آموزش زبان جدید کمتر دچار مشکل می شود.

اما نکته اصلی در مورد آموزش زبان انگلیسی به کودکان این است که باید از روش ها و اصول صحیح استفاده کرد.اساتید نقش ویژه ای در این میان دارند چرا که آن ها انگیزه کودکان را افزایش می دهند. بهترین آموزشگاه زبان کودکان از طریق بازی، موسیقی، عکس و فیلم و سایر روش های مهیج دیگر برای آموزش استفاده می کند که علاوه بر آموزش، امکان تفریح کودکان را نیز فراهم می کند.

 

بهترین اموزشگاه در مشهد

کودکان بین۳تا۷

آموزش زبان به کودکان راهیست که نیاز به مهارت و تجربه کافی دارد. برگردید به دوران کودکیتون، یادتون میاد وقتی یه بزرگتر ازتون سوال میکرد و جوابش رو بلد نبودید با دهان باز فقط نگاه میکردید؟ نه به خاطر بی ادبی، بلکه به این دلیل که حرفهاشون براتون نامفهوم و گنگ بود؟

این دقیقا همون حسی هست که بچه ها( مبتدی ها) در ابتدای کار سر کلاس دارند.اگر معلم به زبان انگلیسی صحبت کنه، بچه ها هیچی متوجه نمیشن، ذهنشون قفل و مضطرب میشن. برای همین آموزش زبان به کودکان راحت نیست.

 

مشاوره رایگان