چرا زبان عربي را بايد آموخت

مهم ترین دلیل اینکه چرا زبان عربی را باید آموخت این است که: زبان عربی به عنوان زبان کتاب جاودان الهی یعنی قرآن کریم و میراث ارزشمند اسلامی یعنی کتابهای حدیثی،‌ تاریخی و تفسیری است. این زبان دارای ویژگی های خاصی مانند: تنوع در تعبیر، وسعت در لغات شیوا و رسا بودن آن می باشد. و از همه مهم تر نماز خواندن ما و همچنین خواندن دعاهای وارده از معصومین (ع) با این زبان صورت می گیرد.

کسانی که بخواهند بلا واسطه با حقیقت اسلام آشنا شوند و از زیبایی ها و ظرافت هایی که در کلام خدا و معصومین وجود دارد بهره مند شوند لازم است که با این زبان آشنایی کامل داشته باشند. حال با هم مروری داریم بر اینکه چرا زبان عربي را بايد آموخت. زبان عربی یکی از شش زبان رسمی سازمان ملل متحد و یکی از پرگویش‌ترین زبان‌های جهان بشمار می‌رود.

چرا زبان عربي را بايد آموخت

پاسخی سریع در مورد اینکه چرا زبان عربی را باید آموخت

در جهت پاسخ سریع در مورد اینکه چرا زبان عربی را باید آموخت گفت که زبان عربی یکی از زبان های رسمی و مهم جهان است که امروزه برای بسیاری از کارها و بیزنس ها کاربرد دارد. زیرا کشور های عربی زبان و حاشیه خلیج فارس پیشرفت چشمگیری در صنعت کار و تجارت داشته اند. علاوه بر این مسئله همه ساله سفر های تفریحی و زیارتی بسیاری به این کشور ها صورت میگیرد که همین موضوع باعث پیشرفت شما در کسب و کار است.

 

همچنین قرار گرفتن حرم مطهر امام رضا علیه السلام در مشهد نیز، این شهر را محل رفت و آمد زائران و دلدادگان اهل بیت قرار داده و عرب زبانان زیادی سالیانه به منظور زیارت و ادای ارادت خود به محضر این امام بزرگوار وارد ایران و مشهد مقدس می شوند. که جهت برقراری ارتباط و همچنین تعاملات گردشگری و اقتصادی، مسلط بودن به زبان عربی، بسیار موثر خواهد بود.

پاسخی سریع در مورد اینکه چرا زبان عربی را باید آموخت در موسسه زبان الوند

با توجه به منطقه جغرافیایی که در اون زندگی میکنیم و همچنین دین رسمی کشورمان، ایران یادگیری زبان عربی به نظر لازم و ضروری می نماید، چرا که ایران، کشوری با قومیت های گوناگون است.

و یکی از اقوام بزرگ که در بخش بزرگی از قسمت جنوبی ایران ساکن هستند عرب زبان هستند. همچنین دین رسمی ایران، اسلام است و کتاب آسمانی دین اسلام به زبان عربی نازل شده است. لذا برای بهره مندی هرچه بهتر از آموزه های این کتاب آسمانی، آموزش زبان عربی کمک شایانی به درک و فهم بهتر این کتاب میکند.

پاسخی سریع در مورد اینکه چرا زبان عربی را باید آموخت


اهمیت یادگیری زبان عربی

اهمیت یادگیری زبان عربی در ایران، به امروزه بر نمی گردد. این زبان به دلیل ریشه ای که در مذهب و دین ما دارد، از مهمترین زبان های خارجه در ایران محسوب می شود. آن‌هایی که زبان عربی را آموزش می بینند می‌توانند از مزایای زبان عربی بهره مند شوند و مشاغلی را در زمینه‌های مختلف  از قبیل، روزنامه‌نگاری، تجارت و صنعت، آموزش، امور مالی و بانکداری، ترجمه و تفسیر، مشاوره، خدمات خارجی و خبرنگاری و موارد بسیار دیگر پیدا کنند.

اهمیت یادگیری زبان عربی

زبان عربی نوشتاری بر مبنای قرآن استاندارد شده‌ است و مسلمانان در تمام کشورهای عربی خود را ملزم می‌دانند که از قواعد مبتنی بر کتاب آسمانی خود پیروی کنند. زبان عربی را به دلیل ریشه های عمیقی که در زبان، فرهنگ و باورهای دینی و مذهبی ما دارد، به عنوان زبان دوم نمی خوانیم بلکه آن را به عنوان یک مکمل، در کنار زبان فارسی می گیریم.

فواید یادگیری زبان عربی

زبان عربی زبان رسمی بسیاری از کشورهاست. امروزه تجارت های بین المللی و کسب و کار های فراوانی با کشور های حاشیه خلیج فارس و عرب زبان ها وجود دارد که این امر ملزم به یادگیری زبان عربی میباشد. و همینطور به دلیل آمیختگی زبان عربی با زبان فارسی بستر یادگیری برای فارسی زبان ها فراهم است. یکی دیگر از فواید زبان عربی فهم زبان قرآن است که برای ما مسلمانان بسیار اهمیت دارد و میتوان ارتباط بیشتر و قوی تری با قرآن و فهم آن برقرار کرد.

اهمیت یادگیری زبان عربی

 • پرسش جدي و هميشگي بسياري از دانش پژوهان اين است كه چرا ما ايرانيان بايد زبان عربي را با همه دشواري هايش بخوانيم؟ چه لزومي دارد ساعت هاي زيادي را صرف آموختن اين زبان كنيم؟ پاسخي را كه بناست داده شود از دو منظر مي باشد.

برون ديني

 1. يادگيري زبان خود يك هنر مي باشد.
 2. زبان مانند بسياري از مسائل فرهنگي و علمي منحصر به قومي نيست تا از ياد گيريش پرهيز شود.
 3. زبان عربي يكي از زبان هاي زنده و بين المللي مي باشد.
 4. دانشمندان ايراني بسياري از كتاب هاي علمي خود را به اين زبان نگاشته اند.
 5. درك شيرين زبان و ادبيات فارسي بدون دانستن زبان عربي ميسر نيست .كافي است كه به كتاب هاي گرانسنگ ديوان حافظ – مثنوي –گلستان و بوستان و …نگاهي شود تا اين كلام بهتر پذيرفته شود.
 6. اهتمام به زبان عربي ، اهتمام به احياي فرهنگ غني ايراني است.
 7. جهت ارتباط با جوامعي كه عرب زبان هستند.
 8. استفاده از سايت هاي اينترنتي كه به زبان عربي مي باشد.
 9. استفاده تجارتي در سفرهاي سياحتي به كشورهاي عربي.
 10. بهره مندي از كانال هاي تلويزيوني، مطبوعات و … بلاد عربي.
 11. متخصصين فن، آن را بهترين زبان ميدانند.
 12. زبان عربي غير از عرب ها است كه بعضي ها به آن ها حساسيت دارند.

درون ديني 

 1. زبان قرآن است، انا انزلناه قراناً عربياً …آموزش زبان عربي.
 2. كليد فهم اسلام است .
 3. امامان و بزرگان دين بر يادگيري اين زبان تاكيد كردند.
 4. زبان مشترك امت اسلامي است.
 5. درك اسرار پيام الهي و سخنان پيشوايان، با يادگيري اين زبان ميسر است.
 6. گستردگي آن از زمان تولد با گفتن اذان و اقامه تا مرگ براي ما با خواندن نماز ميت و تفهيم تلقين خاص، مي باشد.
 7. در سفرهاي زيارتي به عتبات عاليات و مكه مكرمه و مدينه منوره استفاده كافي از خواندن ادعيه –زيارات – قرآن خواهد بود.
 8. در سنين بالاتر و ايامي كه فراغتي بيشتر حاصل مي شود انسان دوست دارد با خالق خويش ارتباطي زيادتر داشته باشد، ياد داشتن اين زبان باعث ميشود تا از ادعيه مأثوره و قرآن بهره خوبي ببرد.
 9. زبان عربي پيوند دهنده نسل كنوني باگذشته پربار قرن اسلامي است.
 10. با يادگيري اين زبان در ايام حج كه فرصت زيادي براي حجاج است مي تواند اعتقادات صحيح شيعه را معرفي كند و زمينه ترويج حقايق دين را فراهم كند.
 11. خداوند اين زبان را براي دين خاتم برگزيده است.
 12. زمينه تعقل را در كلام وحي بيشتر فراهم كرده است.
 • اميد كه علاقه ما به يادگيري اين زبان بيشتر شود که چرا زبان عربي را بايد آموخت و در زندگي از آن استفاده كنيم.

دلایل فواید یادگیری زبان عربی

 

3/5 - (2 امتیاز)

مشاوره رایگان

  captcha