یادگیری آسان مکالمه زبان انگلیسی

همیشه در پی یادگیری اصطلاحات (عبارات) باشید و نه تک لغت ها.تصور کنید بدون فکر کردن انگلیسی صحبت می کنید، کلمات به آسانی و به سرعت به واسطه زبان شما ادا می شوند و همچنین در آن واحد مفهوم صحبت های دیگران را درک می کنید. برای اینکار شما باید شیوه یادگیری آسان مکالمه زبان انگلیسی خود را تغییر بدهید. اولین قدم کنارگذاشتن یادگیری لغات زبان انگلیسی است تعجب کردید ؟؟ بله درست است.

لغات را حفظ نکنید
انگلیسی زبان ها انگلیسی را بر اساس یادگیری لغات نمی آموزند بلکه انها اصطلاحات( عبارات) را یاد می گیرند که ترکیبی از یک گروه لغت می باشند که معنی خاص خود را می دهند. بر اساس تحقیقات صورت گرفته یادگیری مکالمه زبان انگلیسی با اصطلاحات (عبارات) ۴ تا ۵ برابر سریعتر از یادگیری زبان انگلیسی بر اساس تک لغات می باشد.همچنین دانش آموزانی که اصطلاحات (عبارات) را یاد می گیرند گرامر بیشتری هم بلدند.

هرگز کلمات را به صورت جداگانه و منفرد یاد نگیرید، هرگز.وقتی یک لغت جدید میبینید همیشه اصطلاحی( عبارت) را که این لغت جدید در آن به کاربرده شده است یادداشت کنید و وقتی می خواهید مرور کنید همیشه همان اصطلاحات (عبارات) را مطالعه کنید و نه کلمات را اصطلاحات (عبارات) را گردآوری کنید.مکالمه و گرامر زبان شما ۴-۵ برابر سریعتر بهبود می یابد. باز تکرار می کنم، هرگز هیچ تک لغت را در دفتر یادداشت ننویسید و کلمات را نه بصورت تکی بلکه به صورت اصطلاحات(عبارات) یادداشت و مطالعه کنید.


از یادگیری گرامر انگلیسی دست بردارید

یادگیری گرامر زبان انگلیسی و یا دستور زبان انگلیسی دغدغه بسیاری از زبان آموزان و کسانی است که تصمیم گرفته اند در کلاسهای زبان انگلیسی  شرکت کنند. این مسئله در مورد زبان آموزان ایرانی بیشتر مورد توجه است همین الان اینکار را بکنید کتاب های گرامر را کنار گذاشته و فراموششان کنید. گرامر به شما آموزش می دهد که شما به زبان انگلیسی فکر کنید، ولی شما می خواهید به صورت خودکار با زبان صحبت کنید بدون فکر کردن. بدین صورت شما مثل یک انگلیسی زبان انگلیسی را یاد می گیرید.


اول گوش کنید

شما هر روز باید به انگلیسی گوش فرا دهید متون انگلیسی را نخوانید بلکه فقط گوش دهید.خیلی ساده است این کلید موفقیت شما در یادگیری مکالمه انگلیسی است. خواندن متون انگلیسی را بیخیال شوید و گوش دادن به صورت مداوم و روزانه را شروع کنید.انگلیسی را با گوشهایتان یاد بگیرید و نه با چشمهایتان در اغلب مراکز آموزش زبان شما با چشم زبان را یاد می گیرید

شما متون انگلیسی را می خوانید و قواعد گرامری را فرا می گیرید. اما برای موفقیت در یادگیری مکالمه انگلیسی باید سیستم شنیداری را جایگزین کنید. شما باید روزی ۲-۳ ساعت فقط به انگلیسی گوش دهید.بدین صورت مکالمه شما به سرعت بهبود می یابد و انگلیسی را به اسانی صحبت می کنید. اغلب وقت خود را به شنیدن اختصاص بدهید این کلید یادگیری مکالمه عالی می باشد.


یادگیری آرام و عمیق بهترین است

راز یادگیری آسان مکالمه زبان انگلیسی یادگیری دقیق کلمات و عبارات انگلیسی می باشد. اینکه ما توضیح کلمات را بدانیم و یا فقط برای آزمون ان را در حافظه بسپاریم کفایت نمی کند بلکه باید ملکه ذهن ما شوند. برای یادگیری مکالمه انگلیسی باید بارها و بارها یک درس را مطالعه کنیم شما باید خیلی عمیق مطالعه کنید.

مطالعه عمیق مساوی است با مکالمه راحت اما چگونه اینکار انجام شدنی است؟ برای اینکار فقط لازم است چندین بار یک درس را مطالعه کنید. مثلا اگر شما یک کتاب صوتی دارید قبل از اینکه به درس ۲ بروید درس ۱ را ۳۰ بار گوش دهید. مثلا ۱۰ روز و روزی ۳ بار. اما چگونه می توان گرامر را به طور عمیق یادگرفت …. در قسمت های بعد به این بخش هم خواهیم رسید.

 یادگیری گرامر با استفاده از یک داستان در قالب چندین زمان مختلف

برای یادگیری طبیعی و نه دستوری گرامر انگلیسی باید یک داستان ( نوشته – پاراگراف و .. ) صوتی را انتخاب کنید که افعال آن در زمان حال صرف شده اند. حال به یکی از دوستان که به انگلیسی مسلط تر است بگویید همین نوشته را در یک زمان دیگر ( گذشته ساده – آینده – گذشته کامل و .. ) بنویسد و برایتان ضبط کند و دوباره ان را گوش کنید.حال شما می توانید با یک نوشته ( صدا) چندین حالات گرامری را یاد بگیرید و شما لازم نیست قواعد گرامری را یاد بگیرید فقط با شنیدن این نوشته در زمان های مختلف با این زمان ها آشنا خواهید شد و گرامر شما خود بخود بهبود می یابد.
قانون چهارم لازمه این قانون است یعنی یادگیری عمیق ( تکرار – تکرار – تکرار).


 

برای بهبود انگلیسی باید دروس و منابع انگلیسی واقعی را هم مطالعه کنید

برای بهبود انگلیسی باید دروس و منابع انگلیسی واقعی را هم مطالعه کنید

خوب این یعنی چی ؟

اگر می خواهید انگلیسی واقعی یعنی همان انگلیسی که در جوامع انگلیسی زبان استفاده می شود را یاد بگیرید باید از منابعی استفاده کنید که در این باره نگاشته شده اند،نظیر فیلم ها، مجلات واقعی، کتب صوتی واقعی، رادیو ها و… واقعی منظور این است که انگلیسی زبان ها خودشان از آن استفاده می کنند، گوش می دهند، نگاه می کنند و می خوانند.

اگر بنا دارید انگلیسی واقعی را بفهمید و صحبت کنیدباید علاوه بر مطالعه دوره هایی که صرفا برای یادگیری آسان مکالمه زبان انگلیسی طرح شده اند به منابعی روی بیاورید که انگلیسی زبانان روزانه از آنها استفاده می کنند.در این صورت است که شما انگلیسی که یاد می گیرید منطبق با انگلیسی است که در جوامع انگلیسی زبان استفاده می شود.

کسانی هستند که ۴ سال از وقت خود را صرف یادگیری انگلیسی کرده اند اما از فهم مکالمات انگلیسی زبانان عاجزند چرا ؟مشکل از شما نیست مشکل از مدرسه آموزش زبان شماست. دوره های آموزش زبان و سی دی های آموزشی و دیگر هیچ. پس در کنار این منابع از منابعی که در انها انگلیسی واقعی مشاهده می شود و یا استعمال می شود هم استفاده نمایید.


گوش کنید و جواب دهید نه اینکه فقط گوش دهید و تکرارکنید

درکنار هر درسی سوالاتی هم مطرح می شوند همیشه به سوالات جواب دهید و از کنار انها نگذرید. به هنگام گوش دادن به منابع صوتی از یکی از دوستان بخواهید درباره داستان از شما سوال کند و شما به آنها جواب دهید این به شما یاد می دهد که سریع فکر کنید و جواب را پیدا کنید و یا شاید اندکی این نکته عجیب به نظر برسد، اما یکی از بهترین روش‌ها برای یادگیری زبان و قواعد آن این است که در یک محیط مانند انجمن آنلاین یا forum انگلیسی زبان در حیطه کاری خود سر بزنید و سعی کنید با دیگران صحبت کنید.

مشاوره رایگان