مونته سوری در خانه

مونته سوری در خانه غیر ممکن نیست زیرا الوند با شماست. از دیرباز آموزش کودکان یکی از دغدغه های مهم والدین بوده است که امروزه با به کارگیری روش مونته سوری این مشکل کاملا مرتفع شده است.

روش مونته سوری که در سال ۱۹۰۷ توسط اولین پزشک زن ایتالیایی ماریا مونته سوری پایه ریزی شد.

مونته سوری در خانه

بر اساس صلح, همکاری واحترام متقابل است و به والدین این امکان را می دهد تا کودکان خود را تحت یک آموزش مبتنی برارزش های زندگی قرار دهند و یک زندگی راحت را به آن ها هدیه بدهند. بر همین اساس می‌خواهیم شما را با تکنیک‌های مونته سوری در خانه آشنا کنیم.

ماریا مونته سوری اعتقاد داشت که حتی کودکان نیز برای خودشان شان و منزلتی دارند. و باید در حین آموزش با آن ها با احترام برخورد کرد و به آن ها حق انتخاب داد.

در این مقاله سعی شده است تا اطلاعاتی در مورد چگونگی فراهم آوردن فضای مطلوب آموزشی در خانه بر اساس روش مونته سوری به خوانندگان عزیز ارائه شود. نکات بسیار مهم در طراحی بازی ها:

  • طراحی استاندارد بازی ها
  • اطلاع دقیق طراح از فلسفه ی مونته سوری
  • ارتباط بازی های مونته سوری با زبان انگلیسی
  • استفاده صحیح والدین از ابزار در خانه

بازی های مونته سوری در خانه

بازی های مونته سوری در خانه طوری طراحی شده اند که کودکان زندگی واقعی را در قالب انواع مختلفی از بازی ها تجربه می کنند. و از آنجا که در بازی های مونته سوری بچه ها حق انتخاب دارند بازی ها برایشان کاملا لذت بخش می شود. که احتیاجی به تشویق مداوم آن ها برای ادامه بازی نیست.

بازی های مونته سوری در خانه

در بازی های مونته سوری هدف یادگیری آسان کودک، هماهنگی دست و مغز و کشف چیزهای جدید توسط کودک است. شستن اسباب بازی ها, دوختن, چکش کاری, نخ کردن مهره ها, ساختن با بلوکه های خانه سازی, نقش بازی کردن و…

این ها نمونه هایی از بازی های مونته سوری می باشند. که کودکان در حین انجام آن ها زندگی واقعی را کشف می کنند و یاد می گیرند.

تمام ابزارها و وسایل برای کودکان طراحی شده اند و با توجه به حضور مربی در حین بازی, هیچ آسیبی به کودکان نمی رسد. به عنوان مثال نمونه‌ای صحیح از روش مونته سوری در بازی ها را در کلاس آموزش زبان کودکان ۳ و ۴ سال در موسسه الوند مشاهده می‌کنید.

  1. ۱- بازی ها نباید آسیب فیزیکی به کودک وارد کنند چون باعث زده شدن کودکان میشود
  2. ۲- هدف بازی باید منطبق با تکنینک های رفتاری باید. پس مسئه کاملا تخصصی میباشد

روش هایی برای آموزش مونته سوری در خانه

روش مونته سوری از سن ۳ تا ۱۵ سالگی می تواند برای آموزش بچه ها و نوجوانان و آماده کردن آن ها برای مواجه شدن با زندگی واقعی مورد استفاده قرار بگیرد.

علی رغم گستردگی رده های سنی مخاطب روش مونته سوری، اصول این روش در همه رده های سنی یکسان می باشد. که شامل مواردی از قبیل: احترام، محیط فراهم شده، خیال پردازی، فرصت تجربه کشف جواب ها، مربیان مسلط به این روش و آزادی در انتخاب می باشد.

روش هایی برای آموزش مونته سوری در خانه

در روش مونته سوری خردسال، کودک و نوجوان با تجربه شخصی زندگی در محیط فراهم شده بر اساس این روش چگونه زندگی کردن را می آموزد نه با مطالعه تئوری های مختلف در کتاب ها. در روش مونته سوری به کودکان به عنوان بخشی مهم از آینده سازان نگاه می‌شود.

و این نوع نگاه به مرور زمان در ذهن کودکان جای می‌گیرد و از آن انسان هایی قوی می سازد که مسئولیت حل مسائل زندگی را فقط در اختیار نیروی اراده خودشان ( و نه کمک از طرف دیگران ) می دانند.

آموزش یک بازی کاربردی یادگیری زبان به روش مونته سوری در خانه

بهترین و جدیدترین شیوه تدریس مونته سوری می‌باشد که به ساده ترین روش و کاملاً غیر مستقیم کودکان شما رو در معرض یادگیری زبان دوم قرار می‌دهد.

به همین منظور ما در این ویدیو کلیپ خواستیم تا به شما نشان دهیم چگونه می‌توان در شرایط کنونی با کمترین هزینه و بهترین شیوه اشکال و رنگ هارا به زبان انگلیسی به فرزندانتون آموزش دهید.

شما با استفاده از نمد رنگی میتوانید مستطیلی بزرگ درست کنید و با نمدهای رنگی دیگر اشکال هندسی را درست کنید روی نمد بزرگتر بچسبانید و به انگلیسی به فرزندانتون آموزش دهید.


مونته سوری در منزل

مونته سوری در منزل

اگر می خواهید روش مونته سوری را در منزل خود پیاده کنید در اولین قدم باید چیدمان اتاق کودکتان را بر اساس روش مونته سوری تغییر دهید. این بدان معناست که فرزند شما دارای فردیت و استقلال است و زندگی روزانه خود را با توجه به توانایی ها و منافع شخصی خود شکل می دهد.

بر اساس روش مونته سوری کودک صاحب اتاق خود می باشد، می تواند انتخاب های آزاد انجام داده ومدیریت محیط اطراف خود را در دست داشته باشد.

دوره های آنلاین زبان انگلیسی در منزل با آموزش زبان کودکان

نظر به همه گیر شدن بیماری منحوس کرونا و لذوم بر ماندن در منزل موسسه الوند دوره های آموزش آنلاین زبان کودکان را با بهترین کیفیت برگزار میکند. والدین عزیز میتوانند با در نظر گرفتن نکات مونته سوری و زیر نظر اساتید الوند کودکان خود را دو زبانه تربیت کنند.

دوره های یادگیری مجازی زبان برای کودکان به روش فلیپس، و دوره های آنلاین زبان انگلیسی در منزل با آموزش زبان کودکان به روش مونته سوری برگزار می‌شود. و همچنین زیر نظر استاد علی نایبی مدیریت و برگزار خواهد شد. لذا کیفیت دوره ها تضمین شده می‌باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

مشاوره رایگان