آموزش زبان انگلیسی کودکان ۳ سال

ماریا مونته سوری با مشاهده رفتار کودکان پی برد که کودک بیش از این که به نتیجه کار توجه یا علاقه داشته باشد به رضایت از کار و شیوه انجام آن کار توجه دارد.آموزش زبان انگلیسی کودکان ۳ سال مقوله‌ی بسیار مهم و دارای اهمیتی می‌باشد. ویژگی دیگر کودک علاقه به انجام کارهای تکراری است تا کار برایش کاملاً درونی شود. وی بخاطر ابداع این روش جایزه یونسکو را از ان خود کرد.

اصول اساسی آموزش‌های مبتنی بر نظام مونته‌سوری عبارتند از:

  1. محیط: قرار گرفتن خردسالان در کنار هم در محیط آموزشی
  2. آزادی: آزادی در انتخاب فعالیت‌های مورد علاقه از بین فعالیت‌های موجود، با حضور راهنما
  3. نقش راهنما: بازه‌های زمانی فعالیت بدون مداخله مستقیم و با حضور راهنما

آموزش زبان انگلیسی به کودکان به چه روشی می باشد؟


مونته سوری

در دنیا متدهای مختلف برای آموزش و یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد که در سالهای اخیر با بررسی های انجام شده از طرف کارشناسان زبان در سراسر دنیا به این نتیجه رسیده اند که بهترین روش تدریس برای آموزش زبان به کودکان و خردسالان روش مونته سوری می باشد که بنیان گذار این شیوه تدریس دکتر ماریا مونته سوری می باشد.

ایشون با بررسی هایی که روی رده ی سنی خردسالان و کودکان به عمل آورده اند به این نتیجه رسیدند که باید آموزش به کودکان و خردسالان (۲-۳-۴-۵-۶) سال از طریق بازی انجام بگیرد تا بچه ها به خوبی و به راحتی زبان انگلیسی رافرابگیرند.


روش زبان مادری

طی تحقیقات مختلف کارشناسان به نتیجه های مختلف برای فراگیری زبان انگلیسی در سنین کودکی و خردسالی رسیدند،آنان به روش جدیدی پی بردند که ازآن با نام “روش زبان مادری” یاد می‌کنند.

در این دو روش ذکر شده آموزش زبان انگلیسی به طور غیر مستقیم به کودکان و خردسالان(۲-۳-۴-۵-۶)سال می باشد.همزمان به شیوه ی زبان مادری و از طریق بازی که ذهن بچه ها به طور ناخودآگاه زبان انگلیسی را با استفاده از این روش ها فرا میگیرد.حال آنکه متاسفانه شرایط در همه جای دنیا یکسان نیست و کمتر موسسه و آموزشگاهی در ایران علی الخصوص در مشهد بر روی این متدها کارکرده اند.

بهترین آموزشگاه زبان کودکان و خردسالان مشهد آموزشگاهی است که بتواند تمامی شیوه ها و متدهای روز دنیا رو به صورت اصولی  در اختیار والدین و کوچولوهای نازنینشون در این شهر قرار بدهد.

آموزشگاه زبان الوند تنها اموزشگاهی است که به روش مونته  سوری در مشهد فعالیت می کند و این فرصت رو در اختیار والدین و کوچولوهاشون قرار داده است.با توجه به مدت زمان فعالیت مرکز تخصصی زبان الوند برای آموزش انگلیسی ویژه خردسالان و کودکان در مشهد می توان به راحتی به کیفیت آموزشی این آموزشگاه اعتماد کرد.

آموزش زبان انگلیسی به کودکان به چه روشی می باشد؟


کادر مجرب و آموزش دیده در فضایی شاد و مفرح

آموزشگاه زبان الوند تخصصی ترین مرکز پرورش کودک دو زبانه و آموزش زبان انگلیسی کودکان ۳ سال در مشهد است که مکانی متناسب با رده ی سنی (۲-۶)سال را فراهم آورده  است.

در این مرکز شرایط فراگیری زبان برای زبان آموزان با انواع یادگیری های متفاوت فراهم شده است اعم از وسایل بصری مانند تلویزیون برای اهنگ های تصویری و اسلاید های گوناگون_وسایل سمعی مانند میکروفون و اسپیکرها برای آموزش های مختلف از طریق شنیداری وسایلی برای کوکانی که باید لمس کنند تا یاد بگیرند انواع مختلف بازی ها و اسباب بازی ها و غیره را برای یادگیری زبان انگلیسی در اختیار کوچولوهای نازنین قرار داده است.

اموزشگاه الوند یکی از بهترین آموزشگاه های زبان خردسال و کودک می باشد.ما در مرکز زبان الوند با استفاده از کادر مجرب و اموزش دیده و فضایی شاد و مفرح برای کوچولوهای نازنینمون می کوشیم که کمیت و کیفیت را در کنار هم برای خانواده ها به ارمغان بیاوریم.


مزایای شروع آموزش زبان در سنین پایین چیست؟

مزایای زیادی از جمله افزایش مهارت و توانایی روان صحبت کردن زبانی دیگر با شروع زود هنگام آموزش زبان به کودکان وجود دارد مطالعات نشان می دهد که آموزش زبان دوم به کودکان در سنین پایین تر باعث بهبود مهارت های شناختی آنها هم می شود.

مثلا تقویت مهارت حل مسئله،افزایش خلاقیت،بهبود تفکر انتقادی و مهارت های مشاهده ای، توانایی انجام چند کار به صورت توام و عملکرد بهتر حافظه از مزایای آموزش زبان به کودکان در سنین پایین تر است.

این مهارت ها درهم مراحل و ابعاد مختلف زندگی کودکان مفید واقع می شوند.علاوه بر تقویت مهارت های شناختی،کودکی که  زبانی دیگر می آموزد با فرهنگ و سنت های زبان دیگری هم آشنا می شود.

این آشنایی به گسترده شدن افق دید کودک،کمک فوق العاده ای می کند.دانستن زبانی دیگر در آینده ی کاری و اجتماعی کودک هم اثرات به شدت مثبتی می گذارد.

آموزش زبان انگلیسی به کودکان به چه روشی می باشد؟

مشاوره رایگان