روش آموزش زبان به کودکان

روش آموزش زبان به کودکان حرف اول و آخر را در کیفیت یادگیری می‌زند. در دنیا متدهای مختلف برای آموزش و یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد که در سالهای اخیر با بررسی های انجام شده از طرف کارشناسان زبان در سراسر دنیا به این نتیجه رسیده اند که بهترین روش آموزش زبان به کودکان و خردسالان روش مونته سوری و شیوه زبان مادری می باشد.روش آموزش زبان به کودکان


شیوه تدریس دکتر ماریا مونته سوری

شیوه تدریس دکتر ماریا مونته سوریایشون با بررسی هایی که روی رده ی سنی خردسالان و کودکان به عمل آورده اند به این نتیجه رسیدند که باید آموزش انگلیسی به کودکان و خردسالان (۲-۳-۴-۵-۶)سال از طریق بازی انجام بگیرد تا بچه ها به خوبی و به راحتی زبان انگلیسی را فرا بگیرند. میتوان گفت که مونته سوری با قدرت فعلا بهترین روش آموزش زبان کودکان می‌باشد.


آموزش زبان انگلیسی به کودکان به شیوه زبان مادری

طی تحقیقات مختلف کارشناسان به نتیجه های مختلف برای فراگیری زبان انگلیسی در سنین کودکی و خردسالی رسیدند،آنان به روش جدیدی پی بردند که از آن با نام “روش زبان مادری” یاد می‌کنند.در این دوروش ذکر شده آموزش زبان انگلیسی به طور غیر مستقیم به کودکان و خردسالان(۲-۳-۴-۵-۶)سال می باشد.

آموزش زبان انگلیسی به کودکان به شیوه زبان مادری

همزمان به شیوه ی زبان مادری و ازطریق بازی که ذهن بچه ها به طورناخودآگاه زبان انگلیسی را با استفاده از این روش ها فرامیگیرد. حال آنکه متاسفانه شرایط در همه جای دنیا یکسان نیست و کمتر موسسه و آموزشگاهی در ایران علی الخصوص در مشهد بر روی این متدها کارکرده اند. باید گفت این متد تکنیک‌های بسیار ارزشمندی را به مدرسین ارائه می‌دهد که به سادگی نمی‌توان از آن گذر کرد. پس توجه و استفاده ار این روش بسیار کاربردی و، واجب می‌باشد.


بهترین موسسه زبان کودکان و خردسالان در مشهد

روش آموزش زبان به کودکانبهترین آموزشگاه زبان کودکان و خردسالان مشهد آموزشگاهی است که بتواند تمامی شیوه ها و متدهای روز دنیا رو به صورت اصولی در اختیار والدین و کوچولوهای نازنینشون در این شهر قرار بدهد. آموزشگاه زبان الوند تنها اموزشگاهی است که به روش مونته سوری و روش زبان مادری در مشهد فعالیت می کند.

و این فرصت رو در اختیار والدین و کوچولوهاشون قرار داده است. با توجه به مدت زمان فعالیت مرکز تخصصی زبان الوند برای آموزش انگلیسی ویژه خردسالان و کودکان در مشهد می توان به راحتی به کیفیت آموزشی این آموزشگاه اعتماد کرد.


موسسه زبان های خارجی الوندآموزشگاه زبان الوند تخصصی ترین مرکز پرورش کودک دو زبانه در مشهد است که مکانی متناسب با رده ی سنی (۲-۶)سال را فراهم آورده  است. در این مرکز شرایط فراگیری زبان برای زبان آموزان با انواع یادگیری های متفاوت فراهم شده است.

اعم از وسایل بصری مانند تلویزیون برای اهنگ های تصویری و اسلاید های گوناگون وسایل سمعی مانند میکروفون و اسپیکرها برای آموزش های مختلف از طریق شنیداری وسایلی برای کودکانی که باید لمس کنند تا یاد بگیرند.انواع مختلف بازی ها و اسباب بازی ها و غیره را برای یادگیری زبان انگلیسی در اختیار کوچولوهای نازنین قرار داده است.

اموزشگاه الوند یکی از بهترین آموزشگاه های زبان خردسال و کودک می باشد.ما در مرکز زبان الوند با استفاده از کادر مجرب و اموزش دیده و فضایی شاد و مفرح برای کوچولوهای نازنینمون می کوشیم که کمیت و کیفیت را در کنار هم برای خانواده ها به ارمغان بیاوریم.

تمام روش‌ها و امکانات موسسه الوند را در این صفحه مشاهده کنید.


مزایای شروع آموزش زبان در سنین پایین چیست؟

مزایای زیادی از جمله افزایش مهارت و توانایی روان صحبت کردن زبانی دیگر با شروع زود هنگام آموزش زبان به کودکان وجود دارد.مطالعات نشان می دهد که آموزش زبان دوم به کودکان در سنین پایین تر باعث بهبود مهارت های شناختی آنها هم می شود.

مثلا تقویت مهارت حل مسئله،افزایش خلاقیت،بهبود تفکر انتقادی و مهارت های مشاهده ای، توانایی انجام چند کار به صورت توام و عملکرد بهتر حافظه از مزایای آموزش زبان به کودکان در سنین پایین تر است.این مهارت ها درهم مراحل و ابعاد مختلف زندگی کودکان مفید واقع می شوند.

علاوه بر تقویت مهارت های شناختی،کودکی که  زبانی دیگر می آموزد با فرهنگ و سنت های زبان دیگری هم آشنا می شود. این آشنایی به گسترده شدن افق دید کودک،کمک فوق العاده ای می کند.دانستن زبانی دیگر در آینده ی کاری و اجتماعی کودک هم اثرات به شدت مثبتی می گذارد.

مشاوره رایگان