دلایل یادگیری زبان آلمانی چیست

در جواب اینکه دلایل یادگیری زبان آلمانی چیست ؟ باید گفت : زبان آلمانی در بین زبان‌هایی که پس از انگلیسی یادگرفته می‌شود، جایگاه اول را به خودش اختصاص داده. آیا واقعا ارزش دارد که وقتی همین انگلیسی را به‌زور یادگرفته‌ایم سراغ یک زبان جدیدتر برویم؟ خنده‌دار است اما ذهن ما، با وجود توانایی ‌های خارق‌العاده‌اش در تحلیل و کار با اطلاعات جدید، همیشه برای یادگیری تنبلی می‌کند!  در این نوشتار اما به دلایل ارزشمند بودن زبان آلمانی و به انگیزه‌های عموم افراد برای یادگیری این زبان و دلایل یادگیری زبان آلمانی می‌پردازیم.

دلایل یادگیری زبان آلمانی

 

 دنیای تازه‌ای از اطلاعات

قبل از آنکه انگلیسی یادبگیرید، هرچیزی که با لاتین نوشته شده بود معنی در بسته‌ ای می‌داد که فقط بعضی‌ها می‌توانستند از آن عبور کنند. با یادگیری انگلیسی و خصوصا افزایش سطح دسترسی به اینترنت دنیای جای جالب‌تری شد. دیگر می‌شد چیزهایی را دید که قبلا بی‌معنی به‌نظر می‌رسیدند. آلمانی پس از انگلیسی، دومین زبانی است که مردم جهان به سراغ یادگیری‌اش می‌روند.

علت این است که درک این زبان همانند انگلیسی دری تازه به دنیای اطلاعات را باز می‌کند. طبق آمارهای سال ۲۰۱۶، سایت‌هایی با دامنه .de در رده پنجم از لحاظ تعداد وب‌سایت‌ها به شمار می‌روند. ممکن است فکر کنید، بسیاری از این سایت‌ها نسخه‌های انگلیسی هم دارند اما اینطور نیست. در واقع، ۵.۸ درصد از محتوای موجود در اینترنت تنها به زبان آلمانی وجود دارند.

فضای آفلاین: 

به‌دلیل نقش آلمانی‌ها، در تولید علم، فرهنگ و هنر، بسیاری از کتاب‌ها و سایر محتواهایی غیردیجیتالی ارزشمند به این زبان موجودند. برای مثال در رشته هنر، سالانه بیشتر از ۸۰ هزار جلد کتاب در آلمان منتشر می‌شوند که فقط درصد اندکی از آن‌ها به انگلیسی ترجمه‌ می‌شوند. در نتیجه چنین متونی تنها برای افرادی که به این زبان تسلط دارند، قابل درک است .

  • نباید فراموش کرد که نمونه اصلی و دست‌نخورده بسیاری از آثار برجسته به زبان آلمانی منتشر شده‌اند و اگر بخواهید برای تحقیق یا حتی علاقه شخصی به سراغ این آثار بروید باید آن را یادبگیرید. از مثال‌های این مورد می‌توان به کتاب‌های کافکا و گوته اشاره کرد.

 

فضای آفلاین

 

 گنجی از آدم‌های جالب!

بعضی‌ چیزها را نه فقط در دنیای وب بلکه در کتاب‌ها و مجلات نیز نمی‌توان پیدا کرد. تجربیات ارزشمند، ویژگی‌های مشترک و هزاران چیز دیگر را تنها در آدم‌های جذاب می‌توان پیدا کرد. هر جامعه‌ای شامل افرادی با این خصوصیات است و جامعه آلمانی‌‌ زبان‌ها مملو از آدم‌هایی است که می‌توان چیزهای بسیاری از آن‌ها آموخت.

علت این مساله را هم می‌توان به موقعیت استراتژیک، سیاسی و علمی آلمان نسبت داد. آلمانی بیشترین زبان مورد استفاده در قاره اروپا و همچنین جزو یکی از زبان‌های اصلی مراودات سیاسی این قاره است. همه این‌ها در کنار نقش مهم آلمان در مساله تولید علم، باعث شده تا یادگیری این زبان ابزاری برای دسترسی به بسیاری از افراد تاثیرگذار جامعه اروپا قلمداد شود.

 

زبان آلمانی برای کار

زبان‌های حاشیه‌ای زیادی مورد استفاده کشورهای مهم اروپایی هستند که نزدیکی فوق‌العاده‌ای با آلمانی دارند. اتریش، بلژیک، لیختنشتاین، لوکزامبورگ و سویس از جمله این کشورها به شمار می‌روند. در نتیجه می‌توان گفت ارتباطات مرکزیت این قاره سبز، با آلمانی جلو می‌رود. همین که تخصصی داشته باشید و به آلمانی هم مسلط باشید فرصت‌های شغلی بسیاری برای خودتان ساخته‌اید.

اقتصاد صنعتی و توسعه یافته آلمان باعث شده تا خیلی‌ها برای کار کردن در آن دل خود را صابون بزنند. بسته به وضعیت بیکاری، قطعا می‌توانید در این کشورها خودتان را به کار مشغول کنید. منظورمان از تخصص هم داشتن مدرک PHD نیست؛ شما حتی اگر به کارهای ساختمانی، فنی و بسیاری از شغل‌های مرسوم دیگر آشنا باشید هم می‌توایند در این کشورها کار کنید.

 

زبان آلمانی برای کار

 


تحصیل با کیفیت

تحصیل خوب برای خیلی از ما دغدغه محسوب می‌شود. رایگان بودن آموزش ‌های عالی در آلمان باعث شده تا بسیاری با رویای درس‌خواندن در این کشور به‌دنبال یادگیری آلمانی و مهاجرت به این کشور رفته‌اند. با توجه به شرایط‌تان، تحصیل در آلمان می‌تواند یک هدف مفید قلمداد شود. خصوصا که آلمانی نه‌تنها در حوزه‌هایی مثل هنر که به آن اشاره کردیم، در رشته‌های دیگر هم شهرت بسیاری دارد.

به‌طوری که دومین زبان علم در جهان به شمار می‌رود و  ۱۸ درصد از کتاب‌های علمی جهان به این زبان منتشر می‌شوند. رشد فیزیک‌ دانانی مثل پلانک، آلبرت انیشتین، هایزنبرگ یا سایر دانشمندان و فیلسوفانی همانند فروید، کانت و هگل باعث شده تا آلمانی حتی امروز هم تسلط خوبی به روند تولید علم جهان داشته باشد.

 

تحصیل با کیفیت

 

 از یک زبان غول نسازید!

باوجود توصیف‌های مختلفی که مردم از سختی و دشواری بالای آلمانی می‌گویند، یادگیری این زبان حداقل غیرممکن نیست! اگر انگلیسی خوبی داشته باشید، کارتان برای آموختن آلمانی آسا‌ن‌تر است. چرا که انگلیسی و آلمانی ریشه‌های مشترکی دارند و هر دو جزو زبان‌های هندو-اروپایی و از شاخه ژرمنی‌ به شمار می‌روند.

ریشه‌های مشترک زبان آلمانی و انگلیسی

به دلیل ریشه‌های مشترک این دو زبان، هزاران کلمه را می‌توان یافت که با تفاوت‌های کوچک، به‌طور مشترک استفاده می‌شوند یا وابسته یکدیگرند. برای مثال Chin (به معنای چانه) در آلمانی Kinn خوانده می‌شود. به همین ترتیب، Water (آب) در آلمانی Wasser یا Father (پدر) در آلمانی Vater خوانده می‌شود. علاوه بر این، بر خلاف چینی، ژاپنی، کره ای، روسی یا عربی، هیچ الفبای جدید برای یادگیری وجود ندارد.

فقط چند حرف برای افزودن وجود دارد، تنها تازه وارد‌ها umlauts ä، ö و ü و همچنین ß است .میانبر‌هایی برای یادگیری سریع زبان آلمانی وجود دارد ولی آموزشی پایدار نیست . سریعترین راه برای آموزش این زبان، تدریس خصوصی هوشمندانه و اصولی می‌باشد نه مطالعه ی سخت و طاقت فرسا.

 

آلمانی یکی از سه زبان رسمی

زبان آلمانی به طور گسترده در اروپا مورد استفاده قرار می‌گیرد انگلیسی، فرانسوی و آلمانی سه زبان رسمی اتحادیه اروپا هستند. زبان آلمانی دومین رتبه برای سخنرانان در قاره اروپا را دارد. برای قرن‌ها این زبان در بخش‌های بزرگی از قاره اروپا به عنوان یک زبان لانگوا فرانکا (زبان مشترکی که مردم مختلف را متحد می‌کند) خدمت می‌کرد. در دنیای انگلیسی زبان، آلمانی نیز سومین زبان خارجی است. علاوه بر این، زبان آلمانی جایگاه دهم به عنوان یکی از بزرگترین زبان‌های جهان قرار می‌گیرد.

آلمانی‌ها در همه جا هستند

حتی اگر شما در حال رفتن به یک کشور آلمانی زبان نیستید و یا مایل به صحبت کردن زبان آلمانی در اینترنت نیستید، نگران نباشید، آنها شما را پیدا خواهند کرد. اگر شما به خارج از کشور سفر کرده اید، احتمالا شاهد این پدیده هستید. وقتی مردم پولی را برای سفرهای بین المللی صرف می‌کنند، مردم آلمان صاحب رکورد هستند. سالهاست که آنها بیش از هر کس دیگری سرمایه گذاری کرده اند. اگر شما فقط به دنبال دوستان در راه هستید، کمی آلمانی می‌تواند تفاوت بزرگی را در سفر شما ایجاد کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

مشاوره رایگان