آموزشگاه زبان خوب برای کودکان

تحقیقات جدید زبان شناسان حاکی از آن است که بهترین زمان شروع یادگیری زبان دیگری، غیر از زبان مادری از سنین کم و دوران کودکی می‌باشد. در حقیقت، هر چقدر زودتر به آموزش زبان کودک پرداخته شود.

کودک یادگیری عمیق تر و ماندگارتری خواهد داشت. از همین رو، از جمله نگرانی های این روزهای والدین، شناسایی و دسترسی به یک آموزشگاه زبان خوب برای کودکانشان است.

آموزشگاه زبان خوب برای کودکان

ویژگی های آموزشگاه زبان خوب برای کودکان

در این مقاله با توجه به شناختی که از دغدغه های والدین در حوزه آموزش زبان انگلیسی کودکان داریم، سعی می‎کنیم تا به ساده ترین شکل ممکن پاسخ پرسش های مهم و رایج این حوزه را در اختیار مخاطبین عزیزمان قرار دهیم.

ویژگی های آموزشگاه زبان خوب برای کودکان

پس با صرف حدود 4 دقیقه زمان همراه ما باشید در مطالعه ضرورت آموزش زبان در دوران کودکی و ویژگی های یک آموزشگاه زبان خوب برای کودکان زیبایتان!

چرا یادگیری زبان در سنین پایین ضروری است؟

پژوهش های بسیاری در این زمینه صورت گرفته و به طور خلاصه به 5 دلیل اساسی برای آموزش زبان به کودکان اشاره می‎کنیم:

 • عدم نیاز کودکان به خود انگیزه بخشی یا self-motivation: کودکان به دلیل شبکه حمایتی گسترده ای همچون والدین و معلمین، که اطراف شان وجود دارد و برخورداری از امکانات آموزشی مانند ویدیوها، بازی ها، کتاب های مختلف و متنوع، نسبت به بزرگسالان یادگیری آسان تری دارند و مانند افراد بزرگسال به انگیزه بخشی بالایی نیاز ندارد.
 • کمک به رشد فکری کودکان: افراد چند زبانه در انجام کارهای مولتی تسک یا چند وظیفه ای بهتر عمل می‎کنند و تمرکز حواس بیشتری نسبت به سایرین دارند. به همین دلیل از سنین کم تشویق به یادگیری کودک باعث کمک به رشد فکری او می‌شود.

چرا یادگیری زبان در سنین پایین ضروری است؟

 • کودکان چند زبانه دارای تعاملات اجتماعی بهتری هستند: رشد احساسات در این کودکان بیشتر است و به همین دلیل درک بهتری از افراد دارند، این امر موجب افزایش تعاملات آن ها می‌شود.
 • سواد فرهنگی کودک افزایش می‌یابد: زبان و فرهنگ دو یار همیشگی همدیگر بوده و شناخت فرهنگ های مختلف با زبان واحدی به نام انگلیسی مزیتی بزرگ برای کودکان محسوب می‌شود.
 • به آینده کودک کمک بسزایی میکند: رشد زبان انگلیسی و ورود آن به تمامی آزمون های بین المللی و داخلی و مشروط بودن یادگیری کامپیوتر به یادگیری زبان انگلیسی باعث شده آینده کاری، تحصیلی و حرفه ای کودکان با یادگیری زبان انگلیسی گره بخورد.

آموزشگاه زبان خوب برای کودکان چه ویژگی هایی دارد؟

همانطور که در پاراگراف های قبلی به فواید یادگیری زبان از دوران کودکی اشاره کردیم، باید خاطر نشان کنیم که یک آموزش اشتباه در کودکی باعث ورود آسیب های بسیار به آن ها می ‎شود.

و به علت نهادینه شدن آن مورد آموزشی در کودک، از بین بردن اثرات زیانبار همان مورد آسیب زا، زمان بر و سخت خواهد بود. الوند ادعا دارد آموزش زبان کودکان مشهد را متحول کرده است.

آموزشگاه زبان خوب برای کودکان چه ویژگی هایی دارد؟

واضح است که یادگیری به روشی اشتباه و تصحیح آن دشوار است. پس در انتخاب یک آموزشگاه خوب به نکات گفته شده دقت نموده و با تأمل بیشتری نسبت به ثبت نام کودک خود اقدام کنید.

مدرسین آموزشگاه

نقش معلم زبان در آموزش زبان انگلیسی کودکان ۳ سال از او به هیچ عنوان قابل انکار نیست. یک مدرس خوب در زمینه آموزش زبان انگلیسی به کودکان، ویژگی های مهارتی و شخصیتی منحصر به فرد دارد، از جمله:

مدرسین آموزشگاه

 • تفاوت های فردی میان کودکان را می‎شناسد.
 • به نکات روانشناسی آگاه است.
 • در ارتباط گیری با کودکان توانمند است.
 • دانشی عمیق دارد.
 • با اشتیاق است.
 • کودک را در پروسه یادگیری درگیر می‌کند.
 • مدرک معتبر دارد: مدرک دانشگاهی در رشته زبان و ادبیات خارجی، مترجمی زبان و یا داشتن مدارک معتبر بین المللی همچون آیلتس و تافل.

فضای آموزشی مناسب

یک آموزشگاه زبان خوب برای کودکان، فضای آموزشی مناسبی دارد. یعنی دارای محوطه بازی کودکان است، مجهز به وسایل کمک آموزشی مناسب سن و هوش کودک است.

فضای آموزشی مناسب

تمام وسایل ایمن هستند و آسیبی به جسم او نمی‎زنند، دارای سیستم های هوشمند همچون تخته های هوشمند برای نمایش موارد آموزشی است و در نهایت فضای کافی برای تحرک و جابجایی کودک دارد.

متد آموزشی مناسب کودک

به علت گستردگی بسیار روش های آموزشی، از نام بردن تمام شیوه های آموزشی رایج در کشور به منظور آموزش زبان انگلیسی به کودکان خودداری می‎کنیم. و برخی از مهم ترین فاکتورهایی که باید یک متد خوب آموزشی داشته باشد را بیان می‎کنیم. تا بتوانید تصمیم گیری منطقی برای انتخاب آموزشگاه کودک خود داشته باشید.

متد آموزشی مناسب کودک

در زمینه آموزش زبان هر متد منحصر به فرد و خوب باید چنین ویژگی هایی را در آموزش های خود داشته باشد:

 • منعطف بودن آموزش و عدم وجود جدیت همچون آموزش بزرگسالان.
 • آموزش از طریق بازی. بازی از ابزار بسیار قدرتمند یادگیری کودکان است. روش های ابداعی مانند مونته سوری که اخیرا مورد استقبال اکثریت افراد قرار گرفته اند گزینه ای عالی هستند.
 •  گنجاندن هنر در خلال یادگیری کودک. مثلا آموزش اعداد با استفاده از نقاشی و یا به کارگیری کلاژ.
 • خلاقیت عنصر پررنگ تمام شیوه های آموزشی است. در یک آموزشگاه زبان خوب برای کودکان شما شاهد این هستید. که کودک تفاوت در نحوه نشستن، سوال پرسیدن و مسائل جذاب مشابه را به شما گزارش می‎دهد.
 • وجود تناسب میان آموزش ها، سن و هوش کودک

استفاده از منابع معتبر و علمی ویژه کودکان

همانطور که میدانید کتاب های بدون تصویر و فاقد جذابیت های بصری برای کودک خسته کننده هستند. و او در روند یادگیری با وجود چنین کتاب هایی همکاری لازم را نخواهد داشت. هر سیستم آموزشی موفقی در حوزه آموزش زبان کودک از کتاب های تصویری، کتاب های داستان، فیلم و انیمیشن های مرتبط استفاده می‎کند.

استفاده از منابع معتبر و علمی ویژه کودکان

به عنوان مثال یک آموزشگاه موفق مجموعه کتاب Family & friends را متناسب با دسته بندی سن کودکان استفاده می‎کند، به این دلیل که این مجموعه طرح های جذاب، دسته بندی سنی و موضوعی دارد.

امیدواریم در انتهای این مقاله و با مطالعه ویژگی های یک آموزشگاه زبان خوب برای کودکان، به ضرورت یادگیری آموزش زبان از دوران کودکی و سایر فاکتورهای ضروری در یک کلاس درس و آموزشگاه مناسب دقت کرده است. و انتخابی صحیح در این زمینه داشته باشید.

3.9/5 - (8 امتیاز)

مشاوره رایگان

  captcha