چرا زبان آلمانی یاد بگیریم

در راستای اینکه چرا باید زبان آلمانی یاد بگیریم باید گفت: بیش از ۹۵ میلیون نفر در کشورهای اروپایی به زبان آلمانی صحبت می کنند. این زبان در آلمان، اتریش، بخشی از سوئیس، تیرول جنوبی (ایتالیا)، بخشی از بلژیک و لیختن اشتاین زبان رسمی به حساب می‌آید. امروزه کشورهای آلمان و اتریش بعنوان برترین کشور اروپایی در زمینه صنعت و اقتصاد به مقصد مهاجرت بسیاری از ایرانیان تبدیل شده است.

این کشورها با دارابودن تعداد بسیار بالایی از دانشگاههای تراز اول اروپا با صدها رشته دانشگاهی کاربردی منتخب جوانان ایرانی برای ادامه تحصیل و در پی آن اشتغال و اقامت در اروپاست. همچنین افراد بسیاری اقدام به سفرهای کاری برای شرکت در نمایشگاههای صنعتی کشور آلمان، جلسات تجاری و بازرگانی می نمایند. اولین گام در راستای مهاجرت کاری و تحصیلی به این کشور آموختن زبان آلمانی است.چرا زبان آلمانی یاد بگیریم


دوره های زبان آلمانی

 1. دوره های عمومی
 2. دوره های مکالمه کاربردی مهاجرت
 • دوره های عمومی
 1. A1: دوره های عمومی رسیدن به سطح A1 تضمینی در ۴ ترم (تضمین یادگیری سطح).
 2. A2: دوره های عمومی رسیدن به سطح A2 در ۴ ترم تضمینی.
 • نکته: در تمام دوره ها، جلسات همراه با بهره گیری از سیستم صوتی و همگام با کتاب برگزار می گردد.
 • دوره های مکالمه کاربردی مهاجرت
 1. B1: دوره های B1 ویژه ی مهاجرت و آزمون در ۸ ترم به صورت تضمینی.
 2. B2: دوره های B2 ویژه ی مکالمه کاربردی مهاجرت و آزمون ۸ ترم به صورت تضمینی.
 • نکته : در تمام دوره ها، جلسات همراه با بهره گیری از سیستم صوتی و همگام با کتاب برگزار می گردد.دوره های زبان آلمانی

 


آموزش زبان آلمانی به روش ساده

در خصوص اینکه چرا باید زبان آلمانی یاد بگیریم و آموزش زبان آلمانی به روش ساده، دوره هایی به اسم SUPER COURSE نامیده می شود که در موسسه زبان الوند برگذار میشود و هدف کلاس متمرکز بر روی قبولی در آزمون های  A1,A2,B1,B2  می باشد. در دورههای GENERAL زبان آموزان ۷۰% از وقت شان را بر روی یادگیری کاربردی مهاجرت های ۴ گانه زبان می گذاشتند. حال آن که در این دوره های بیش ۹۰% وقت صرفا جهت قبولی در آزمون سرمایه گذاری می شود .

روش CLT که مخفف COMMUNICATIVE LANGUAG TEACHING درآموزش زبان به شیوه ارتباطی، هدف تمرکز بر توانایی برقراری ارتباط(communicative competence)می‌باشد. این اصطلاح به چه معناست؟ این اصطلاح و عبارت را شاید بتوان در مقابل اصطلاح و یا مفهوم توانایی دستوری(grammatical competence) بیشتر شرح و  توضیح داد.

توانایی دستوری

توانایی دستوری‌، به داشتن دانشی از زبان اشاره دارد که بتوان بر اساس آن جملات را در یک زبان تولید نمود. این توانایی به دانش ساخت قسمت های مختلف یک جمله از قبیل: نقش کلمات (parts of speech) ، زمانها (tenses)، عبارات (phrases)، شبه جمله ها (clauses)، الگوهای جمله (sentence patterns) و اینکه در مجموع جملات چگونه ساخته می شوند اشاره دارد. توانایی دستوری هدف و تمرکز بسیاری از کتابهای آموزشی دستور زبان است که به طور معمول یک قاعده از دستور زبان را در یک صفحه ارائه کرده است.

در حالی که توانایی دستوری بُعد مهمی از یادگیری زبان است ولی همه ی آن چیزی که در یادگیری زبان دخیل باشد نیست، زیرا ممکن است شخصی بتواند به تمام قوانین ساخت جمله احاطه داشته باشد، امّا هنوز قادر به استفاده از زبان برای برقراری ارتباطی معنا دار (meaningful communication) نباشد.این موضوع (توانایی برقراری ارتباط معنا دار)، همان هدف و  موضوعی است که از اصطلاح “توانایی ارتباطی” (communicative competence) استنباط می شود.

آموزش زبان آلمانی به روش ساده


اهمیت زبان آلمانی

 • توانایی برقراری ارتباط یکی از جنبه های اهمیت زبان آلمانی است.
 • چگونگی استفاده از زبان آلمانی برای طیف وسیعی از اهداف و کارکردهای آن (language functions).
 • چگونگی استفاده ما از زبان بر اساس شرایط و مخاطبین؛ مثل آگاهی بر استفاده از سخن رسمی و غیر رسمی (formal and informal speech) و اینکه چه  وقت باید از زبان مناسب نوشتن در مقابل زبان مناسب صحبت کردن استفاده نمود.
 •  تولید و فهم انواع مختلف جملات و متن از قبیل قصّه و حکایت، گزارش، مصاحبه و مکالمه.
 •  چگونگی حفظ و برقراری ارتباط با وجود محدودیت‌هایی در دانش زبان مثل استفاده از انواع مختلف استراتژی های ارتباطی یکی از اهمیت زبان المانی محسوب میشود.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: ۰ میانگین: ۰]

مشاوره رایگان