مونته سوری در خانه

مونته سوری در خانه غیر ممکن نیست زیرا الوند با شماست. از دیرباز آموزش کودکان یکی از دغدغه های مهم والدین بوده است که امروزه با به کارگیری روش مونته سوری این مشکل کاملا مرتفع شده است. روش مونته سوری که در سال ۱۹۰۷ توسط اولین پزشک زن ایتالیایی ماریا مونته سوری پایه ریزی شد.

بر اساس صلح, همکاری واحترام متقابل است و به والدین این امکان را می دهد تا کودکان خود را تحت یک آموزش مبتنی برارزش های زندگی قرار دهند و یک زندگی راحت را به آن ها هدیه بدهند. بر همین اساس می‌خواهیم شما را با تکنیک‌های مونته سوری در خانه آشنا کنیم.

مونته سوری در خانه

ماریا مونته سوری اعتقاد داشت که حتی کودکان نیز برای خودشان شان و منزلتی دارند و باید در حین آموزش با آن ها با احترام برخورد کرد و به آن ها حق انتخاب داد. در این مقاله سعی شده است تا اطلاعاتی در مورد چگونگی فراهم آوردن فضای مطلوب آموزشی در خانه بر اساس روش مونته سوری به خوانندگان عزیز ارائه شود.


بازی های مونته سوری

بازی های مونته سوریبازیهای مونته سوری طوری طراحی شده اند که کودکان زندگی واقعی را در قالب انواع مختلفی از بازی ها تجربه می کنند و از آنجا که در بازی های مونته سوری بچه ها حق انتخاب دارند بازی ها برایشان کاملا لذت بخش می شود و احتیاجی به تشویق مداوم آن ها برای ادامه بازی نیست.

در بازی های مونته سوری هدف یادگیری آسان کودک، هماهنگی دست و مغز و کشف چیزهای جدید توسط کودک است. شستن اسباب بازی ها, دوختن, چکش کاری, نخ کردن مهره ها, ساختن با بلوکه های خانه سازی, نقش بازی کردن و… این ها نمونه هایی از بازی های مونته سوری می باشند که کودکان در حین انجام آن ها زندگی واقعی را کشف می کنند و یاد می گیرند.

تمام ابزارها و وسایل برای کودکان طراحی شده اند و با توجه به حضور مربی در حین بازی, هیچ آسیبی به کودکان نمی رسد.

به عنوان مثال نمونه‌ای صحیح از روش مونته سوری در بازی ها را در کلاس آموزش زبان کودکان ۳ و ۴ سال در موسسه الوند مشاهده می‌کنید.


روش هایی برای آموزش مونته سوری

روش هایی برای آموزش مونته سوریروش مونته سوری از سن ۳ تا ۱۵ سالگی می تواند برای آموزش بچه ها و نوجوانان و آماده کردن آن ها برای مواجه شدن با زندگی واقعی مورد استفاده قرار بگیرد. علی رغم گستردگی رده های سنی مخاطب روش مونته سوری، اصول این روش در همه رده های سنی یکسان می باشد. که شامل مواردی از قبیل: احترام، محیط فراهم شده، خیال پردازی، فرصت تجربه کشف جواب ها، مربیان مسلط به این روش و آزادی در انتخاب می باشد.

در روش مونته سوری خردسال، کودک و نوجوان با تجربه شخصی زندگی در محیط فراهم شده بر اساس این روش چگونه زندگی کردن را می آموزد نه با مطالعه تئوری های مختلف در کتاب ها. در روش مونته سوری به کودکان به عنوان بخشی مهم از آینده سازان نگاه می‌شود

و این نوع نگاه به مرور زمان در ذهن کودکان جای می‌گیرد و از آن انسان هایی قوی می سازد که مسئولیت حل مسائل زندگی را فقط در اختیار نیروی اراده خودشان ( و نه کمک از طرف دیگران ) می دانند.


مونته سوری در منزل

مونته سوری در منزل

اگر می خواهید روش مونته سوری را در منزل خود پیاده کنید در اولین قدم باید چیدمان اتاق کودکتان را بر اساس روش مونته سوری تغییر دهید. این بدان معناست که فرزند شما دارای فردیت و استقلال است و زندگی روزانه خود را با توجه به توانایی ها و منافع شخصی خود شکل می دهد. بر اساس روش مونته سوری کودک صاحب اتاق خود می باشد، می تواند انتخاب های آزاد انجام داده ومدیریت محیط اطراف خود را در دست داشته باشد.


دوره های آموزش آنلاین کودکان موسسه الوند

نظر به همه گیر شدن بیماری منحوس کرونا و لذوم بر ماندن در منزل موسسه الوند دوره های آموزش آنلاین زبان کودکان را با بهترین کیفیت برگزار میکند. والدین عزیز میتوانند با در نظر گرفتن نکات مونته سوری و زیر نظر اساتید الوند کودکان خود را دو زبانه تربیت کنند.

دوره های یادگیری مجازی زبان برای کودکان به روش فلیپس، مونته سوری و زبان مادری برگزار میشود. و همچنین زیرر نظر استاد علی نایبی مدیریت و برگزار خواهد شد. لذا کیفیت دوره ها تضمین شده می‌باشد.

مشاوره رایگان