۱۳ دلیل برای یادگیری انگلیسی

آیا شما میدانید که چرا یادگیری زبان انگلیسی تا این حد مهم است؟ ما در این مقاله به ۱۳ دلیل برای یادگیری انگلیسی اشاره می کنیم. همه روزه افراد بیشتری تصمیم به یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم می گیرند. و کشورهای زیادی زبان انگلیسی را به عنوان یکی از دروس مدارس آموزش می دهند و کودکان از سنین پایین شروع به یادگیری زبان انگلیسی می کنند. اما سوالی که پیش می آید این است که چرا باید بخواهیم با صرف وقت و هزینه زیاد زبان انگلیسی یاد بگیریم؟

چه شما به دنبال یک شغل جدید باشید و چه بخواهید سفری به کشورهای دیگر داشته باشید، زبان انگلیسی می تواند به پیشرفت شما در زندگی شخصی و حرفه ای و کاری کمک کند و شانس آشنایی با فرصت های شغلی جدید و مردمی از سراسر جهان را بالا می برد. یادگیری یک زبان جدید در گذشته یک مهارت خاص محسوب میشد ولی با پیشرفت تکنولوژی و گسترش مشاغل بر بستر اینترنت و دنیای ارتباطات این روزها احساس بیشتری به آموزش زبان انگلیسی خواهید کرد.

۱۳ دلیل برای یاد گرفتن انگلیسی

 

چرا زبان انگلیسی تا این حد مهم شده است؟

1- زبان انگلیسی پرمخاطب‌ترین زبان استفاده‌ شده‌ی دنیاست. در کل زمین حدود ۴۰۰ میلیون نفر انگلیسی‌ زبان وجود دارد و ۵۰۰ میلیون نفر نیز انگلیسی را به عنوان زبان دوم استفاده می‌کنند.

پس در کل حدود یک میلیارد نفر در دنیا زبان هم را متوجه می‌شوند. آیا دوست ندارید شما هم به ‌‌آنها بپیوندید؟

۲- حدود ۸۰% اطلاعات کامپیوتر‌ها به انگلیسی پردازش می‌شوند. یادگیری فنون کامپیوتر برای افرادی که به انگلیسی تسلط دارند فوق‌العاده راحته.

۳- زبان انگلیسی زبان رسمی اخبار و اطلاعات مبادله‌شده‌ی جهان است. حدود نیمی از روزنامه‌های منتشر‌شده‌ی جهان به انگلیسی است. تنها در کشور هند سه هزار مجله‌‌ی انگلیسی‌ زبان منتشر شده است. اگر دوست دارید همیشه با آخرین اطلاعات و اخبار به‌روز باشید انگلیسی خیلی به دردتان خواهد خورد.

۴-زبانی که بیشتر مردم دنیا در حال یادگیری هستند انگلیسی می‌باشد. در حال حاضر حدود یک میلیارد نفر در حال یادگیری این زبان اند. در کشور چین ۲۵۰ هزار نفر از طریق تلویزیون انگلیسی یاد می‌گیرند!

۵- ۷۵% تله‌تکس‌های دنیا به انگلیسی فرستاده می‌شود.

۶-بیش از ۸۰%  از صفحه‌های اصلی سایت‌ها به انگلیسی‌ هستند. یعنی با دانستن انگلیسی شما حداقل با موضوع ۸۰ درصد از سایت‌ها آشنا می‌شوید.

چرا زبان انگلیسی تا این حد مهم شده است؟

 

چگونه زبان انگلیسی تا این حد فراگیر شده است؟

چگونه زبان انگلیسی تا این حد فراگیر شده است؟

  • حدود ۷۰% ایمیل ‌های دنیا به انگلیسی فرستاده می‌شوند! آیا شما هم به  استفاده از اینترنت علاقه دارید؟ اگر این‍‌طور هست یادگیری انگلیسی برای شما ضروری است.
  •  پنج تا از بزرگترین شبکه‌های  اطلاع‌ رسانی (CBS,NBC,ABC,BBC,CBC) به انگلیسی برنامه پخش می‌کنند.
  •  بیش از ۶۰۰ هزار لغت در انگلیسی وجود دارد. ولی تخمین زده شده که با یادگیری تنها ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ لغت هم شما می‌توانید کارتان را در بیشتر موارد جلو ببرید.
  • مسافرت آسانتر خواهد شد. شما می‌توانید در حین سفر به ۴۵ کشور انگلیسی زبان لذت بیشتری ببرید. و نیازی به راهنما یا مترجم نداشته باشید.
  • یادگیری زبان انگلیسی می‌تواند یک مزیت برای پیدا کردن کار یا مهاجرت باشد. حتی به کشور‌های غیر انگلیسی‌زبان برای شما حساب شود.
  • شما حتما‌ می‌دانید که مترجم‌های آنلاین مثل مترجم گوگل  محدودیت‌های خاص خود را دارند. و وقتی یک متن را می‌دهید تا ترجمه کنند به ندرت طبیعی ترجمه می‌شود. با یادگیری انگلیسی خود را از زحمت  این مترجم‌ها خلاص کنید.
  • با یادگیری هر زبانی دید شما نسبت به زندگی بازتر خواهد شد و شخصیتتان پخته‌تر شده و حتی ذهنتان نیز تقویت می‌شود.

نکته ی پایانی:

همان‌طور که مشاهده می‌کنید ۱۳ دلیل برای یادگیری انگلیسی و ضرورت زبان انگلیسی برای اقشار مختلف وجود دارد. بنابراین لازم است، آموزش زبان انگلیسی به‌صورت فراگیر و به‌صورت درست و بهینه اجرا شود. ازاین‌رو لازم دیده می‌شود آموزش زبان انگلیسی در مدارس، به‌صورت کارآمدتر اجرا شود. در این صورت حتی فردی که در کلاس‌های خصوصی و آموزشگاهی، اقدام به یادگیری زبان انگلیسی نکند، باید از توانایی مطلوب و قابل قبولی در زبان انگلیسی برخوردار باشد.

چه باید کرد؟

  • جواب این سوال روشن است: همین حالا برای یادگیری زبان انگلیسی یا بهبود مهارت‌های خود فکری بکنید! در تمامی روزهای کاری و از 8 صبح تا 9 شب، متخصصان آموزشی ما آماده ارائه مشاوره به شما درباره انواع دوره های زبان انگلیسی هستند. پس همین حالا با ما تماس بگیرید!

 

به این صفحه امتیاز دهید.

مشاوره رایگان

    captcha