نکات مهم آموزش زبان انگلیسی به کودک در منزل

با گسترده شدن شبکه ارتباطات جهانی و به‌روز شدن مداوم تکنولوژی، یادگیری نکات مهم آموزش زبان انگلیسی  به کودک در منزل هر روز نسبت به روز قبل مهم‌تر می‌شود.

یکی از بهترین زمان‌ها برای شروع یادگیری زبان، سنین خردسالی و کودکی است. امروزه، والدین بیشتر از همیشه نگران توانمندی‌ها و استعدادهای فرزندانشان هستند.

جدا از این که فرزند شما دقیقا چه استعدادی دارد یا به چه حوزه‌ای علاقمند است، زبان انگلیسی به وی کمک می‌کند، به منابع بیشتر و غنی‌تری دسترسی داشته باشد.

نکات مهم آموزش زبان انگلیسی به کودک در منزل

قطعا شما هم با این موضوع موافق هستید که اکثر منابع آموزشی و علمی به زبان انگلیسی هستند. اگر پایه و اساس درستی در ذهن فرد درباره زبان و یادگیری آن شکل بگیرد. به راحتی قادر است از این توانایی در جهت رشد خود بهره ببرد. برای ایجاد چنین اساس محکمی درباره زبان، باید از سنین کودکی شروع کنید و به فرزند خود آموزش دهید.

شاید در نگاه اول آموزش زبان انگلیسی به کودک در منزل کمی چالش‌برانگیز به نظر برسد اما به تدریج شما را با این موضوع آشنا می‌کنیم. در این مطلب، درباره نکات مهم آموزش زبان انگلیسی به کودک در منزل صحبت می‌کنیم. اگر دوست دارید با دنیای زبان‌آموزی کودکان و روش‌های آن آشنا شوید و بهتر با فرزندتان تعامل داشته باشید، در ادامه این نوشته با ما همراه بمانید.

آموزش زبان انگلیسی به کودک در منزل

روش‌های مختلفی برای جلب توجه کودک و ترغیب وی به یادگیری زبان وجود دارد. در این نوشته سعی می‌کنیم مهم‌ترین روش‌ها را با شما به اشتراک بگذاریم.

یادتان باشد، هر روشی قوانین خاص خودش را دارد و برای گروه خاصی از افراد مناسب است؛ پس به خودتان و فرزندتان زمان بدهید تا با آزمون و خطا روش درست را بیابید. شاید سوالی که در ادامه مطرح می‌کنیم، سوال شما هم باشد.

آموزش زبان انگلیسی به کودک در منزل

چرا آموزش زبان انگلیسی به کودک در منزل مهم است؟

جواب به این سوال و چرایی آموزش زبان انگلیسی به کودک در منزل، با دلایل مهمی همراه است. توجه شما را به تعدادی از این دلایل جلب می‌کنیم:

 • در یک گروه 5 نفره از افراد، تنها یک نفر می‌تواند به زبان انگلیسی صحبت کند.
 • زبان علومی مانند کامپیوتر، سیاست و توریسم انگلیسی است.
 • برای کاریابی یا شغل، مزیت محسوب می‌شود.
 • زبان اصلی 53 کشور دنیا انگلیسی است.
 • راحت‌ترین و ساده‌ترین زبان دنیا برای یادگیری، انگلیسی است.

و تعداد زیادی دلیل محکم و قابل تامل دیگر که باعث می‌شود اگر تا امروز به فکر آموزش زبان نبوده‌اید، حالا درباره آن یک تصمیم جدی بگیرید.

چرا آموزش زبان انگلیسی به کودک در منزل مهم است؟

چرا افراد باید از سنین کم برای آموزش زبان اقدام کنند؟

این سوال، یکی از سوالات خیلی مهم است. دلایل این موضوع عبارتند از:

 • افرادی که از سن کمتر از 12 سالگی شروع به یادگیری زبان می‌کنند، معمولا لهجه خیلی بهتری دارند نسبت به کسانی که بعد از 12 سالگی وارد حوزه آموزش زبان می‌شوند؛ طبق تحقیقات، آموزش لهجه بعد از این سن، سخت خواهد بود.
 • تقویت هوش کودک را به همراه دارد؛ چون یاد می‌گیرد از هر دو زبان مادری و زبان دوم کجا و به چه شکل استفاده کند.
 • آموزش زبان انگلیسی به کودک در منزل، حافظه و تمرکز کودک را افزایش می‌دهد.
 • اعتماد به نفس کودک تقویت می‌شود؛ مثلا در انجام کارهای تحقیقاتی به کسی وابسته نیست و می‌تواند روی رشد فردی خود کار کند.

روش های مختلف آموزش زبان انگلیسی به کودک در منزل

همانطور که پیشتر گفتیم، روش‌های آموزش زبان به کودک مختلف و متنوع است. البته اگر از بهترین روش ها یعنی پکیج آموزش زبان کودکان و کلاس زبان آنلاین کودکان بگذریم. والدین باید براساس شناختی که نسبت به علایق فرزند خود دارند، یکی از این روش‌ها را انتخاب کنند؛ مانند:

روش های مختلف آموزش زبان انگلیسی به کودک در منزل

 1. یادگیری زبان به روش بازی و سرگرمی: بازی با عروسک و اشیاء در این روش، ضمن تقویت خلاقیت کودک باعث یادگیری بهتر زبان هم می‌شود.
 2. یادگیری با موسیقی و فیلم: حافظه دیداری و شنیداری کودک در این روش به خوبی تقویت می‌شود.
 3. یادگیری به روش کتاب و داستن‌خوانی: به جای شخصیت‌ها با فرزندتان مکالمه کنید و از وی سوال بپرسید. داستان را با فرزندتان اجرا کنید؛ این مساله جنبه آموزشی و تفریحی دارد.

نکات مهم آموزش زبان انگلیسی به کودک در منزل ویژه والدین

نکات خیلی مهمی درباره آموزش زبان به کودک وجود دارد که باید نسبت به آن‌ها اطلاعات کافی داشته باشید. بعضی از این نکات عبارتند از:

 • تکرار مجدد کلمات در منزل: کلماتی که کودک در کلاس‌ها آموزش می‌بیند را در منزل با هم تکرار کنید.
 • استفاده از زبان و حرکات بدن برای تایید حالات چهره در حین آموزش: این کار به کودک کمک می‌کند تا حین ادای کلمات، حالات چهره شما را به عنوان یک تصویر در ذهن خود بایگانی کند.
 • ساخت بعضی لوازم به شکل کار عملی: اگر به تازگی کلمه توپ یا عروسک را یاد گرفته است، کاردستی آن را بسازید

نکات مهم آموزش زبان انگلیسی به کودک در منزل ویژه والدین

 • تماشای فیلم و انیمیشن: یکی از بهترین روش‌ها برای تقویت شنیدار و تثبیت اطلاعات زبانی در ذهن کودک، تماشای انیمیشن است.
 • استفاده از اپلیکیشن‌های مرتبط با زبان‌آموزی: این نرم‌افزارها برای تمرین بیشتر بسیار مفید هستند.
 • موسیقی به زبان اصلی: موسیقی کودکانه دانلود یا از روی سی دی کتاب آموزشی پخش کنید تا کودک با آن همخوانی کند و زودتر لهجه انگلیسی را یاد بگیرد.
 • برای کودکتان الگوی خوبی باشید: باید بدانید که فرزند شما به شما به عنوان یک الگو نگاه می‌کند و رفتارهای شما در ذهن او ثبت می‌شود. اگر دوست دارید نسبت به آموزش زبان ترغیب شود، از خودتان آغاز کنید.

سخن پایانی

در این مطلب درباره نکات مهم آموزش زبان انگلیسی به کودک در منزل صحبت کردیم. این موضوع از نظر اکثر افراد، مهم و دارای اهمیت فراوان است!

چون سنین کودکی برای سرمایه‌گذاری بلند مدت و آینده‌نگرانه بهترین زمان را در اختیار والدین قرار می‌دهد. اگر دوست دارید در سال‌های آینده فرزندتان به خوبی به زبان انگلیسی صحبت کند، باید از امروز به فکر آموزش وی باشید. حتما نکات آموزشی مطرح شده را رعایت کنید تا کیفیت یادگیری حفظ شود.

 

به این صفحه امتیاز دهید.

مشاوره رایگان

  captcha