مونته سوری در خانه

مونته سوری در خانه غیر ممکن نیست زیرا الوند با شماست. از دیرباز آموزش کودکان یکی از دغدغه های مهم والدین بوده است که امروزه با به کارگیری روش مونته سوری این مشکل کاملا مرتفع شده است. روش مونته سوری که در سال 1907 توسط اولین پزشک زن ایتالیایی ماریا مونته سوری پایه ریزی شد.

مونته سوری در خانه

بر اساس صلح، همکاری و احترام متقابل است و به والدین این امکان را می دهد تا کودکان خود را تحت یک آموزش مبتنی بر ارزشهای زندگی قرار دهند و یک زندگی راحت را به آن ها هدیه بدهند. بر همین اساس می‌خواهیم شما را با تکنیک‌های مونته سوری در خانه آشنا کنیم. ماریا مونته سوری اعتقاد داشت که حتی کودکان نیز برای خودشان شان منزلتی دارند. و باید در حین آموزش با آن ها با احترام برخورد کرد و به آن ها حق انتخاب داد.

آموزش مونته سوری در خانه

به طور کلی کودکان علاقه به یادگیری به روش کاملا غیر مستقیم دارند. بدین معنی که آنها یادگیری به صورت اجباری را کمتر می پذیرند یا شاید اصلا قبول نکنند.حال به همین دلیل شما می توانید خیلی از مباحث را به طور غیر مستقیم و از طریق بازی به فرزندانتان آموزش بدهید در این مقاله سعی شده است تا اطلاعاتی در مورد چگونگی فراهم آوردن فضای مطلوب آموزشی در خانه بر اساس روش مونته سوری به خوانندگان عزیز ارائه شود. نکات بسیار مهم در طراحی بازی ها:

  • طراحی استاندارد بازی ها
  • اطلاع دقیق طراح از فلسفه ی مونته سوری
  • ارتباط بازی های مونته سوری با زبان انگلیسی
  • استفاده صحیح والدین از ابزار در خانه

آموزش مونته سوری در خانه


بازی های مونته سوری در خانه

بازی های مونته سوری در خانه طوری طراحی شده اند که کودکان زندگی واقعی را در قالب انواع مختلفی از بازی ها تجربه می کنند. و از آنجا که در بازی های مونته سوری بچه ها حق انتخاب دارند بازی ها برایشان کاملا لذت بخش می شود. که احتیاجی به تشویق مداوم آن ها برای ادامه بازی نیست.

بازی های مونته سوری در خانه

در بازی های مونته سوری هدف یادگیری آسان کودک، هماهنگی دست و مغز و کشف چیزهای جدید توسط کودک است. شستن اسباب بازی ها، دوختن، چکش کاری، نخ کردن مهره ها، ساختن با بلوکه های خانه سازی، نقش بازی کردن و… این ها نمونه هایی از بازی های مونته سوری می باشند. که کودکان در حین انجام آن ها زندگی واقعی را کشف می کنند و یاد می گیرند.

تمام ابزارها و وسایل برای کودکان طراحی شده اند و با توجه به حضور مربی در حین بازی, هیچ آسیبی به کودکان نمی رسد. به عنوان مثال نمونه‌ای صحیح از روش مونته سوری در بازی ها را در کلاس آموزش زبان کودکان 3 و 4 سال در موسسه الوند مشاهده می‌کنید.

  1. 1- بازی ها نباید آسیب فیزیکی به کودک وارد کنند چون باعث زده شدن کودکان میشود.
  2. 2- هدف بازی باید منطبق با تکنیکهای رفتاری باید. پس مسئه کاملا تخصصی میباشد.

ابزار برای بازی های مونته سوری در خانه

بسیاری از والدین بر این باورند که آموزش مونته سوری شاید هزینه های سنگینی را در برگیرد اما در واقع به این شکل نیست. شما می توانید با ساده ترین وسایل برای فرزندانتان ابزاری درست کنید که به یادگیری زبان دوم آنها بسیار کمک کند. برای مثال شما با استفاده از مقوا های رنگی می توانید اشکال بیان احساسات را درست کنید. هر وسیله که در اطراف شما هست ابزار مونته سوری محسوب می شود.

روش هایی برای آموزش مونته سوری در خانه

آموزش یک بازی کاربردی یادگیری زبان به روش مونته سوری در خانه

بهترین و جدیدترین شیوه تدریس مونته سوری می‌باشد که به ساده ترین روش و کاملاً غیر مستقیم کودکان شما رو در معرض یادگیری زبان دوم قرار می‌دهد.

به همین منظور ما در این ویدیو کلیپ خواستیم تا به شما نشان دهیم چگونه می‌توان در شرایط کنونی با کمترین هزینه و بهترین شیوه اشکال و رنگ هارا به زبان انگلیسی به فرزندانتان آموزش دهید. شما با استفاده از نمد رنگی می توانید مستطیلی بزرگ درست کنید و با نمدهای رنگی دیگر اشکال هندسی را درست کنید روی نمد بزرگتر بچسبانید و به انگلیسی به فرزندانتان آموزش دهید.

کانال تلگرام بازی های مونته سوری

شما برای ایده گرفتن از وسایل مونته سوری، به نحو آموزش به روش مونته سوری می توانید با استفاده از کانال تلگرام مجموعه الوند به راحتی به تمامی مباحث مونته سوری دسترسی پیدا کنید کانال تلگرام مجموعه الوند یکی از بهترین و پر بازدید ترین کانال های موجود برای بازی های مونته سوری می باشد.


مونته سوری در منزل

مونته سوری در منزل

اگر می خواهید روش مونته سوری را در منزل خود پیاده کنید. در اولین قدم باید چیدمان اتاق کودکتان را بر اساس روش مونته سوری تغییر دهید. این بدان معناست که فرزند شما دارای فردیت و استقلال است. و زندگی روزانه خود را با توجه به توانایی ها و منافع شخصی خود شکل می دهد.

بر اساس روش مونته سوری کودک صاحب اتاق خود می باشد، می تواند انتخاب های آزاد انجام داده ومدیریت محیط اطراف خود را در دست داشته باشد.

دوره های آنلاین زبان انگلیسی به روش مونته سوری در منزل

نظر به همه گیر شدن بیماری منحوس کرونا و لذوم بر ماندن در منزل موسسه الوند دوره های آموزش آنلاین زبان کودکان را با بهترین کیفیت برگزار میکند. والدین عزیز میتوانند با در نظر گرفتن نکات مونته سوری و زیر نظر اساتید الوند کودکان خود را دو زبانه تربیت کنند.

دوره های یادگیری مجازی زبان برای کودکان به روش فیلیپس، و دوره های آنلاین زبان انگلیسی در منزل با آموزش زبان کودکان به روش مونته سوری برگزار می‌شود. و همچنین زیر نظر استاد علی نایبی مدیریت و برگزار خواهد شد. لذا کیفیت دوره ها تضمین شده می‌باشد.

دوره های آنلاین زبان انگلیسی به روش مونته سوری در منزل

روش هایی برای آموزش مونته سوری در منزل

روش مونته سوری از سن 3 تا 15 سالگی می تواند برای آموزش بچه ها و نوجوانان و آماده کردن آن ها برای مواجه شدن با زندگی واقعی مورد استفاده قرار بگیرد.

علی رغم گستردگی رده های سنی مخاطب روش مونته سوری، اصول این روش در همه رده های سنی یکسان می باشد. که شامل مواردی از قبیل: احترام، محیط فراهم شده. خیال پردازی، فرصت تجربه کشف جواب ها، مربیان مسلط به این روش و آزادی در انتخاب می باشد.

در روش مونته سوری خردسال، کودک و نوجوان با تجربه شخصی زندگی در محیط فراهم شده بر اساس این روش چگونه زندگی کردن را می آموزد نه با مطالعه تئوری های مختلف در کتاب ها. در روش مونته سوری به کودکان به عنوان بخشی مهم از آینده سازان نگاه می‌شود.

و این نوع نگاه به مرور زمان در ذهن کودکان جای می‌گیرد و از آن انسان هایی قوی می سازد که مسئولیت حل مسائل زندگی را فقط در اختیار نیروی اراده خودشان ( و نه کمک از طرف دیگران ) می دانند.

2.3/5 - (3 امتیاز)

مشاوره رایگان

    captcha