بهترین راه یادگیری زبان انگلیسی در خانه

آیا واقعاً  یادگیری زبان انگلیسی در خانه در ۲ یا ۳ ماه امکان پذیر است؟در جواب باید گفت که قطعاً بهترین راه یادگیری زبان انگلیسی در خانه به آموزش و تلاش و وقت گذاشتن نیاز دارد و یاد گرفتن هر زبانی هم گستردگی و سختی خاص خود را دارد و چون زود هم فراموش می شود، نیاز تکرار و تمرین بسیار نیز هست. اما چگونه زبان انگلیسی سریع یاد بگیریم ؟

راه هایی وجود دارد که به یادگیری ما سرعت می بخشد. اول از همه اینکه حتماً باید توانایی به انجام رساندن یک برنامه فشرده را داشته باشید و بتوانید مطالب را به سرعت بیاموزید، به دلیل این که باید روزی ۸ الی ۱۴ ساعت وقت بگذارید و در هر ساعت باید شاداب، با حوصله و پر انرژی باشید.

بهترین راه یادگیری زبان انگلیسی در خانه


  • چگونه مثل بلبل انگلیسی حرف بزنیم

برای رسیدن به این هدف باید شور و علاقه را سر لوحه کار خود قرار دهید که ۸۰ درصد موفقیت شما همین پشت کار و شور و اشتیاق شما در انجام یادگیری زبان  انگلیسی در خانه است و تنها ۲۰ درصد شامل مطالب و روش خواندن شما می شود. برای انرژی دادن به خود، به توانایی هایی فکر کنید که در صورتی که انگلیسی را روان صحبت کنید، به دست می آورید و این که زندگی شما چقدر در جهت مثبت تغییر خواهد کرد.

  • صبح زود بلند شید.
  • آهنگ انگلیسی گوش کنید.

چگونه زبان خود را تقویت کنیم

اینکه چگونه زبان خود را تقویت کنیم سوال مهمیه و باید گفت به چیزهایی فکر کنید که به شما انگیزه می دهد و همچنین به جنبه های منفی فکر کنید که در صورت ندانستن زبان انگلیسی برای شما به وجود می آید. مثلاً اینکه به شغل مورد علاقه خود دست پیدا نخواهید کرد تا زمانی که انگلیسی را یاد بگیرید. اینکه چگونه زبان خود را تقویت کنیم، باید برای خود انگیزه ایجاد کنید. هر چه دلایلتان بیشتر باشد، انگیزه تان بیشتر خواهد بود و هر چه انگیزتان بیشتر باشد، به موفقیت های بزرگتری خواهید رسید.

چگونه لغات انگلیسی یاد بگیریم

این سوال برای همه شما پیش میاد که چگونه لغات انگلیسی یاد بگیریم ؟باید بگم که متنوع کار کنید. چون شما در حال انجام یک برنامه یادگیری فشرده هستید به احتمال زیاد در صورتی که روشتان متنوع نباشد، هر چند علاقه زیادی داشته باشید، به زودی خسته می شوید. نباید حجم زیادی از اطلاعات یک شکل را وارد مغز خود کنید. یکباره لغت نخوانید یا فقط یک روز را به یادگیری گرامراختصاص ندهید.

توجه داشته باشید که هنگام یادگیری لغت، از لغات ساده شروع کنید نه سخت و دشوار، و تا زمانی که خوب یاد نگرفتید، لغات جدید را شروع نکنید.
سعی کنید به صورت متنوع در یک روز هم لغت، گرامر و هم مکالمه را به صورت هم زمان یاد بگیرید تا برای خودتان هم جذاب باشد.زندگی کردن در کشورهای انگلیسی زبان و یا سفر به این کشورها اگر چه تاثیر بسزایی در صحبت کردن دارد و در مدت کوتاه باعث تقویت مکالمه شما می شود، اما این امکان برای همه ما وجود ندارد.

چگونه لغات انگلیسی یاد بگیریم


  • بهترین روش یادگیری زبان از طریق شنیدن

می توانید به راحتی با ایجاد یک محیط انگلیسی برای خود، گوش خود را به شنیدن این زبان عادت دهید. ایجاد این محیط بسیار ساده است و می توانید هم زمان با انجام کارهای روزمره، خود را در این محیط قرار دهید. به هر فایل صوتی انگلیسی مانند آهنگ، اخبار تلویزیون، رادیو و فایل های صوتی، آموزشی و درسی را در هر کجا که هستید به طور مداوم گوش فرا دهید.

بهترین روش یادگیری زبان از طریق شنیدن

برای مثال در تلفن همراه خود فایل های صوتی آموزشی و یا رادیویی (در صورت داشتن اینترنت) را روشن بگذارید و در حال تمیز کردن منزل، آشپزی، کار کردن در محل کار، حتی گاهی درس خواندن، به آنها گوش دهید. بگذارید در لپ تابتان فیلم یا موسیقی همزمان با کارهایی که انجام می دهید پخش شود.


  • فیلم ها و اخبار انگلیسی زبان

همچنین به همین شیوه به فیلم ها و اخبار انگلیسی زبان از تلویزیون نیز گوش فرا دهید. به این نکته توجه داشته باشید که به هیچ وجه لازم نیست با دقت فراوان گوش دهید تا حتماً معنی آن را متوجه شوید. که این من جمله بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی در خانه می‌باشد.

این کار فقط به این دلیل است که گوش خود را به این زبان عادت دهید. و برای خود محیطی انگلیسی را شبیه سازی کنید. یکی دیگر از راه هایی که می تواند بسیار مفید باشد و به سریع یاد گرفتن شما کمک کند، خواندن است. تا جایی که می توانید همه چیز را به زبان انگلیسی بخوانید. کتاب های داستان در سطح های مختلف، رمان و روزنامه های انگلیسی زبان به راحتی قابل تهیه هستند. حتی اگر کتاب مورد علاقه خود را پیدا نکردید بهتر است آن را در اینترنت جستجو کنید.

حتی روزنامه هایی مانند New York times و The Guardian را می توانید به صورت آنلاین بخوانید. اگر خواندن کتابی را که دارید را تمام کردید، بهتر است آن را دوباره بخوانید. مطمئناً در بارهای دوم و سوم کلمات و دستور زبان آن را بهتر به خاطر می سپارید. تا جایی که می توانید با دوستان و آشنایان خود، به زبان انگلیسی صحبت کنید و ایرادهای یکدیگر را اصلاح کنید که این کار یکی از بهترین روش های یاد گیری زبان در منزل است.

فیلم ها و اخبار انگلیسی زبان

مشاوره رایگان