روش اصولی یادگیری مکالمه زبان انگلیسی

برای تکمیل مقاله یادگیری آسان مکالمه زبان انگلیسی؛ مقاله‌ جدیدی در نشریه شناخت تحت عنوان «دوره کلیدی در فراگیری زبان دوم» منتشر شد و در آن برای گردآوری مجموعه‌ای از داده‌های زبان‌شناختی از روش جدیدی به نام آزمون‌های فیسبوک استفاده شده است.

این مقاله درباره نحوه یادگیری زبان دوم در بزرگسالان و همچنین تاثیر سن در این فرآیند، دیدگاه‎های جدیدی را مطرح می‌کند. به‌طورکلی این اطلاعات، دیدگاه جالبی را درباره یادگیری زبان مطرح می‌کند. و نشان می‌دهد که بزرگسالان در هر سنی می‌توانند تقریبا به سرعت کودکان به مهارت‌هایی باورنکردنی در زبان‌آموزی دست یابند.

یادگیری آسان مکالمه زبان انگلیسی

یادگیری آسان مکالمه زبان انگلیسی با فهم پیام‌ها

زبان‌آموزان باید در معرض «ورودی‌های قابلِ‌فهم» قرار بگیرند. این ورودی می‌تواند محتوای شنیدنی یا خواندنی باشد. به عقیده‌ی کارشناسان یادگیری زبان دوم در بزرگسالان با فهم پیام‌ها ممکن می‌شود. کارشناسان تأکید می‌کند که آنچه مهم است کنش و واکنش معنادار است و نه فرم و قاعده. مثلا وقتی مادر با کودکش صحبت می‌کند، بر معنای پیامش (و نه ساختار دستوری آن) تمرکز می‌کند.

یادگیری آسان مکالمه زبان انگلیسی با فهم پیام‌ها

وقتی زبان کودک می‌گوید «بابا، ماهی آب!»، پدر پاسخ می‌دهد «آره، رودخانه ماهی داره» و به اصلاح اشتباهات دستوری کودکشان فکر هم نمی‌کند. اعتقاد بر این است که قرار گرفتن در معرض مقدار کافی ورودی قابلِ‌فهم منجر به فراگیری می‌شود.


مکالمه زبان انگلیسی

اگر می خواهید انگلیسی واقعی یعنی همان انگلیسی که در جوامع انگلیسی زبان استفاده می شود را یاد بگیرید باید از منابعی استفاده کنید که در این باره نگاشته شده اند. نظیر فیلم ها، مجلات واقعی، کتاب صوتی واقعی، رادیو ها و… واقعی منظور این است که انگلیسی زبان ها خودشان از آن استفاده می کنند، گوش می دهند، نگاه می کنند و می خوانند.

مکالمه زبان انگلیسی

اگر بنا دارید انگلیسی واقعی را بفهمید و صحبت کنید باید علاوه بر مطالعه دوره هایی که صرفا برای یادگیری آسان مکالمه زبان انگلیسی طرح شده اند به منابعی روی بیاورید که انگلیسی زبانان روزانه از آنها استفاده می کنند. در این صورت است که شما انگلیسی که یاد می گیرید منطبق با انگلیسی است که در جوامع انگلیسی زبان استفاده می شود. کسانی هستند که 4 سال از وقت خود را صرف یادگیری انگلیسی کرده اند.

اما از فهم مکالمات انگلیسی زبانان عاجزند چرا؟ مشکل از شما نیست مشکل از مدرسه آموزش زبان شماست. دوره های آموزش زبان و سی دی های آموزشی و دیگر هیچ. پس در کنار این منابع از منابعی که در آنها انگلیسی واقعی مشاهده می شود و یا استعمال می شود هم استفاده نمایید.

مکالمه زبان انگلیسی

در مکالمه زبان انگلیسی از گرامر دست بردارید

یادگیری گرامر زبان انگلیسی و یا دستور زبان انگلیسی دغدغه بسیاری از زبان آموزان و کسانی است که تصمیم گرفته اند در کلاسهای زبان انگلیسی شرکت کنند. این مسئله در مورد زبان آموزان ایرانی بیشتر مورد توجه است همین الان این کار را بکنید کتاب های گرامر را کنار گذاشته و فراموششان کنید. گرامر به شما آموزش می دهد که شما به زبان انگلیسی فکر کنید. ولی شما می خواهید به صورت خودکار با زبان صحبت کنید بدون فکر کردن. بدین صورت شما مثل یک انگلیسی زبان انگلیسی را یاد می گیرید.

یادگیری مکالمه زبان انگلیسی با گوش کردن

شما هر روز باید به انگلیسی گوش فرا دهید متن انگلیسی را نخوانید بلکه فقط گوش دهید. خیلی ساده است این کلید موفقیت شما در یادگیری مکالمه انگلیسی است. خواندن متون انگلیسی را بیخیال شوید و گوش دادن به صورت مداوم و روزانه را شروع کنید. انگلیسی را با گوشهایتان یاد بگیرید و نه با چشمهایتان در اغلب مراکز آموزش زبان شما با چشم زبان را یاد می گیرید.

یادگیری مکالمه زبان انگلیسی با گوش کردن

شما متون انگلیسی را می خوانید و قواعد گرامری را فرا می گیرد. اما برای موفقیت در یادگیری مکالمه انگلیسی باید سیستم شنیداری را جایگزین کنید. شما باید روزی 2-3 ساعت فقط به انگلیسی گوش دهید. بدین صورت مکالمه شما به سرعت بهبود می یابد و انگلیسی را به آسانی صحبت می کنید. اغلب وقت خود را به شنیدن اختصاص بدهید این کلید یادگیری مکالمه عالی می باشد.


دلایل یادگیری آسان زبان انگلیسی در بزرگسالان

قبل از هر چیز خیلی مهم است که شما اهداف خودتان را از یادگیری زبان دوم  در نظر بگیرید. ممکن است تا کنون به این مسئله فکر نکرده باشد که یادگیری انگلیسی چقدر می تواند برای شما مهم باشد. در ادامه دلایلی را که شما باید اقدام به یادگیری انگلیسی کنید، بیان شده است.

دلایل یادگیری آسان زبان انگلیسی در بزرگسالان

ارتقاء شغلی با یادگیری آسان زبان انگلیسی در بزرگسالان

یادگیری زبان انگلیسی می تواند یک راه بسیار مفید برای ارتقاء شغلی شما نیز باشد. تعداد زیادی از شرکت ها همیشه به دنبال کارمندانی هستند که قادر به صحبت کردن به زبان انگلیسی باشند. بنابراین توانایی صحبت به زبان انگلیسی هنگام درخواست های شغلی برای شما به عنوان یک امتیاز محسوب خواهد شد.

هر چقدر که حیطه کاری آن شغل جهانی تر باشد توانایی صحبت به زبان انگلیسی نیز برای آن مهم تر خواهد بود. بنابراین از همین حالا اقدام به یادگیری زبان کنید.

فرصت های مسافرتی با یادگیری آسان زبان انگلیسی در بزرگسالان

یکی از دلایل ضرورت یادگیری انگلیسی توسط بزرگسالان فرصت های مسافرتی است. بسیاری از افراد تصمیم می گیرند که تعطیلات را در یک کشور انگلیسی زبان بگذرانند و اگر زبان آن کشور را ندانند ، گشت و گذار در آن کشور دشوار خواهد بود.

یادگیری انگلیسی راهی بسیار عالی برای کسانی خواهد بود که می خواهند به یک کشور انگلیسی زبان سفر کنند.شما نیز پی خواهید برد که اگر زبان کشوری که به آن سفر کرده اید را بدانید. سفر شما بسیار هیجان انگیزتر و جذاب تر خواهد بود. بنابراین اگر می خواهید از فرصت های مسافرتی به کشورهای انگلیسی زبان لذت ببرید، قبل از رفتن اقدام به یادگیری انگلیسی نمایید.


یادگیری اصطلاحات زبان انگلیسی در کوتاه ترین زمان

همیشه در پی یادگیری اصطلاحات (عبارات) باشید و نه تک لغت ها تصور کنید بدون فکر کردن انگلیسی صحبت میکنید، کلمات به آسانی و به سرعت به واسطه زبان شما ادا می شوند و همچنین در آن واحد مفهوم صحبت های دیگران را درک می کنید.

برای این کار شما باید شیوه یادگیری آسان مکالمه زبان انگلیسی خود را تغییر بدهید. اولین قدم کنار گذاشتن یادگیری لغات زبان انگلیسی است تعجب کردید ؟؟ بله درست است.

یادگیری آسان اصطلاحات زبان انگلیسی

یادگیری آسان لغات انگلیسی چه فایده ای دارد

انگلیسی زبان ها انگلیسی را بر اساس یادگیری لغات نمی آموزند بلکه آنها اصطلاحات( عبارات) را یاد می گیرند که ترکیبی از یک گروه لغت می باشند که معنی خاص خود را می دهند.

بر اساس تحقیقات صورت گرفته یادگیری مکالمه زبان انگلیسی با اصطلاحات (عبارات) 4 تا 5 برابر سریعتر از یادگیری زبان انگلیسی بر اساس تک لغات می باشد. همچنین دانش آموزانی که اصطلاحات (عبارات) را یاد می گیرند گرامر بیشتری هم بلدند. هرگز کلمات را به صورت جداگانه و منفرد یاد نگیرید، هرگز. وقتی یک لغت جدید میبینید همیشه اصطلاحی( عبارت) را که این لغت جدید در آن بکار برده شده است یادداشت کنید.

و وقتی می خواهید مرور کنید همیشه همان اصطلاحات (عبارات) را مطالعه کنید و نه کلمات را اصطلاحات (عبارات) را گردآوری کنید. مکالمه و گرامر زبان شما 4-5 برابر سریعتر بهبود می یابد. باز تکرار می کنم، هرگز هیچ تک لغت را در دفتر یادداشت ننویسید و کلمات را نه بصورت تکی بلکه به صورت اصطلاحات(عبارات) یادداشت و مطالعه کنید.


 بهترین روش یادگیری مکالمه زبان انگلیسی

راز یادگیری مکالمه زبان انگلیسی یادگیری دقیق کلمات و عبارات انگلیسی می باشد. اینکه ما توضیح کلمات را بدانیم و یا فقط برای آزمون آن را در حافظه بسپاریم کفایت نمی کند بلکه باید ملکه ذهن ما شوند. برای یادگیری مکالمه انگلیسی باید بارها و بارها یک درس را مطالعه کنیم شما باید خیلی عمیق مطالعه کنید. مطالعه عمیق مساوی است با مکالمه راحت اما چگونه این کار انجام شدنی است؟

برای این کار فقط لازم است چندین بار یک درس را مطالعه کنید. مثلا اگر شما یک کتاب صوتی دارید قبل از اینکه به درس 2 بروید درس 1 را 30 بار گوش دهید. مثلا 10 روز و روزی 3 بار. اما چگونه می توان گرامر را به طور عمیق یادگرفت …. در قسمت های بعد به این بخش هم خواهیم رسید.

 بهترین روش یادگیری مکالمه زبان انگلیسی

 یادگیری گرامر در قالب داستان

برای یادگیری طبیعی و نه دستوری گرامر انگلیسی باید یک داستان ( نوشته – پاراگراف و .. ) صوتی را انتخاب کنید که افعال آن در زمان حال صرف شده اند. حال به یکی از دوستان که به انگلیسی مسلط تر است بگویید همین نوشته را در یک زمان دیگر ( گذشته ساده – آینده – گذشته کامل و .. ) بنویسد.

و برایتان ضبط کند و دوباره آن را گوش کنید.حال شما می توانید با یک نوشته ( صدا) چندین حالات گرامری را یاد بگیرید و شما لازم نیست قواعد گرامری را یاد بگیرید. فقط با شنیدن این نوشته در زمان های مختلف با این زمان ها آشنا خواهید شد و گرامر شما خود بخود بهبود می یابد.
قانون چهارم لازمه این قانون است یعنی یادگیری عمیق ( تکرار – تکرار – تکرار).

4.9/5 - (102 امتیاز)

مشاوره رایگان

    captcha